Jak ovládat šicí stroj Minerva?

3621
22.11.15 21:09

Jak ovladat sici stroj Minerva

Poradi mi nekdo ochotny, jak ovladat tento sjci stroj? Zatim jsem prisla na klasicky steh a entl, ale nevim, jak ovlivnit delku stehu a co to vsechno umi, moc dekuji, sit zacinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22562
22.11.15 22:33

Délka stehu bych tipla se ovládá tou velkou páčkou vpravo. Dává se s ní i zpětný chod? A šířka, to je světlé kolečko, ne? A na co je ta menší páčka pod tím kolečkem?
To je hodně stará hračička, že? Ale je krásnej ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
22.11.15 22:36

Chtělo by to asi víc kvalitnějších fotek. Koukám pořádně na tu páčku pod tím kolečkem a tam je zakreslený cik-cak, tak jestli tím se ovládá šíře? Pak nevím, na co je ale to kolečko. Škoda, že nejsi blíž, hned bych se stavila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
23.11.15 08:22
@Aries6 píše:
Chtělo by to asi víc kvalitnějších fotek. Koukám pořádně na tu páčku pod tím kolečkem a tam je zakreslený cik-cak, tak jestli tím se ovládá šíře? Pak nevím, na co je ale to kolečko. Škoda, že nejsi blíž, hned bych se stavila :D

Jééé, to jsem ráda, že někdo reaguje. Je to šicí stroj po manželové babičce, nechala jsem si ho zrevidovat, promazat, takže funkční je, ale neumím s ním moc zacházet :)
To pod tím kolečkem je (podle mě :) ) uprostřed normální steh, rovný, doprava a doleva je entlovací, zkusím to doma vyfotit blíž. A ta kovová páčka vpravo se dá dát nahoru a to je zpětný chod, uprostřed je nula a to nevím, co to znamená :( a navíc to, za co se to drží ta páčka je ještě utahovat, jakoby šroubovat.
Ale třeba, když chci rovný delší steh, tak nechám to pod kolečkem uoprostřed a logicky bych dala třeba na 2 na kolečku, ale steh se neprodlouží :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
23.11.15 17:28

@Ewule0712 A když necháš tu páčku na zpětný chod na jiné pozici, ne úplně dole, ale třeba o 2 čárky výše, drží tam? Já mám starší šlapací a tam se takhle regulovala délka stehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
23.11.15 21:38

Tento byl puvodne taky slapaci, tak zitra zkusim. Dnes jsem koupila tenci jehlu, a vubec mi to nesilo, uz jsem byla zoufala…asi to bylo v utazeni nite, zitra snad bude vic casu… pokud by to slo tou packou, tak pak nevim, na co by bylo to kolecko s cisly? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
23.11.15 22:01

Já podle prvního pohledu myslela, že šlapací je, ale pak jsem si všimla vzadu pedálu. Zkus ještě lepší fotky a uvidíme :D No a šít a zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama