Jak omezit pelichání u psa?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medin
Kecalka 184 příspěvků 07.02.10 20:14
Jak omezit pelicháni u psa?

Dobrý den chtěla jsem se vas zeptat jestli někdo z vas nema jejakou skušenost jak aspon omezit pelicháni u psa. Mame takového menšího pejska je to kříženec ale strašně pelichá už jsem ho nechala i vytrimovat ale efekt to ma vždy tak na tyden max 2. už si nevym rady a vzhledem k tomu že se ma cerka celí den valí po zemi tak sní stale obyram chlupi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 07.02.10 20:26

Asi tě zklamu, ale pokud je pesan krmen kvalitní potravou (a tudíž nepelichá z nedostatku živin), tak s tím nic neuděláš… Jedině kartáčovat a kartáčovat, aby toho na podlaze skončilo co nejméně. My řešíme to samé :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 07.02.10 20:32

Předně bych chtěl opravit slovo „pelichání“ - to se používá jako výraz pro výměnu peří u ptáků. Psi a kočky línají, ne pelichají. Línání je výměna srsti, která typicky probíhá na jaře a na podzim. Letní a zimní srst se totiž liší složením. Ale u dlouhosrstých plemen psů a taky některých drsnosrstých probíhá padání chlupů s menší přestávkou prakticky celý rok. Toto je vhodné zvážit při výběru plemena psa do bytu, některá plemena se opravdu hodí jenom na dvůr domku…

Medin
Kecalka 184 příspěvků 07.02.10 20:40

Mi mame křížence a když jsem si ho brala (z utulku) tak mněl malo a kratkou srst ale pak mu narostla pěkna trošku delší ale fakt extremně mu pada ani kartačovat nepomáha. a papaní ma kvalitní:(

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 20:43

česat česat česat a někdy pomůže i sprchování, ale to se nemá pořád jelikož pejsek pak ztratí nějakou ochranou vrstvu

duuupka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 20:47

A kolik je pejskovi let? A jaké je to kvalitní krmivo? Jestli má pejsek delší srst, tak pravidelně kartáčuj. Možná se zkus zeptat i na veterině, protože jestli mu srst dřív nepadala, tak tam může být nějaký zdravotní problém.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 07.02.10 20:55

Co si tak vzpomínám, na vojně dávali psovodi psům (vlčákům) pro zkvalitnění srsti čtyřikrát do roka jedno syrové vajíčko. Pochopitelně bez skořápky… menšímu psovi by stačilo tak jednou dvakrát ročně…

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.02.10 21:03

Ahoj, my dáváme pupalku v kapslích, koupí se normálně v lékárně. Levnější a ne tak účinný je pangamin :-D :palec:

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 07.02.10 21:31

Dobře dobře, Juro, s tim pelicháním/línám máš pravdu, ale víme přeci o co jde, že? :wink:

My krmíme granulema, protože jedině tak lze dosáhnout bez odborných znalostí přesného poměru všech živin. Káče (labradorka) je 1,5roku a do konce vývoje kostí a kloubů jsme krmili granulemi superprémiové řady a teď už krmíme jen prémiovkami. Vyzkoušeli jsme pár výrobců a osvědčila se nám značka Brit (poměr kvalita ku cena, ale ty superprémiovky byly o dost dražší).

Medin
Kecalka 184 příspěvků 07.02.10 22:22
JVP píše:
Ahoj, my dáváme pupalku v kapslích, koupí se normálně v lékárně. Levnější a ne tak účinný je pangamin :-D :palec:

A to vam pomohlo? a jak často to davat?

Medin
Kecalka 184 příspěvků 07.02.10 22:25

Kartačuji každy druhy den, on to nesnáší!!! A nepelichal asi tak pul roku, ale to ani nemněl pořadnou srst, kupovala jsem mu vitamíny aby mu narostla, a jakmile narostla tak začal linat

Medin
Kecalka 184 příspěvků 07.02.10 22:26
duuupka píše:
A kolik je pejskovi let? A jaké je to kvalitní krmivo? Jestli má pejsek delší srst, tak pravidelně kartáčuj. Možná se zkus zeptat i na veterině, protože jestli mu srst dřív nepadala, tak tam může být nějaký zdravotní problém.

Pejsek ma asi tak 3 roky nevym to jiste, brala jsem si do z utulku. na veteryně jsem se ptala a je v pořádku

duuupka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 22:29

Týnko no a nemá třeba kolem hárání? To se kvalita srsti může zhoršit.
Nebo jestli to třeba nezačalo právě při změně granulí… Zkus si vzpomenout, co se dělo v té době, kdy jí začaly chlupy tolik padat. Může to být i psychika, třeba je z něčeho ve stresu. Máte malé dítě, třeba se teď cítí odstrčená. Může to mít spoustu důvodů…

TýnkaK
Závislačka 2616 příspěvků 07.02.10 22:42

Dupko, nelíná víc než jindy, prostě sezonní klasika. Ale je fakt, že jsme museli změnit granule (Calibra- první pytel zblajzla, druhý už začala odmítat) v době, kdy jsem otěhotněla. Tak nevím… Hlavně od té doby jsem šéfem já a páníčka (manžela) zpočátku přestala poslouchat nebo zkoušet finty- přivolal ji na procházce, sice přišla, ale sedla si přede mne :lol: A celkově spoustu věcí se v jejím chování krapet změnilo nebo objevilo (na prochajdě se mnou se vzdalovala na výrazně kratší vzdálenost, nepustila ke mně jiné psy a když chtěl nějaký na mě dokonce skočit, tak skočila ona na něj a srazila ho…) Teď hlídá kočárek :palec: Jsou to mršky, ti pejsani.

duuupka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 22:50

Ta naše je taky hlídačka. Máme jorkšírku a ta mi v těhotenství lehávala v noci u břicha a teď hlídá malého taky jako dívá. A to vítání vždycky, celého ho musí taky oblízat jako nás. Ale jinak z něj má strach a jen se na ní podívá, tak utíká pryč. Ale jsou i chvíle, kdy ho vybízí ke hře a to Maty miluje a může se usmát.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >