Vztek na ex

Anonymní
21.12.19 17:11

Vztek na ex

Jsem sama s tříletou holčičkou. Její táta odešel za ženou, do které se zamiloval (mimochodem, cca půl roku to „táhl“ s námi oběma). Dcerka k tátovi chodí ráda, kromě táty a „tety“ jsou tam i další děti, takže si to užívá. Tady doma je pořád je se mnou, takže to chápu. Navíc se jí tam 2 x do měsíce, kdy tam je, plně věnují, rozmazlují, nemá žádné povinnost…
Samozřejmě jsem ráda, že nezažívám scény, že by tam nechtěla chodit apod. Na druhou stranu mám na ex občas hrozný vztek. Za to, jak se zachoval, že nás opustil a já jsem teď na všechno sama. S penězi je to bída, alimenty to nevytrhnou, takže si ještě přivydělávám brigádně (na úkor času, který bych věnovala malé), ale stejně to není žádný zázrak.
Kromě alimentů ex nikdy na nic nepřispěje (drahé krémy na ekzém, zimní boty…). Dokonce když jsou narozeniny nebo Vánoce, tak dárky nechá dcerce u nich, k nám domů si to vzít nesmí.
Asi to zažívá spousta maminek, občas toho mám nad hlavu a říkám si, jak je to nespravedlivé, že on se má tak dobře a mně se tady domácnost „sype na hlavu“. Chtělo by to komplet rekonstrukci, na to pochopitelně nemám. Nejsem super-žena, žárovku vyměním, kohoutek utáhnu, ale každou chvíli se tu rozsype něco, s čím si neporadím, abych si někoho zaplatila, na to nemám :?
Vlastně nevím, proč to píšu, jen jsem si chtěla vylít srdce. Zítra přijede dcerka od ex a zase budu poslouchat že tam mají to a to a proč my to nemáme taky :( Prostě je mně to tak nějak líto, že já jí to nemůžu dopřát ani kvůli dvěma pracím se jí nemůžu věnovat, jak bych chtěla.
Holky, co vám na ten splín pomáhá? Teď jsem sekerkou upravovala stromek do stojanu a měla jsem takovou zlost, že na takové práce tu není chlap :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.12.19 17:19

Pomáhá čas :-) jsem sama s dvěmi dětmi a jejich tatínek nás opustil kvůli slečně od nich ze školky, takže taky paráda.. no dnes jsem natirala futra a vymalovala pokoj a zároveň udělala nepecene cukroví.. my ženy zvládneme vše :-) mám na něj vztek každý den i po roce, ale zjistila jsem, že to zvládnu i sama a mám menší nervy :-) s penězi jsme na tom dobře, bohužel čas neuvěřitelne chybí, jsme na nohou od 5 a vracíme se domů v 16:30, otec si je nevezme ani minutu navíc, ale neustále se dozvídám jak mu jde jen o děti, atd..občas nějaký naschvál.. má je 1× za 2 týdny od 10 hodin v sobotu do 16 hodin v neděli, sam chtěl.. nemoce, dovolene, svátky vše je na mě a jsem unavená, nemám žádný volný čas prakticky, občas byvam už nepříjemná na děti.. dobre je si vztek vybit cvičením doma :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
21.12.19 17:22
@Anonymní píše:
Jsem sama s tříletou holčičkou. Její táta odešel za ženou, do které se zamiloval (mimochodem, cca půl roku to „táhl“ s námi oběma). Dcerka k tátovi chodí ráda, kromě táty a „tety“ jsou tam i další děti, takže si to užívá. Tady doma je pořád je se mnou, takže to chápu. Navíc se jí tam 2 x do měsíce, kdy tam je, plně věnují, rozmazlují, nemá žádné povinnost…
Samozřejmě jsem ráda, že nezažívám scény, že by tam nechtěla chodit apod. Na druhou stranu mám na ex občas hrozný vztek. Za to, jak se zachoval, že nás opustil a já jsem teď na všechno sama. S penězi je to bída, alimenty to nevytrhnou, takže si ještě přivydělávám brigádně (na úkor času, který bych věnovala malé), ale stejně to není žádný zázrak.
Kromě alimentů ex nikdy na nic nepřispěje (drahé krémy na ekzém, zimní boty…). Dokonce když jsou narozeniny nebo Vánoce, tak dárky nechá dcerce u nich, k nám domů si to vzít nesmí.
Asi to zažívá spousta maminek, občas toho mám nad hlavu a říkám si, jak je to nespravedlivé, že on se má tak dobře a mně se tady domácnost „sype na hlavu“. Chtělo by to komplet rekonstrukci, na to pochopitelně nemám. Nejsem super-žena, žárovku vyměním, kohoutek utáhnu, ale každou chvíli se tu rozsype něco, s čím si neporadím, abych si někoho zaplatila, na to nemám :?
Vlastně nevím, proč to píšu, jen jsem si chtěla vylít srdce. Zítra přijede dcerka od ex a zase budu poslouchat že tam mají to a to a proč my to nemáme taky :( Prostě je mně to tak nějak líto, že já jí to nemůžu dopřát ani kvůli dvěma pracím se jí nemůžu věnovat, jak bych chtěla.
Holky, co vám na ten splín pomáhá? Teď jsem sekerkou upravovala stromek do stojanu a měla jsem takovou zlost, že na takové práce tu není chlap :nevim:

Bude to lepší, uvidíš. Chápu tvoje pocity, jsem sama s dětmi už 11,5 roku a taky jsem řadu let poslouchala, co všechno jim dal a co já jsem nemohla dát. Je to už ale pěkných pár let, co se moje finanční situace zlepšila a kde jsem dnes já a kde on...… :mrgreen:

Neboj se, bude to lepší, ale chce to čas. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
21.12.19 17:52

To co říká dcera nemůžeš brát úplně vážně. Děti vidí jen to materiální a ne to co je zatím. Je to k vzteku, ale ona to pochopí až bude větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 18:11

To je mi líto, chápu tě, i když jsem to naštěstí nezažila. Alimenty by zvednout nešly? Pokud dává jen to co je nutné, nad rámec nezaplatí nic, třeba by možnost byla, ale zkušenost s tím nemám.
dcerce bych asi řekla úměrně věku, že jsi na to sama a bohužel peníze nemáš, musíš mít ještě druhou práci, abyste se uživily. Proto nemáte to, co má otec a jeho nová žena. Až bude starší, tak bych klidně i podotkla, že o nadstandartní věci může požádat otce :nevim:
Ale třeba to nebude nutné a najdeš fajn chlapa, se kterým se to potáhne líp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 20:35

Holky, moc všem děkuji. Snad to dcerka časem pochopí, až trochu povyroste, teď se jí to opravdu ještě vysvětluje špatně… Jen doufám, že jednou nebude chtít bydlet u nich, když tam je všechno… Alimenty podle těch orientačních tabulek sedí, on totiž dělá část práce za peníze na ruku a to nevím, jak bych dokázala…

• Nahlásit
  • Citovat
21.12.19 20:40
@Anonymní píše:
Holky, moc všem děkuji. Snad to dcerka časem pochopí, až trochu povyroste, teď se jí to opravdu ještě vysvětluje špatně… Jen doufám, že jednou nebude chtít bydlet u nich, když tam je všechno… Alimenty podle těch orientačních tabulek sedí, on totiž dělá část práce za peníze na ruku a to nevím, jak bych dokázala…

Mně radila známá, ať dětem říkám, že tatínek je kupování dárečků a já na zážitky. Třeba Ti to trošku pomůže :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
682
21.12.19 21:36

Určitě ještě někoho potkáš a ve dvou se to lépe táhne. Je to ještě čerstvé. Ty krémy na exém jí on nekoupí ani k sobě domů?? :roll: Nechápu, že dcerce nedovolí vzít si dárky k sobě domů :think:. Až malá trošku vyroste všechno jí lépe vysvětlíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama