Samoživitelka s puberťáky a finance

Anonymní
14.1.20 08:59

samoživitelka s puberťáky a finance

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je tady nějaká maminka, která buď je sama bez přítele nebo má přítele a nepodílí se na výdajích, tzn. vše je na mamince. Mám 2 děti, v pubertě, jedno bezlepkové Pracuji na plný úvazek a i když exmanžel platí výživné, jsem schopná ušetřit 5 tis. měsíčně a nic více. nepíši zde abych slyšela nemístné dotazy, příjem celkový mám 30 tis. včetně výživného - byt a pojistky 12 tis. jídlo včetně jídelen 8 tis. Kroužky, benzín, oblečení, rovnátka tj. 5, zbytek tedy ušetřím, mám na opravy za rok na auto, dárky a dovolenou. Z některého úhlu se může zdát, že máme hodně financí, ale není tomu tak. s rostoucími dětmi, jsou náklady čím dál větší. Ozve se mi nějaká maminka, která to má podobně? Jsem z Moravskoslezského kraje. díky

dodám že alimenty jsou 8 tis, a děti chodí na základnu

bezlepková dieta je opravdu drahá, toastový chleba 55, 1 kg mouky 90 - 110 Kč, těstoviny min. 30 Kč, 2 koláčky 54, takže jen pečivo na 2 dny vychází na 200 Kč. Jen jsem si chtěla udělat přehled, zda se tady najde maminka, která je na tom podobně.

exmanžel se již nemůže více podílet, jsem ráda že platí výživné
děti s ohledem na věk do 15ti včetně také ne a nemají ZŠ ukončenou
rezerva 60 tis - je malá, jelikož za auto jsem na podzim platila 20 tis
odešla mi konvice
a odešel mi toastovač a pak těch 60 tis. je defacto pryč

Příspěvek upraven 14.01.20 v 11:27

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32337
14.1.20 09:05
@Anonymní píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je tady nějaká maminka, která buď je sama bez přítele nebo má přítele a nepodílí se na výdajích, tzn. vše je na mamince. Mám 2 děti, v pubertě, jedno bezlepkové Pracuji na plný úvazek a i když exmanžel platí výživné, jsem schopná ušetřit 5 tis. měsíčně a nic více. nepíši zde abych slyšela nemístné dotazy, příjem celkový mám 30 tis. včetně výživného - byt a pojistky 12 tis. jídlo včetně jídelen 8 tis. Kroužky, benzín, oblečení, rovnátka tj. 5, zbytek tedy ušetřím, mám na opravy za rok na auto, dárky a dovolenou. Z některého úhlu se může zdát, že máme hodně financí, ale není tomu tak. s rostoucími dětmi, jsou náklady čím dál větší. Ozve se mi nějaká maminka, která to má podobně? Jsem z Moravskoslezského kraje. díky

no, ono moc neni co radit.
Kolik mas alimenty? co velke vydaje, platite napul?
nemuzes Najit lepsi praci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9823
14.1.20 09:17

A alimenty jsou jak vysoke? Co navic otec financuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 09:23

Myslím si, že samoživitelka, která je schopná s dvěma dětmi ušetřit pět tisíc měsíčně a přitom ještě uživit auto, se má nadstandardně dobře :think: ;)
My jako děti sme prostě v patnácti hledaly brigády, abysme mámě ulevili, a když sme chtěly nějakou parádu, musely si na ní přividělat nebo prostě nebyla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2942
14.1.20 09:28

Děti můžou od 15ti na brigády a na svoje věci si vydělat samy. Což vám nejen pomůže, ale i jim to dá cenné zkušenosti do života. Že na ten ajfoun za 20tis se člověk k*urva namaká :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8515
14.1.20 09:31
@Cenarius píše:
Děti můžou od 15ti na brigády a na svoje věci si vydělat samy. Což vám nejen pomůže, ale i jim to dá cenné zkušenosti do života. Že na ten ajfoun za 20tis se člověk k*urva namaká :D

od patnácti A ukončené základní školy. zakladatelka nepíše, jak staré má děti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12008
14.1.20 09:45

@sagina Přesně tak. Jednak nevíme, kolik jim je a potom, @Cenarius četl jsi, že ma dítě s celiakií? Víš, kolik stojí tyhle potraviny? 3× víc než normální. Namátkou: těstoviny 30 Kč, mouka 90 Kč!, piškoty 30 Kč, malý chléb cca 5 plátků 45 Kč atd. A že puberťáci jsou žrouti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
14.1.20 09:46

@Cenarius @sagina Obávám se, že reálné to je až od 16ti, alespoň před par lety to tak bylo. Všude meli požadavek min. 16 let, někde i 18. Jinak jedině ze známosti. Zakladatelka píše, že děti jsou na základce, tak má s timhle asi smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32337
14.1.20 09:49
@Mar__tanka1983 píše:
Myslím si, že samoživitelka, která je schopná s dvěma dětmi ušetřit pět tisíc měsíčně a přitom ještě uživit auto, se má nadstandardně dobře :think: ;)
My jako děti sme prostě v patnácti hledaly brigády, abysme mámě ulevili, a když sme chtěly nějakou parádu, musely si na ní přividělat nebo prostě nebyla :nevim:

dneska bez ukoncene zaklady ani tuk.
a I tak to neni easy, do 18 clovek blbe hleda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
14.1.20 09:51
@Anonymní píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je tady nějaká maminka, která buď je sama bez přítele nebo má přítele a nepodílí se na výdajích, tzn. vše je na mamince. Mám 2 děti, v pubertě, jedno bezlepkové Pracuji na plný úvazek a i když exmanžel platí výživné, jsem schopná ušetřit 5 tis. měsíčně a nic více. nepíši zde abych slyšela nemístné dotazy, příjem celkový mám 30 tis. včetně výživného - byt a pojistky 12 tis. jídlo včetně jídelen 8 tis. Kroužky, benzín, oblečení, rovnátka tj. 5, zbytek tedy ušetřím, mám na opravy za rok na auto, dárky a dovolenou. Z některého úhlu se může zdát, že máme hodně financí, ale není tomu tak. s rostoucími dětmi, jsou náklady čím dál větší. Ozve se mi nějaká maminka, která to má podobně? Jsem z Moravskoslezského kraje. díky

dodám že alimenty jsou 8 tis, a děti chodí na základnu

Příspěvek upraven 14.01.20 v 09:36

A jak to vypadá v práci, je tam nějaká tendence postupného přidávání platu nebo možnost požádat o zvýšení nebo šance sehnat lépe placenou? Já nevim, no, jinak jedině opravdu počkat až budou moct potomci na brigádu, pokud se sama nechceš sedřít na nějaký brigádě po práci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
14.1.20 09:54
@Mar__tanka1983 píše:
Myslím si, žesamoživitelka, která je schopná s dvěma dětmi ušetřit pět tisíc měsíčně a přitom ještě uživit auto, se má nadstandardně dobře :think: ;)
My jako děti sme prostě v patnácti hledaly brigády, abysme mámě ulevili, a když sme chtěly nějakou parádu, musely si na ní přividělat nebo prostě nebyla :nevim:

Myslím si totéž. To máš za rok našetřeno nějakých 60 000 rezervu. V čem je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 10:23
@jkra píše:
dneska bez ukoncene zaklady ani tuk.
a I tak to neni easy, do 18 clovek blbe hleda.

tak nepsala, jak jsou děti staré. Taky záleží na známostech, rozhodit sítě a často se někde v okolí najde něčí teta, která potřebuje umýt okna nebo docházet na nákup.
Já mám v okolí několik puberťáků, kteří třeba v létě chodí uklízet, vykrejvají dovolené atd., sbírají jahody, prostě kde se nedělá s penězi…
Neříkám, že je to leckde jednoduché něco sehnat, ale kde je… :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32337
14.1.20 10:28
@Mar__tanka1983 píše:
tak nepsala, jak jsou děti staré. Taky záleží na známostech, rozhodit sítě a často se někde v okolí najde něčí teta, která potřebuje umýt okna nebo docházet na nákup.
Já mám v okolí několik puberťáků, kteří třeba v létě chodí uklízet, vykrejvají dovolené atd., sbírají jahody, prostě kde se nedělá s penězi…
Neříkám, že je to leckde jednoduché něco sehnat, ale kde je… :jazyk:

hele, ja to s klukem absolvovala. klasicka brigada do 18 neni lehka sehnat.
uklizet ci pomoci, fajn.
ale Tesco-ne, neni mu 18, nesmi tolik pracovat, blbla.
Nakonec nasel. ale xy veci zkousel.
Jeho spoluzaci nacerno v zahradnictvi, pak mekas a kfc.
Moc na vyber nemaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
14.1.20 10:37
@jkra píše:
hele, ja to s klukem absolvovala. klasicka brigada do 18 neni lehka sehnat.
uklizet ci pomoci, fajn.
ale Tesco-ne, neni mu 18, nesmi tolik pracovat, blbla.
Nakonec nasel. ale xy veci zkousel.
Jeho spoluzaci nacerno v zahradnictvi, pak mekas a kfc.
Moc na vyber nemaji.

Tak na vyber je vzdy. Spíš jde o ty známosti jak tu bylo psáno. Kamarádky dcera má 15 let. Chodí jedné starší paní, co nemůže na nohy, venčit psa a na nákupy. Jako dlouhodobá brigáda to asi nebude ale dá se sehnat. Je to o štěstí.
Pokud si ale zakladatelka může dovolit dávat 5000/měs. bokem taka asi to nebude tak, že by děcka hnala na brigády..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32337
14.1.20 10:41
@Marusee píše:
Tak na vyber je vzdy. Spíš jde o ty známosti jak tu bylo psáno. Kamarádky dcera má 15 let. Chodí jedné starší paní, co nemůže na nohy, venčit psa a na nákupy. Jako dlouhodobá brigáda to asi nebude ale dá se sehnat. Je to o štěstí.
Pokud si ale zakladatelka může dovolit dávat 5000/měs. bokem taka asi to nebude tak, že by děcka hnala na brigády..

no, starsi pani vedle moje deti toto delaji zdarma, stydela bych se je tam poslat za penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama