Je mi 15. Jak mám pomoct mamince s financemi?

Anonymní
28.11.19 01:35

Pomoct mamce?

Ahoj maminky. Nejdřív vás uvedu do situace. Je mi nějaký ten měsíc 15 tak jsem si našla brigádu z jediného důvodu. Mamka má epilepsii a kdyby měla zachvat při řízení tak by ji vzali řidičák a vyhodili z práce kde řidičák potřebuje. Nevydelava hodně. Přes zimu okolo 13 000 i méně. Jaro a léto okolo 17 000. Dělá v zemědělství. Včera měli s bráchou bouračku a nevíme jestli ji řidičák vezmou nebo dostane nějakou podmínku. Nikdo nebyl zraněný jenom ona se hodně bouchla do hlavy a nic si nepamatuje to samo i bratr (16,5). Už je 2 měsíce na nemocenské není ji dobře. Takže dostává ještě o dost méně. Auto jde rovnou do srotu. Našla jsem si brigádu kdyby se něco stalo abych byla aspoň já ta která by jakžtakž živila nás 3. Teď to nemá finančně lehký. Má otázka je jestli by jste jako rodiče přijali finanční podporu od své patnáctileté dcery? Platila bych bráchovi věci do školy ( učebnice, výlety, odisku a takové ) a sobě tatéž. Potraviny kupují už teď občas. Vím že to mamce bude dost blbé nikdy nechce ať utracime za ní, ale v takové situaci když má měsíčně sotva 8000? Momentálně mám z brigády něco okolo 5000 postupem času dostanu přidáno a budu mít okolo 17 000. Nevím jak s ní toto téma navázat a jak ji nabídnout pomoc. Teď toho platila hodně a pujcovala si od strejdy a babičky. Jak mám s ní toto téma navázat? Když vím že ji to bude hodně blbé? Jako dcera ji chci pomoct. Je to vážně skvělá maminka a mi přijde toto správný i brácha souhlasil ať s ní o tom promluvim. Taky si zkoušel něco najít ale vůbec se mu neozývají. Neříkám že chci být finanční hlava rodiny ale pokud ji vyhodí což se může stát kdykoli když dostane záchvat? Děkuji za odpovědi už teď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.11.19 01:49

Jako fakt??V 15 letech můžeš mít příjem 5-17 tisíc? By mě zajímalo co to je za brigádu. Celý tento příspěvek se mi zdá nějaký divný. No počkám si, kdo se chytí první a nabídne Ti finanční pomoc…

• Citovat
  • Nahlásit
1898
28.11.19 01:57

A to chceš přestat studovat? Protože 17 000 z brigád po odpoledni asi nevyděláš. Jinak je hezké, že chceš pomoct, ale neviděla bych to tak růžově. Asi bych o tom s maminkou nijak nemluvila, prostě bych udělala nákup. A brácha určitě také zná vaší situaci, takže by si měl taky něco najít a hradit si aspoň své výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
28.11.19 05:49

Myslím si, že finančně ohodnocená brigáda může být od 16 let. Nebo už se změnily zákony? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29233
28.11.19 06:02
@aknadar píše:
Myslím si, že finančně ohodnocená brigáda může být od 16 let. Nebo už se změnily zákony? :nevim:

15 let a dokoncena zakladni skola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.11.19 06:02

@aknadar od 15 let a ukončené povinné školní docházky.
@anonym Pokud ti to nebude zasahovat do studií, tak bych mamce vypomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29233
28.11.19 06:03

Taky bych chtela takovou brigadu videt, za takove penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.11.19 06:06

@vokishka např. v Praze nic nerealného. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29233
28.11.19 06:24
@barboramerk píše:
@vokishka např. v Praze nic nerealného. :nevim:

Pro 15 lete decko, ktere chodi do skoly, nesmi pracovat vic nez sest hodin denne, nesmi nocni, nesmi pracovat s penezi. Fakt si vydela az 17000?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
28.11.19 07:17

A bracha nejde na brigadu proc? Jako matka bych pomoc prijala, ale chtela bych poradne vedet, co je to za brigadu. Pokud by dite diky svym programatorskym dovednostem dokazalo vydelat slusne penize, tak super. U tebe bych se bala, aby v tom nebylo neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
28.11.19 07:17

A co je to za brigádu? Je legální? ;) pokud ano a ty budeš zvládat školu, tak je to od tebe moc hezké, takto sobě a mamince pomocí. Když se zapojí i bratr, budete mít povinnosti rozdělené. Ses šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
28.11.19 07:18

A zase rejpani tady…klobouk dolu před slečnou. Tvoje maminka na tebe bude určitě pyšná :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
28.11.19 07:21
@Dorotka101 píše:
A zase rejpani tady…klobouk dolu před slečnou. Tvoje maminka na tebe bude určitě pyšná :srdce:

Přesně tak. Pokud je to pravda, tak jsem ráda, že se ještě dnes mezi mládeží najde slušně vychovaný člověk… Za mě byla brigáda v 15 naprosto běžná věc a nikomu to nepřišlo divné, naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
28.11.19 07:26

Zakladatelko, klobouk dolů před Tebou, že se snažíš pomoci.
Já bych od děti finanční pomoc přijala, i když velmi nerada, kdyby na to došlo. Jsem ale v úplně jiné finanční situaci.
Moc Ti držím palce, ať se Ti daří a ať se vám co nejdřív zlepší celá rodinná situace.
:kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
10733
28.11.19 07:28

Krátkodobou pomoc bych asi přijala, ale dlouhodobě to je neudržitelné. Můžeš se samozřejmě podílet a ještě si platit své výdaje, ale mamka by měla zkusit hledat práci, kde pro ni epilepsie nebude překážkou a řidičák není tak důležitý. I za cenu stěhování. Vím, že je to těžké, sama jsem epilepsií trpěla v době, kdy jsem měla nastupovat na střední a uzavřela mi cestu všude tam, kam jsem opravdu chtěla. U mě naštěstí byla vývojová a sama od sebe zmizela. Taky jsem od čtrnácti chodila na brigádu, ze začátku načerno, mamka na nás byla sama a dvě dospívající holky, no sama v tom žiješ, co ti budu povídat :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat