Předvánoční splín

186
7.12.19 14:51

Předvánoční splín

Holky, musím se k něčemu přiznat. Jsem s dítkem po ošklivém rozchodu už skoro 2 roky sama. Dříve jsem se zkoušela seznámit, ale nebyla jsem ještě srovnaná se situací, takže to pochopitelně nikam nevedlo. Postupně jsem si zvykla, že to táhneme s malým jen ve dvou, přestala vše lámat přes koleno a od léta mohu říct, že jsem byla opravdu šťastná a spokojená. Teď poslední dny na mě ale spadl takový nepříjemný splín ze samoty. Myslím, že je to tím předvánočním časem, dělám výzdobu, peču cukroví a najednou si říkám, pro koho vlastně… :zed: Malému je 2,5, ten to ještě moc neocení a mně je z toho náhle tak nějak smutno. Jste na tom některá podobně? Co vám pomohlo? Snažím se chodit s malým hodně ven, ať si na čerstvém vzduchu pročistím hlavu, ale nějak to nepomáhá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
797
7.12.19 15:22

To je normální, tyhle stavy jsem měla taky když jsem byla sama s dětmi. Nevím, jestli tě teda uklidní jen fakt, že v tom nejsi sama. Já věřím tomu, že až přijde správný čas, tak potkáš pana božského a budeš šťastná. Přeju ti to z celého srdce. A je super, že to bereš tak „sportovně“ a normálně funguješ. Dost často tady čtu, jak holky chodí k psychologovi a řeší to i praskama, v horších případech mají myšlenky na nejhorší. Tohle je asi ta lehčí varianta smutku. Ale kdybych třeba mohla pro tebe něco udělat, co by tě potěšilo, tak napiš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 15:31

Jsem na tom podobně, jen jsem sama bez dítěte. Už pět let, je to splín, deprese, se kterou bojuji.

Vánoce dělám pro sebe a pro ten pocit. Já jsem sice minulé Vánoce nic nezdobila, protože jsem měla byt před rekonstrukcí, a letos také zdobit nebudu, protože rekonstrukce ještě není úplně hotová. Ale ten pocit Vánoc mám v srdci, mám domácí zvířata (kterým jsem ozdobila klec sněhovými vločkami :andel: ), a ať to zní jak chce, tak slavím s nima, mám je ráda. Rodiče mi přinesou sváteční jídlo a budu si užívat pohody. Neříkám, že to je to, co v životě chci - celý život o svátcích ležet a sledovat pohádky s mými zvířaty, ale teď je prostě taková situace, takže si z Vánoc snažím zachovat tu nejteplejší vzpomínku. :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 15:54

Holka zlatá, ber to tak, že tam kde ten partner je, to taky úžasné být nemusí…Můj muž je tak pracovně v zápřahu, že Vánoce je jednou nohou z bytu…a já jak celý rok s dětmi sama. Super, hm? :? :(

• Citovat
  • Nahlásit
3002
7.12.19 16:00

A společné vánoce s rodiči? nebo sourozenci? Nebylo by to fajn?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
7.12.19 19:18

@Romilda @Kralikcek Moc děkuji, samozřejmě vím, že řeším vlastně prkotiny. Jen doufám, že po Vánocích se ten splín zase přežene a bude to dobré :) Na Štědrý den budeme i s rodinou, díky bohu za to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.20 20:27

Aa ten rozchod byl z čí strany a jak se stalo že byl ošklivý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat