Jak opustit přítele?

25
28.2.16 14:03

Jak opustit přítele?

Krásný den. Můj dotaz je anonymní, jelikož se mi tohle nechce veřejně řešit, ale ráda bych znala i „cizí“ pohled na věc. Mám již 4 roky přítele a dceru, které je 8 (není jeho). Bydlíme všichni společně. Poslední asi rok cítím, že to není ono, od rána do večera se hádáme, už k němu vůbec nic necítím a vytočí mě vše, co řekne. Myslela jsem, že to přejde, ale teď už tomu nevěřím. Je to hrozný cholerik a já jsem spíše tichá samotářka, takže mi to věčné hádání pro hlouposti dělá opravdu vrásky. Je mi zle, netěším se už vůbec z práce domů. Myslím, že to musí cítit i dcera, i když před ní se samozřejmě snažíme nic neřešit. Již několikrát jsem chtěla odejít, ale za prvé nemám kam (bydlíme u něj) a za druhé on mě nechce pustit, napřed mě vyřve a pak brečí a vydírá… Nevím, jak z toho ven, navíc dcera není jeho a nemám tušení, jak by to pak fungovalo, to už by ji nikdy neviděl? Jsem sama a dost ztracená… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71428
28.2.16 14:06

@Megy33 No, to, že tě nechce pustit, není podstatné, nemáte spolu nic společného, takže ti nic nebrání se prostě sebrat a odstěhovat se - ale je potřeba mít kam a tedy za co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.2.16 14:09

Čí je byt? Mimochodem nejsi anonymní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
28.2.16 14:11

...

Tak peníze jsou v dnešní době pro mámu s dětmi vždycky problém, ale věřím, že to bych nějak vyřešila. Jen asi nemám tu odvahu se sebrat a jít. Bude to těžké, to vím už teď, ale každodenní hádky už opravdu nezvládám… Jsou to maličkosti, hádky pro hlouposti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
28.2.16 14:12

Jo vím, mě to anonymně nejde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.2.16 14:14
@Megy33 píše:
Tak peníze jsou v dnešní době pro mámu s dětmi vždycky problém, ale věřím, že to bych nějak vyřešila. Jen asi nemám tu odvahu se sebrat a jít. Bude to těžké, to vím už teď, ale každodenní hádky už opravdu nezvládám… Jsou to maličkosti, hádky pro hlouposti…

Pokud to zvládneš finančně, v čem tedy máš problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
28.2.16 14:17

Jestli se často hádáte a je doma dusno, neumíte to vyřešit, tak raději jděte od sebe. V něčem podobném jsem vyrůstala a velmi se mi ulevilo, když se táta sbalil a odešel za milenkou. A to jsem ho hodně milovala, ale ta úleva, že už nebudou doma hádky, byla veliká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
28.2.16 14:20

@Hanney Tak nejspíš v ničem. Asi v odvaze a nějakém to ujištění. Také myslím na dceru, není to jednoduché… Zkusím našetřit nějaké peníze a odejít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.16 14:20

Myslím, že sis odpověděla sama. Rozhodně od něj odeji. Nemáš možnost jít k rodičům nebo k nějaké kamárádce? Nebo si pronajmout garsonku? Přece nebudeš takhle trpět jen kvůli tomu, že nemáš kam jít.. Něco se najde, vždycky. Co se týče té dcery - není jeho. Pokud jí nemá napsanou v rodném listě, nemá vůbec žádný nárok jí vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
28.2.16 14:27
@Megy33 píše:
Krásný den. Můj dotaz je anonymní, jelikož se mi tohle nechce veřejně řešit, ale ráda bych znala i „cizí“ pohled na věc. Mám již 4 roky přítele a dceru, které je 8 (není jeho). Bydlíme všichni společně. Poslední asi rok cítím, že to není ono, od rána do večera se hádáme, už k němu vůbec nic necítím a vytočí mě vše, co řekne. Myslela jsem, že to přejde, ale teď už tomu nevěřím. Je to hrozný cholerik a já jsem spíše tichá samotářka, takže mi to věčné hádání pro hlouposti dělá opravdu vrásky. Je mi zle, netěším se už vůbec z práce domů. Myslím, že to musí cítit i dcera, i když před ní se samozřejmě snažíme nic neřešit. Již několikrát jsem chtěla odejít, ale za prvé nemám kam (bydlíme u něj) a za druhé on mě nechce pustit, napřed mě vyřve a pak brečí a vydírá… Nevím, jak z toho ven, navíc dcera není jeho a nemám tušení, jak by to pak fungovalo, to už by ji nikdy neviděl? Jsem sama a dost ztracená… :,(

Ja bych zkusila zazadat o mestky byt. Nebo jim do podnajmu 3+1 s nekym(kamaratkou, pribuznym). Dejte pauzu s partnerem(domluvte se treba na mesic) bud zistite, ze Vam chybi a krize zmizi a nebo zistite, ze je to tak lepsi. Peci o dite? Museli by Ste se domluvit :?.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
28.2.16 14:30

Děkuji za reakce. Samozřejmě vím, že máte pravdu, jelikož mí rodiče se také dost hádali, řekla jsem si, že své dítě v tomhle nevychovám a teď se k tomu dost přibližuji, takže je to jasné… No jen to prostě není jednoduché, ale tak s tím už si musím prostě poradit sama, no… Díky moc… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
28.2.16 16:25

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
28.2.16 19:13

A kde jsi bydlela před přítelem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
28.2.16 20:46

Každá situace má svoje řešení. Osobně bych s ním nezůstala. Pokud mu chceš dát ještě šanci, tak bych trvala na odborné pomoci, třeba by vám pomohli v partnerské
poradně. Pokud by odmítl, nebo to nepomohlo, určitě bych od něj odešla. Začátek je vždy těžký, ale před tím, než jsi ho poznala, si taky žila bez něj, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
28.2.16 20:49

Zvážila bych partnerskou poradnu, třeba jen neumíte komunikovat a mohlo by to pomoci… Dcera to dusno stoprocentně cítí taky, naši se rozvedli, když mi bylo asi 12 a pamatuji si opravdu velkou úlevu, mámu jsem k rozvodu přemlouvala už nějakou dobu, ze školy se mi nechtělo domů a rozvod byl pro nás vysvobození

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama