Jak pomáhá stát samoživitelkám?

Anonymní
26.1.20 20:48

Jak pomáhá stát samoživitelkám?

Ahoj, chtela jsem se zeptat jak to v tomhle státě funguje.
Chystám se odejit od přítele s dvěma dětmi (3 a 6 let). Jen me zajímá, jak pomáhá stát matkám, který normálně pracují. Nevim jak to finančně zvládnu. Plat 14 tisic, nájem se tu pohybuje kolem 12 tisíc + alimenty, na který se nemohu spolehnout. Prosím, aby přispívaly do diskuze jen ty, co jsou v takové situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14396
26.1.20 20:50

Moc ne, můžeš požádat o příspěvek na bydlení, ale to se pak odehrává podle tvého příjmu, nákladů na bydlení, osob co tam mají trvalý pobyt… Můžeš si dát děti do daní, takže máš menší daně. Příspěvek na děti, ale to je pár stovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85428
26.1.20 20:53
@Anonymní píše:
Chystám se odejit od přítele s dvěma dětmi (3 a 6 let). Jen me zajímá, jak pomáhá stát matkám, který normálně pracují. Nevim jak to finančně zvládnu. Plat 14 tisic, nájem se tu pohybuje kolem 12 tisíc + alimenty, na který se nemohu spolehnout. Prosím, aby přispívaly do diskuze jen ty, co jsou v takové situaci.

Dcera samoživitelka, pracuje, má přídavek na dítě. To je vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31429
26.1.20 20:57

Á, zase další…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1465
26.1.20 20:58

Pracuji ve státní sféře, nedostávám nic, pouze když jsem byla druhý rok na rodičovské, tak jsem brala asi rok příspěvek na byt a přídavky. Po návratu do práce již nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
26.1.20 20:58

Mě přijde že tento stát nepomáhá vůbec vnicem :D :D :D spíš naopak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
26.1.20 21:00
@Anonymní píše:

Alimenty od přítele to za prvé, pak sleva (bonus) na dani na dvě děti. To vám udělá dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 21:00

Když jsem si po porodu šla žádat o příspěvek na dítě jako matka samoživitelka bez otce v rodném listě přiznali mi 500 na měsíc. Příjem za předchozí rok byl prý dost vysoký a mohla jsem si nasetrit (brala jsem v té době 13 tisíc čistého) tohle mi řekla protivka za přepážkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8705
26.1.20 21:01

Chystáš se odejít od přítele se dvěma malýma dětma a nejsi vás schopná uživit? Co by jako stát měl dělat? Máš zdravotnictví zadarmo, školku zadarmo, školu zadarmo, máš možnost čerpat přídavky na děti, příspěvek na bydlení, dokonce se chystá zálohované výživné, takže stát bude cvakat alimenty. Nestačí to? Pokud vás nezvládneš uživit, holt se nechystej odejít od přátele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8705
26.1.20 21:04

Slevy na dani za děti, jdou i do bonusu, dělá to na dvě děti kolik? Něco kolem 34000, k tomu na dvě děti pro pracující 1800 přídavky, to je přes 4500 měsíčně jen na děti, k tomu školka jde odepsat z daní. Tak jak můžete napsat, že stát nepomáhá. Když někde napíšu, že si udělám tolik dětí, kolik zvládnu uživit, vždycky dostanu sodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12225
26.1.20 21:06

Jedině najít si levnější bydlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 21:06
@B4RC3LON4 píše:
Mě přijde že tento stát nepomáhá vůbec vnicem :D :D :D spíš naopak

Já myslím, že náš stát je dostatečně sociální. A to říkám jako samoživitelka. Měla jsem rodičák a pak později čerpala dost OČR. Jiné dávky jsem naštěstí nikdy nepotřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
26.1.20 21:07

Proč se nemůžeš spolehnout na alimenty, myslíš, že nebude platit? Jak tu psaly holky - přídavky na deti, příspěvek na bydlení, nějaké jednorázové příspěvky na školu…, je třeba mít rezervy!!! Ale 14 tis. plat neni moc. V jakém kraji?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 21:10
@Anonymní píše:

Ten odchod od přítele pořádně zvaž. Jedna věc je nacvakat si do kalkulačky, kolik bys tak mohla dostat na sociálních dávkách a druhá věc je, kolik nakonec skutečně dostaneš.

Příspěvek upraven 26.01.20 v 21:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
26.1.20 21:11

Ahoj
kvituji, že jsi zaměstnaná :kytka: jinak bych si zas myslela své..
tvůj plat je tristní a nájem ještě horší
to nedáš
je potřeba najít levnější bydlení (klidně i 1+1, tobě stačí rozkládací gauč v kuchyňo-obýváku a děti budou mít svůj pokoj), ideálně 2+1 (abys měla v ložnici, ale aktuálně ve tvé situaci bych na ní vůbec netrvala)…
s tvým platem bys možná dosáhla na příspěvek na bydlení, mrkni na kalkulačku mpsv, ale jinak podporu státu nečekej, leda daňový bonus, ten ti trošičku odleví
achjo, budeš to mít fakt těžké, holka..
to bydlení vážně řeš, to se nedá z tvého platu utáhnout… a riskovat odstřižení elektřiny a stálé upomínky všeho asi nechceš, že..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama