Rozchod - jak jste se s tím smířily?

Anonymní
17.12.19 09:38

Jak jste se s tím smířily?

Jak jste se smířily s tím, že jste se rozešly s partnerem, se kterým máte dítě? Myslely jste si, že to bude na celý život. A pak se vaše štěstí rozplynulo.. Ex už buduje svoji novou budoucnost. Mezitím co já se honím mezi dvěmi prácemi, abychom žíly aspoň trochu důstojně. A přesto je to jeden nikdy nekončící kolotoč. Asi to na mě dolehlo teď před Vánocemi.
Ale..jak a kdy jste se z toho úplně dostaly? A smířily se situaci, kdy vaše dítě bude mít druhou „matku“ a druhou rodinu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24082
17.12.19 09:43

Hm, vítej v mým světě…
My se rozešli před dvěma měsíci, před měsícem sem se odstěhovala.
U nás to tedy už nějakou dobu před rozchodem nebyla procházka růžovým sadem, takže rozchod byl (a ještě pořád je) rána, na druhou stranu, v některých ohledech to byla rána z milosti :mrgreen:

Důstojné žití by vám měl z části zajistit i bejvalej, máte už domluvené alimenty, jakým způsobem si to dál představuje(te)?
Ono nic není tak horký, jak se to uvaří. Já sehnala slušnej podnájem u synovy školy, s chlapem sme domluvení na společné péči a ve dnech, kdy má malýho on, tak brigádničím, aspoň nesedím doma nebo v hospodě a nepřemýšlím nad nesmrtelností brouka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24082
17.12.19 09:50

Jinak co se týče nové synovo macechy, s tou se srovnávám těžko. Je to blbka a štěkna k tomu (slova kamarádů, nikoliv moje) :roll:
Jak to bude nebo nebude, to se prostě uvidí. Je to věc, kterou celkem nemám šanci ovlivnit, takže doufám z části v bývalýho zdravý rozum, a z části v to, že ona si nedovolí usurpovat synka a pokud jo, tak jim to dá mladej sežrat a přestane tam chtít být (což zase nechce bejvalej, takže si to nějak s dvojkou vyřeší).
A jestli zjistím, že synovi ubližuje, tak jí půjdu rozbít držku :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak prosím tě, hlavně to neber tak, že bude mít dcera druhou matku. Máma je jen jedna, nová paní bude „Hanka“, nebo teta, ale rozhodně né máma. Nebo ty si snad myslíš, že tvůj nový partner se stane jejím otcem? Ne, pokud ji tatínek nehodí přes palubu, tak táta bude vždycky ten biologický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
17.12.19 09:52

Kamarádka se rozvedla a říkala, že si na začátku myslela, že je to konec světa (chlap měl milenku a ona doma jeho čerstvé miminko :cert: ) a pak řekla, že je to rozhodně něco, co se dá přežít, že mu vlastně děkuje. Teď má nového (podle mě konečně zlatého) manžela a s ním nové miminko. :hug: Bohužel ale to, že to první dítě nemá úplnou rodinu, jí mrzí stále. Nicméně ten nový manžel ho bere jako své a dítě mu říká tati. Ale k otci chodí. Tomu taky říká tati :mrgreen: (Něco jako teta, těch taky máte X) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 09:53

@Mar__tanka1983
Pro mě byl rozchod vlastně taky vysvobození. Jen pak člověk přemýšlí, kolik věcí by udělal jinak.. jenže to už nejde.
Přeju hodně síly :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
24082
17.12.19 09:59

A doporučuju se vykecat kamarádkám. To je nejlepší terapie, nehňácat to v sobě, dostat to ven, já si popravdě i utřídila spoustu myšlenek tím, že sem to shora sdola probrala, zanadávala si, nebyla sem sama a neutápěla se v nějakých depkách.

Jak je to dlouho? Ono i čas hodně vyléčí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 10:00

@mau-mau mít novou rodinu je můj sen. Netuším ovšem, jestli reálný, když vidím, co se teď ve vztazích děje..
Vlastně už jsme jednoho fajn strejdu poznali, zatím jde o čistě kamarádství..sejdeme se, někam zajdeme, úplný opak bývalýho :roll: malá ho má moc ráda. Tak uvidíme.
Kamarádce jen to nejlepší, bývalý sice neodešel s Milenou, ale taky vyváděl, kde se dalo :roll: takže v podstatě tě jeho nové vůbec nezávidím..

• Citovat
  • Nahlásit
24082
17.12.19 10:03
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983
Pro mě byl rozchod vlastně taky vysvobození. Jen pak člověk přemýšlí, kolik věcí by udělal jinak.. jenže to už nejde.
Přeju hodně síly :kytka:

hele takhle nemá smysl přemýšlet (taky sem to dělala a ještě občas i udělám :roll: ), ale ono škoda brečet nad rozlitým mlíkem. Hlavně se v tom neutápět.
Jen je potřeba se poučit dobudoucna, co chceš nebo nechceš nebo očekáváš od případnýho novýho partnera, aby si nevstoupila do stejný řeky znovu…

Máš už nové bydlení? Já se hodně vyřádila s tím, udělala sem si to krásný tak, jak sem sama chtěla a cítím se tam ohromně dobře. To je polovina úspěchu :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
17.12.19 10:03

No, ono je to takové zvláštní, s těmi osloveními. Já to hypoteticky cítím tak, že to, že mému novému partnerovi říká tati, by mi nevadilo, ale že by té „fuchtli“ říkal maminko, to nelze. Ale naštěstí nejsem v té situaci. Taky záleží na věku. U té mé kamarádky to bylo miminko, navíc začal sám říkat tati, tak tomu nebránili :nevim: U pětiletého dítěte už asi bude oslovení táta jen pro toho původního :nevim: Držím vám palce, holky, je to smutná situace. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 10:05

@Mar__tanka1983 prave jsou to téměř dva roky, co jsme ofiko od sebe. Jinak ještě rok před tím peklo. Oko mi není absolutně lití toho vztahu, v sobě to mám uzavřené. Jenže skrz malou mám furt tendenci nějak bojovat. Jestli to dává smysl.. Prostě pokažde co jsem se začala dávat dokupy, přišla nějaká rána..
Je fakt, že ex se o malou téměř nezajímá. Půjčuje si ji jak hračku, když se mu to hodí :roll: teď si ale jeho nová začala malou děsně moc nárokovat, začala si ji přivlastňovat, je to její holčička a její baby :roll: ke všemu je mladší než já, takže samozřejmě sežrala všechnu moudrost světa.. :?
A s kámoškama..mám jednu hlavu, která ví snad všechno, je na ní obrovský spoleh, takový ten pravý přítel. Jenže ono taky nejde furt někomu cpat svoje pocity a problémy..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 10:10

@Mar__tanka1983 prakticky až teď se z toho dostávám. Pronajala jsem si byt. Malá má snad vše co potřebuje. Já mám práci, vím, že příští rok už bude tak nějak líp..doufám.
Prošlý jsme si i azylem..občas to vážně nebylo lehké.

• Citovat
  • Nahlásit
11625
17.12.19 10:10

My spolu nežijeme od února, bylo to z mý strany, ale novou rodinu si nebuduje ani jeden z nás a fungujem snad tak nějak v pohodě :think: ono to chce hlavně čas, až si to sedne, emoce se uklidní, tak to bude snad taky o něčem jiným :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
17.12.19 10:11

Tak tohle má ta moje kamarádka taky. Nová (ta milenka) se taky hrozně stylizuje do role matky. Dokonce dítě láme, aby ji tak oslovovalo, i když nechce. (Řeklo to mamce.) :roll: Ale až nyní, co dítko odrostlo. Jako miminko ho nechtěli ani vidět. :cert: Teď by ho chtěla do péče. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 10:12

@mau-mau děkuju. Taky si neumí představit, zebpo tom všem, co jsem si pro nás vybojovala, by pak měla říkat mami te jeho nádheře :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
11625
17.12.19 10:13

Aha, tak teď dočítám a ono už to ňákej pátek je.. tahle situace je teda blbá a úplně jiná a sama nevím, jak bych jednala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat