jak odstavit 21měs.klučinu

39
9.1.07 10:02

jak odstavit 21měs.klučinu

Ahoj, určitě tady toto téma již několikrát bylo, ale prosím o radu jak odstavit 21měsíčního synka, je to závislák, kojení musí mít několikrát za den i noc, pokud si sednu už je u mne, vytáhne tričko, dostane se pod podprsenku a už cumlá, jenže mu nestačí jen z jednoho, on musí vždy z obou, polednímu spaní taky předchází kojení, večer po koupání je to automatické, spinkat chodí do postýlku naštěstí u toho neusíná, za noc se i 3× vzbudí a vyžaduje cucu, nedá se obalamutit ani čajem ani mlíčkem, staršího syna jsem kojila do dvou let, ale vyžadoval to jen před spaním, pak dostal do hrnečku mlíčko a odstavila jsem úplně v pohodě. také jsem se dočetla o nějakých homeopatikách, má s tím někdo nějakou zkušenost?
Děkuji za jakoukoliv radu
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29070
9.1.07 12:17

Připojuji se k tématu :) Úplně odstavit ještě nechci, ale mám taky malého závisláka. Mám pocit, že chce pít pořád víc. V noci to už raději ani nepočítám, spí s náma v posteli, v postýlce řve. Pije vždy jen z jednoho, ale začínám mít dost bolavá prsa, jak už dovede hodně táhnout. Běžně me chytne za ruku a táhne do ložnice a chce tutu. Mazlím se s ním hodně, takže by mu nemělo nic chybet :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
9.1.07 12:26

Holky, predstavt si, ze mate misu bonbonu a date ji na stul do dosahu ditete - budete se pak divit, kdyz si dite bude brat neomezene??
Vase deti jsou navykle, ze mohou kojeni kdykoli si o ne reknou - a vzhledem k tomu, ze je to dobrutka, se nedivim, ze si nechteji nechat kojo vzit…

Co s tim? Asi tu misu dat pryc, z dosahu a urcit, kolik bonbonku chci mrnousovi za den dat… A DODRZOVAT TO!!! Pocitam, ze prvnich nekolik ni bude poradne drsnych a vubec vam je nezavidim… Ale je treba stanovit, ze kojo bude napriklad rano po probuzeni a pred odpolednim a nocnim spankem a mimo to nabizet diteti jen caj nebo vodu. Urcite bych doporucovala utnout nocni kojo kojo, to vasi prckove uz davno nepotrebuji a vas to musi desne vycerpavat. Vstavat k diteti by mel asi nekdo jiny, protoze pokud vstane maminka, tak si prcek bude snazit mleko vymutit velmi vehemetne…

Jeste je u moznost misu vyhodit - to znamena odjet nekam pryc bez ditete a cekat, ze za par dni na bonbony zapomene… Ale to je hodne drasticka metoda…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
16.1.07 06:29

ahoj připojuji se k Lesině - přirovnání k míse bonbónů je parádní :lol:

A přidávám zkušenost mé švagrové, která se rozhodla tu mísu „vyhodit“. Před tím několikrát zkoušela stanovovat pravidla na „mlsání bonbónků“ a vždy z toho postupně sešlo. Ty děti jsou fakt neuvěřitelní agenti a skvěle to s námi umí 8) A tak se jednoho dne skálopevně rozhodla, že už ne (stejné rozhodnutí udělal i manžel, zní to legračně, ale pokud vás nepodrží a při prvním knínknutí dítěte řekne, tak „ho vyndej a uklidni ho“, tak vás to moc neposílí). Přelepila bradavku náplastí (prodávají se i ty obvzlášť šetrné) a řekla malému (cca 24m), že mlíčko už není. 8)
Malej to vzal statečně jak chlap (během dne se několikrát podíval pod tričko a sám všude chodil a říkal „není, není“). A tím to skončilo. Bez zcén bez léků, bez zbytenčých nervů.

Držíme palce, ať už se rozhodnete pro „pravidla na používání mísy bonbónků“ nebo ji úplně „vyhodíte“ (Lesino promiň, ale to přirovnání je fakt báječné!!!)

eva a spící chlapi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
16.1.07 15:43

Lesino, napsalas to výborně. A Evi, to s těma náplastma je taky super nápad. Mne odstavování čeká taky, ale můžu sem přihodit, jak odstavila moje sestra, měla ten samý problém, malý jí vyhrnoval tričko, hrozný závislák, takže když mu bylo 23 měsíců, vzala si ho na 5 dní babička, naše mamka. První noc asi 20 minut řval, jednak neměl maminku, a taky mlíčko, další noc už 5 minut a pak už pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama