Jak postupovat po potratu?

1782
8.1.08 12:33

Jak postupovat po potratu

Ahoj holky,
možná se už o tom psalo, ale mám pár dotázku.
V 26 prosince jsem taky bohužel potratila koblížka.
1, za jak dlouho po vyčištění dělohy jste dostaly menstruaci
2, jak dlouho jste čekaly, než jste se začly pokoušet o další mimi (někdo říká, že až půl roku, v nemocnici mi řekli, že stačí 3 měsíce a známá mi řekla, že se mohla snažit už po první menstruaci-dr. ji udělal sono břicha a měla vše OK)
3, i když je to individuální, tak za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět

Díky Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
8.1.08 12:50

Ahoj Lucko,

taky jsem si tím prošla. 15.1.to bude přesně rok.

A teď k tvým otázkám.

1. menstruaci jsem dostala až po vyvolávačce, protože se mi udělala velká cysta na vaječníku 6,5×8cm bylo to 7 týdnů po potratu

2. my jsme měli čekat půl roku, potrat byl z důvodů vývojových vad u miminka v 16tt, ale nečekali jsme tak dlouho. Potrat byl v lednu, v dubnu jsme se začali snažit a otěhotněla jsem v červnu, takže za pět měsíců po potratu

3. viz odpověď 2

Přeju ať máš brzy mimi v bříšku.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8443
8.1.08 12:55

Ahoj Luci, je mi líto, co se ti stalo. Mě to potkalo 2× :cry:

1. první menzes po zákroku přišel po 27dnech (podle dr by měl přijít během 4-6týdnů)
  1. no a kdy začít znovu je různé, někdo otěhotní hned po první menstruaci a někdo opravdu čeká a výsledky jsou různé. My poprvé nečekali a hned jsem otěhotněla - jenže to nedopadlo. Podruhé jsme tedy počkali, ale taky hlavně kvůli tomu, že se dělali testy proč se to stalo. No a otěhotněla jsem taky hned jak jsme se začali snažit, tak snad už nám to konečně vyjde.

Přeju hodně síly a brzké //

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
8.1.08 13:02

Ahoj Luci

tak k tvym otazkam..

1.presne tri tydny od revize
2.my cekali 6 tydnu(tedy sestinedeli),ve spitale radili pockat 3 mesici,genetik 6mesicu a muj gynekolog mi rekl ze pokud prvni ms prijde a dle utz je vse ok tak muzem zacit.Meli jsme cekat dele protoze jsem potratila v 11tt kvuli vysokemu NT.
3.4 tydny od zacatku snazeni

At se vam to co nejdriv znovu podari

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.1.08 15:47

Lucikry, me je taky moc lito co se ti stalo, ale s tim otehotnenim - neni to tak davno co jsi tady na diskuzich psala, ze nema kdo hlidat malou, a tva tehotenstvi jsou rizikova takze s tim pockas az bude starsi. Nebo se u vas neco zmenilo? V hlidani apod. Urcite bys ten potrat nechtela prozit znovu, tak i kdyz jsi ted smutna, uvazujte rozumne, podle toho, jestli to dalsi tehotenstvi budes moci v klidu proodpocivat, popr nebude pro tebe problem ho prolezet v nemocnici. Ja opravdu nechci byt oskliva nebo se michat do veci do kterych mi nic neni, jen jestli pres ten smutek a touhu po diteti nezapominas na problemy s tim spojene.
Preju ti hodne stesti a jeste spoustu deti. Alena

• Nahlásit
  • Citovat
1782
8.1.08 17:24

Ali, vůbec se nezlobím. Do dubna bych chtěla doma udělat maximální upravu bytu. Takže dát Barunce místo postýlky normálni postel a vůbec udělat vše tak, abych Baru nemusela nosit, zvedat a tahat. Taky doufám, že už do dubna bude chodit na nočník. No prostě udělám vše, abych mohla o malou pečovat v leže. Já vím, jsem takovej blázen, ale já tak moc chci další ditě. A stejnak si myslím, že jen tak neotěhotním. Ale beru tvůj názor, máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
8.1.08 17:48

Luci, také mi je moc líto, že tě osud neušetřil tohoto zážitku. Také jsem ho prožila. Navíc mám velké problémy otěhotnět, takže dvojnásobný smutek.....
Ale zeptala bych se doktorky, jaká je v tvém připadě pravděpodobnost, že budeš mít opět rizikové těhu, protože Barunka je ještě fakt maličká a nevyhneš se nošení, zvedání, hlídání, aby se nepočůrala, honění za ní při procházkách.....Vím, že jako správná ženská toužíš po dětech, také jsem moc toužila, všechny kamarádky byly těhotné a já nic jen ten potrat...... Ale teď když to hodnotím zpětně, měla jsem dost času na Tomáška, nestresovalo mě odvykání na nočník, protože jsem si ho pohlídala, mohla jsem ho zvedat (třeba venku), ono když se člověk dočká konečně slovíčka čurat (u nás ve 2 letech), tak pak to obvykle bývá hoooodně akutní, takže rychle vyběhnout zvednout prcka a radovat se z úspěchu. Když jsou těhotenství bezproblémová, tak to samozřejmě jde mít děti po dvou letech, ale jestli víš, že to bude rizikové, tak bych ještě počkala, až uvidíš, že už se nehoníš za malou, užívala si ji, a pak si užiješ i další miminko. To je můj názor, ale samozřejmě je to každého věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
8.1.08 19:24

Ahoj, u me prvni MS prisla normalne jako vzdy, tusim po 30 dnech, snazit sjme se zacali po druhe MS od revize a otehotnela jsem hned, ale bacha, rika se, ze je to pak jak pohnojeno a u me se to potvrdilo, mame dvojcatka. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
8.1.08 21:30

Capinko - myslím, že se ti to pěkně pohnojilo, dvě krásné děti. I když mě by jedno stačilo

Moni - já zvažuju všechny pro a proti. Budu se snažit udělat vše, aby netrpěl nikdo - já, nenarozené mimi a samozřejmě ani Bára.
Teď jsem v takovém psychickém rozpoložení - na jednu stranu strašně toužím zaplnit to prázdné místo (asi sama víš, co člověk prožívá po potratu), ale nadruhou stranu vše zvažuju.
Nejvíc se bojím, že na další budu čekat zase tři roky, jako na Báru. Teď jsem otěhotněla brzo, protože jsem nad tím moc nepřemýšlela. Jenže když budu čekat do uplné Bářiné samostatnosti, tak na to budu zase moc upnutá. Jenže je to prostě dylema, nechci ošidit nic a nikoho.
Na dalši mimi se vrhnu, až to budu mít v hlavě srovnané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
9.1.08 09:51

Lucikry je mi líto, že jsis to taky musela prožít, já jsem po 2 potratech, první kvůli genetické vadě ve 14tt a druhý před měsícem v 7tt zamlklé těhu.
Poprvé jsem MS dostala po 5 týdnech a snažit jsme se začali po 2 měsících a povedlo se po roce, nedopadlo to a teď čekám, kdy příjde další a budem se moct snažit… Ještě nás teda čeká genetika, ale na výsledky čekat nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
9.1.08 10:57

Ahoj,

něco na těch dvojčatech asi bude, předtím v příspěvku mě to nenapadlo, až teď.

Taky jsem po tom potratu čekala dvojčátka, ale jedno se přestalo vyvíjet a pak jsem trošku špinila a od té doby tam není. Nenapadlo mě, že to má souvislost s potratem, ale asi jo, protože mi je v rodině nemáme a ani manželova strana.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
9.1.08 11:47

zuzana.vas - to mě Zuzi mrzí, moc ti držím palečky, ať se ti zadaří a miminko donosíš do konce. Máš to o moc těžší, protože já mám doma alespoň Barunku. Budu ti moc držet palečky, ať genetika dopadne dobře a ať se ti konečně mimi v tom břiše zavrtá

Verunka - souvislost to asi má, hlavně že ti tam zustalo to jedno. A že brzo budeš mít to sladké a voňavé miminko u sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
9.1.08 13:36

lucikry děkuji moc, doufám, že to nebude tak dlouho trvat, mimčo moc chceme, když jsem otěhotněla podruhé, konečně nám svitla naděje po dlouhé době, o to větší pak bylo sklamání, když se zjistilo, že miminku nebije srdíčko :cry: a nikdo nikdy nezjistí proč… Nebo se možná zjistí něco na genetice, ale pevně doufám, že ne, jinak by to znamenalo další měsíce léčby …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
9.1.08 15:44

Tak jsem byla dneska na gyndě. vše je OK, díky kojení malé se mi děloha stáhla. Ale říkal, že tři měsíce musím minimálně čekat. Což bere a pak se uvidí. Hlavně se musí dát psychika dohromady.

Zuzana.vas - snad si to tělo těhu zkusilo dvakrát, tak napotřetí to už zvládne dobře. Dej pak vědět, jak jsi dopadla na te genetice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
9.1.08 19:20

lucikry - určitě dám vědět, doufám,že nebudu muset dlouho čekat na výsledky. Jinak se zblázním :(
Pro dnešek mám toho plný kecky, v práci honička jako blázen a doma místo toho abych si odpočla ještě uklízím, asi mi šibe :roll: Ale už končím a jdu se uvelebit k televizi, uf…
Tak příjemný zbytek večera všem.. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama