Jak pomoct kocourkovi?

20.2.16 00:53

Jak pomoct kocourkovi?

Dobrý večer ve spolek,

můj problém je ten, že mám dva kocourky, jeden je katrovaný a ten druhý (cca o rok mladší) kastrovaný není.

Problém je kupodivu s tím kastrovaným, budou mu 4 roky a zhruba před 8mi měsíci začal dělat potíže a někdy úmyslně čůrá mimo svou bedýnku. :,( Poslední dobou je to horši a dělá to, i když jsme já nebo partner doma.

Už si s ním nevíme rady, mám jen štěstí, že partner je hrozně tolerantní a snaží se pořád najít řešení, i přes svou lehkou alergii.

Měníme jim každý den podestýlku, dokonce jsme přestěhovali bedýnku na místo, kde obvykle čůral, ale on si místo toho našel nové místo, kde to dělat…, ale není to tak, že by na bedýnku nechodil vůbec, to on chodí a když vyvede neplechu tak ví, že je to špatně.

Zítra pořídíme druhou bedýnku, ale netuším, jestli to pomůže. Přespříští týden s ním jdeme k veterináři.

Ale už jsem opravdu zoufalá :,( :roll:. Jsem na kocourka strašně fixovaná a on na mě také… Mám ho od doby, kdy jsem v pátém měsíci přišla o svou holčičku, tak mi poskutnul útěchu a rozveseloval, opravdu jsem na něm závislá a neumím si představit ho dát pryč…

Chtěla jsem se tudíž zeptat, zda-li nemáte néjaké rady? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6000
20.2.16 01:01

@Bramborka92 Ledviny.. rychle k veterinářovi, určitě nečekej do dalšího týdne, pokud by tak bylo, nemusí být pozdě a dá ještě ovlivnit plus spešl dieta.. Měla jsem dvě kočičky, ale jedna :srdce: v květnu umřela :( :srdce: Projevovalo také tak, ho to i dost bolí :,( Snad dobře dopadne. Určitě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 01:06

@Magdaleeena

Moc děkuji za radu. Také jsem o tom přemýšlela, jen partnerova matka má kočičku celý život a pořád mi tloukla do hlavy, že to mladé kočky nemají.

Ale poslední dny myslím na to samé. Takže děkuji.  :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
20.2.16 01:15

@Bramborka92 Tak naše kočička :srdce: měla jen o něco málo víc.. a také mi někdo říkal, že je ještě mladá :oops: Ale ona se ta nemoc vyvíjí, je to dlouhodobá záležitost a projevy odvislé od fáze, v jaké nemoc je plus to ovlivní i případně možnost léčby :oops:.. může mít od kotěte, jen tak neprojevovalo.. Když už ale projevuje takto, tak to právě není počátek nemoci, dává tím tak vlastně najevo, že ho to bolí.. ohlídej, co pije a jí.. a pak ten záchůdek.. byť tím moc nepomůžeš to jen ten veterinář, ale aspoň mu popíšeš.. ale spěchej, už i protože se trápí..jinak ta naše byla také takový „záchranář“ :srdce:, oni asik vycítí, když člověku není dobře..

@Bramborka92 píše:
@Magdaleeena

Moc děkuji za radu. Také jsem o tom přemýšlela, jen partnerova matka má kočičku celý život a pořád mi tloukla do hlavy, že to mladé kočky nemají.

Ale poslední dny myslím na to samé. Takže děkuji. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41419
20.2.16 02:04

@Bramborka92 také bych se bála ledvin - bohužel i u mladého kocoura

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 06:25

@Bramborka92 Když jsme nechávali kastrovat kocourka tak zvěrolékař říkal že si močení máme všímat, když bude nějak učůravat tak přijet… Prý na záněty/kameny trpí víc. Možná běž k vet. dřív než přespříští týden. Nám minulý čtvrtek srazilo kocourka auto a přes veškerou snahu zemřel a bolí to a chybí mi do teď. Taky jsem ho měa jak druhý dítě, od těhu byl se mnou denodenně… Tak snad tomu tvému bude brzo dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
20.2.16 07:55

@Bramborka92 zdravim, urcite zajdete k veterinari at kocourka prohledne, pokud by se vam podarilo odebrat moc a donest mu ji, hodne by mu to pomohlo. Take sledujte kolik toho kocourek vypije (jestli nepije vic nebomin) Nicmene to, ze kocourek cura mimo zachod muze mit i jine priciny nez problemy s ledvinami popr zanet mocoveho mechyre. Nektere kocky curaji jinam v rekaci na nejakou zmenu doma nebo neco co se jim nelibi. Nicmene k veterinari bych sla co nejdrive…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
20.2.16 08:44

@Bramborka92 Kastovaní kocouři můžou trpět na močové kameny. Je dost možné, že Vám takhle dává najevo problém. Mám známé a jejich kocourovi ucpaly kameny močovou trubici a bylo zle - kocoura zachránili, ale musel hrozně trpět.
Druhý záchod je určitě dobrý nápad, ale nejdůležitější je nechat co nejrychleji kocoura prohlédnout na veterině.

• Nahlásit
  • Citovat
10553
20.2.16 08:55

@Bramborka92 Napsala bych to, co píšou holky.

• Vyšetřit na veterině.
  • Pořídit druhý záchod (obecně se říká, že na n koček by mělo být n+1 záchodů).
  • Zkusit pořídit feromony do zásuvky, které uklidňují (Feliway).

Jinak naše kočka (máme kočku a kocoura, oba kastrované) měla taky období, že chodila leckam docela dlouho (kvartální počůrávání měla vždycky, že jednou za čas, ale jednu dobu to bylo skoro denně a to bylo zlý), ale ona je teda neurotik, takže jsme věděli, že to je v hlavě - což neznamená, že by člověk věděl, co s tím ;) Nakonec se to uklidnilo, když jsme pořídili druhý záchod, z jednoho vyndali dvířka, a začali léčit její primárně kožní alergii (od té doby žerou jen hypoalergenní žrádlo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 13:00

Dekuji

Moc všem děkuji za Vaše reakce :roll: :srdce:. Urcite tam skocime, na jednu stranu doufam, ze u veterinare najdeme pricinu. Jinak uz vazne netusim a myslim, ze bude po trpelivosti. Delame pro nej prvni posledni a uz si nevime rady. :zed:

Fakt je, ze jsem se mezitim dvakrat stehovali, ale on uz to zacal delat v tom starem byte, kde zil v poklidu a najednou ten boj zacal. :zed: no uvidime.

Kazdopadne dekuji. :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6000
20.2.16 14:07
Tak ta naše kočenka, když jsme ji jako malé koťátko dostali, tak mi hned první den počůrala měsíc novej a můj dosud nejdražší mobil 8).. pak dobrý, ale měla tendence to dělat právě, když při nějakém stresu - když se jí něco nelíbilo nebo nějaká změna.. a pak začalo zhoršovat, ale bylo navíc právě docela „období změn“, takže těžko říci, možná u ní obojí, ale každopádně dle veterináře ten problém s ledvinami zkrátka byl :,( :(.. Tak ať dopadne :kytka: :kytka:
@Bramborka92 píše:
Moc všem děkuji za Vaše reakce :roll: :srdce:. Urcite tam skocime, na jednu stranu doufam, ze u veterinare najdeme pricinu. Jinak uz vazne netusim a myslim, ze bude po trpelivosti. Delame pro nej prvni posledni a uz si nevime rady. :zed:

Fakt je, ze jsem se mezitim dvakrat stehovali, ale on uz to zacal delat v tom starem byte, kde zil v poklidu a najednou ten boj zacal. :zed: no uvidime.

Kazdopadne dekuji. :srdce: :hug:

@Bramborka92

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
24.2.16 08:36

Nám pomohla cibule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek