Jak opravit vypadlé okno?

31695
30.7.13 18:53

jak opravit vypadlé okno?

Ahoj, potřebovala bych zase technickou radu :zed: Nějka se mi podařilo vysadit balkonové dveře, že jsou otevřené na ventilku i celkově zároveň. :pocitac: a nevím, jak to nasadit. Mě už se tohle povedlo jednou u okna, to byla zima, tak jsme to museli rychle vyřešit(a navíc byt v přízemí), tak přijel chlapík, a měl to hned hotový, a ukazoval mi, jak se to dělá, že tam mám cosi zmáčknout, nebo co. za minutku to měl nahozený. a já si zaboha nemůžu vzpomenout, co s tím udělal, a nechci platit několik stovek za opraváře, jenom cesta by stála několik set :zed: nevíte někdo, jak ne to? chlap je v práci, a do rána bude, navíc si nejsem jistá, že by to zvládl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41882
30.7.13 18:53

Zkus je jakoby nahoře přitlačit, jak nahoře, tak dole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
30.7.13 18:54

Myslíš jako otevřený tak, že drží jen na jednom pantu dole…? Že je otevřený celý okno + ventilka…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
30.7.13 18:59

Jo tohle se mi stává často když když rychle otevřít okno. Takže na rámu je taková kovová páčka tu dám dole přidržím a zavřu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
30.7.13 19:01

@Seizdra jojo, přesně tak, drží to na pantu dole na jednom @-Sára @lyrica zkusím, jdu se na to mrknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
30.7.13 19:02

@-Sára ma pravdu, presne takhle vracim okna, kdyz se to stane detem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
30.7.13 19:08
@slavuska1 píše:
@Seizdra jojo, přesně tak, drží to na pantu dole na jednom @-Sára @lyrica zkusím, jdu se na to mrknout

Tak to přitlač a kliku dej nahoru, aby byla „zaplá“ jen ventilka, drž a dej dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
30.7.13 19:34

Násilím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
30.7.13 19:48

Holky, díky, už jsem to nějak vrátila :) ale na rámu žádná páčka není, na tom okně ve starým bytě asi byla, ale tady na těch dveřích ne..ale nějak jsem to tam zatlačila..uf, jsme ráda. díky všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
30.7.13 19:48

Hrubou silou - natlačit do rámu, co to jde, a buď doklapnout ten spodní pant, který dveře dole drží při otevřené ventilačce, nebo zavřít tu páku na straně.
Minimálně jednou týdně se mi tohle povede s oknem v ložnici. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
30.7.13 19:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
800
6.11.16 11:17

Holky potrebuju taky radu, nevim jak se mi to povedlo, ale okno jde otevrit jen na ventilacku a kdyz ho chci zavrit, tak nejde dat packa uplne dolu, nevite nekdo co s tim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5569
6.11.16 11:42

@MarťankaP Nechat seřídit. Mě tohle okna dělají na začátku/konci topné sezóny. Já si je už seřizuju sama, stačí k tomu imbus, myslím 4 nebo 6. Ale napoprvé doporučuji pozvat si někoho, kdo to umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.16 09:26

Vypadlé okno z pantu

Povolte a vyndejte spodní zápatku(4 šrouby), zavřete okno a znova ho otevřete. Nasaďte západku a zpět našroubujte( zase 4 šrouby :lol: )
Občas se stane, že okno vypadne (u nás poprvé po 5 letech)

Aleš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama