Jak to překonat, jak jít dál

Anonymní
2.12.19 09:34

Jak to překonat, jak jít dál

Ahoj holky. Moje sestra je se svými 3 dětmi v azylovém domě. Dostala se tam tak, že ne příliš oplývala spolehlivostí a nenašla si „správného“ partnera. Ale o děti se vždy postarala. Když ztratili obecní byt, šla do azylového domu. Tam měla nejspíš čas na to, aby si uvědomila, že je všechno špatně. Šla do sebe nejen ona, ale i její partner, který si našel práci. Začal vydělávat pěkné peníze, sháněli si byt, aby mohli být zase všichni spolu. Já jsem jim taky několikrát pomohla, dala jsem dětem oblečení, hračky, koupila kokina… Ale mám sama dve děti, moje dvě priority, který jsou můj život a nemám na to, abych ještě dávala jim, i když bych moc chtěla. Byla jsem ráda, že je vše na dobré cestě a moc jim přála, ať začnou znovu, líp. A dnes ráno mě vše odrovnalo :,( :,( :,( její partner, táta těch dětí, UMŘEL :,( :,( :,( :,( Pro mě je to hrozná tragédie, myslím jen na ni a na děti :,( :( :( Přišli o něj, ale taky o naději na lepší zítřky… Zůstala na 3 děti sama, je v azylaku, je konec všeho :,( :,( :,( Děti (kluk 11,holka 7 a kluk 2 roky) nemají tátu, neví se co bude dál. Pod stromečkem nejspíš nenajdou vůbec nic :,( :,( :,( Mě pukne srdce :,( Jsem z toho opravdu nešťastná :,( Já ji nemůžu pomoct, nemám jak. Ta beznaděj je něco strašného

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

594
2.12.19 09:39

Mas ji jak pomoct, treba ne materialne, ale muzes u ni byt, drzet ji za ruku, podporit ji. Rict ji, ze jeji zivot musi jit dal, kvuli detem.. Uvar jim nejake jidlo, jestli muzes a bud s ni :srdce: na Stedry den by nemohli byt u vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 09:46

Hrůza :,(.

Podle mě ji teď nejvíce můžeš pomoct se zařizování praktických věcí, aby ona měla prostor truchlit.

Maji v tom azylaku psychologa? Případně sehnat kontakt na nějaké krizové centrum, kde budou moct poskytnout pomoct sestře a případně i dětem.

Zaridit formality ohledně pohřbu, nenechat ji v tom plácat se samotnou.

Zajit na ospod, poradit se, jak postupovat. Jestli je nárok na něco v této situaci, kam se obrátit pro zjištění nároku na sirotčí důchod pro děti, jestli není nějaká mimořádná dávka kterou teď může sestra dostat, aby nemusela tenhle měsíc řešit finance.

Zavolat do práce (zemřelého) a vysvětlit jim situaci.

A samozřejmě být pro ni jako podpora…

Jak jste na tom s místem? Můžete je pozvat na vánoce k sobě? Udělat dětem alespoň symbolického Ježíška? Stejně na to alespoň ty starší asi nebudou mít náladu, ale nenechat je na vánoce samotný…

Příspěvek upraven 02.12.19 v 09:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571

A nebudou mít děti nárok na sirotčí důchod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582

Teď je třeba vyřídit pohřeb. Vdovský důchod mít nebude, pokud otec platil všechno co měl, děti dostanou sirotčí důchody. Jestli vydělával a plánoval, že se všichni odstěhují, jistě má něco málo našetřeno. Pak je možná nějaká pomoc u sociálky ale vzhledem k tomu, že nebyli manželé, tak to asi nic moc nebude. Je to hrozné a před vánocemi dvojnásobně. Možná ji tenhle kopanec od života posune v tom, aby konečně přestala spoléhat na své amanty a postavila se na vlastní nohy. Dluží to těm dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 09:50

@solip právě že nemohou :,( na Vánoce tu máme tchyni, které zemřel manžel, moji mámu, která je stará a nemocná… A víc se nás tu nevleze :,( bydlíme v bytě, který není extra velký.
Mám jen strach, aby dokázala jít dál. Ví, že ji čekají ještě krušné chvíle. Že nemá peníze na lepší život. Panebože, mě to tak bolí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1165
2.12.19 10:16

Upřímnou soustrast, da-li se vyjádřit takto neosobne. Co se svagrovi stalo? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
2.12.19 10:23

Určitě ji pimahej vynechat vdovdky a skřítci důchod, zkrátka buď ji oporou a buď s ní co nejvíce to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 10:41

Umřel ve spánku. Ale proč, to nevím, to se nejspíš ještě zjistí. Vdovsky důchod mít nebude, nebyli manželé :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1262
2.12.19 11:05

Nedávno tady nějaký pán nabízel rodině co nemá peníze, že jim koupi dárky. Zkus dohledat, myslím že to bylo v sobotu. Je to bohužel smutne, ale když má nejmladší 2 roky, tak už by si sestra mohla najít nějakou práci, brigádu aby měla aspoň nějakou korunu. Plus zažádat o sirotci duchod, pokud mají nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262
2.12.19 11:09
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
2.12.19 11:10
@Anonymní píše:
Umřel ve spánku. Ale proč, to nevím, to se nejspíš ještě zjistí. Vdovsky důchod mít nebude, nebyli manželé :,(

Jo, to jsem přehlédla. Surotci důchody ale ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 11:13
@Anonymní píše:
Umřel ve spánku. Ale proč, to nevím, to se nejspíš ještě zjistí. Vdovsky důchod mít nebude, nebyli manželé :,(

Pokud pracoval a platil co měl, mohly by alespoň děti mít nárok na sirotčí, to by jim určitě hodně pomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 11:15

@JancaS84 Moc děkuji za odkaz. Ale já se toho bojím, nevěřím tomu :( Je to takové divné psát cizímu člověku. Já to musím nějak udělat sama. Děti potřebují i oblečení :,( něco jim koupím sama, ale budete toho zoufale málo na to, co vše potřebují :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1005
2.12.19 11:37
@Anonymní píše:
@JancaS84 Moc děkuji za odkaz. Ale já se toho bojím, nevěřím tomu :( Je to takové divné psát cizímu člověku. Já to musím nějak udělat sama. Děti potřebují i oblečení :,( něco jim koupím sama, ale budete toho zoufale málo na to, co vše potřebují :,(

Tak o darcich to není, nejlepší by bylo jako rodina nakoupit nějaké symbolické a prostě je vzít na svátky k vám. Nebo zkrátka aby nebyli sami. Určitě se to nejak udělat dá, i kdyby jste měli být v malém bytě.
Ale každopádně pomoci vybehat a vyridit nějakou pomoc co nejdříve.

A oblečení, to se snad taky dá vybavit za pár korun nebo snad i zadarmo, určitě nějaká cesta existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama