Jak potěšit štěně jezevčíka?

368
13.1.21 02:06

Jak potěšit štěně jezevčíka?

Zdravím všechny, uvítala bych nějakou inspiraci, jak v zimě doma zabavit štěně jezevčíka :)

Máme s partnerem 5timěsíční jezevčiči. Je moc hodná, učenlivá, všechno dobré až na nějaké drobnosti, které pilujeme. Snažíme se, aby se opravdu cítila jako člen smečky :mrgreen: Takže si hrajeme, mazlíme, neodháníme jí když nám asistuje u různých činností, protože je neuvěřitelně zvídavá a musí vidět a zkontrolovat všechno, ať už vaříme, leštíme sprcháč, spravujeme kohoutek, hrajeme PlayStation… Má hodně různých hraček, včetně dvou od Kongu, ze kterých loví pamlsky. Ty si však z těch hraček vyloví během 10ti minut, stejně tak hrát si s něčím ji baví jen chvíli - většinou si to natahá do látkové boudičky, tam si to schová a víc ji to nezajímá. Hodně času stráví poleháváním, ale nespí - sice se tváří že spí, ale jakmile se něco šustne, už je ve střehu.

A to je právě to, kde si říkám zda je to takto v pořádku. Na jednu stranu si myslím, že je to holt ještě bejby a potřebuje víc odpočinku, zároveň se ale bojím jestli se náhodou nenudí. Ven samozřejmě chodíme min 3× denně na venčení, snažím se jí i každý den brát do místního parku aby se vyblbla, ale nemá ráda zimu a dostat jí ven je kolikrát nadlidský úkol. Teď jsou tady v UK teploty pod nulou, takže se jí zkrátka ven vůbec nechce, i když má pletenou vestičku na zahřátí do které si ochotně vleze :mrgreen: Sekne se u dveří, nechce se pohnout, takže jí kolikrát na to vyčůrání musím donést, ale nedá se nic dělat, trénovat se to musí. Když jí vezmu do parku, tak cca 2× týdně se tam na hodinku vylítá, nahání veverky atd. a je spokojená, ale zbylé dny kňučí a táhne mě zpět k bráně, nechce tam vůbec být. Jakmile ale řeknu „jde se domů“ tak je jak kdyby měla v prdelce vrtuli :cert: Takže jí k tomu nechci nutit, protože je zjevně spokojenější doma pod dečkou. A minimálně do jara se to asi nezmění. Takže hledám nějakou zábavu na doma, ale krom toho co už praktikujeme mě toho víc nenapadá :nevim:

Kdyby mi někdo dal tip na něco nového, budu ráda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1998
13.1.21 02:14

Co třeba klikr?
Ale IMHO řešíš kraviny ;) Pes spí většinu dne. Pokud vám nedělá nějaké schválnosti, je zabavená dost. Typicky třeba kousání věcí - nevybouřená hlava a potřeba zabavení.

Oni jsou ti psi nejšťastnější, když s vámi žijou. Uklidí pod linkou, vyškemrají dobrotu, přítulí se, když koukáte na tv a naučí vás, jak přesně ji máte drbat. Tebe už si naučila, že ji odneseš ven. Ten pes není blbý ;) :lol: Naše fena dělá to samé celý rok, ven ji táhnu, domů táhne ona mě. Občas ji pozitivně motivuji, nadšený hlas, hopsám a nechá se zblbnout, na chvilku, pak jde zase domů :lol:

Fakt pokud vám nic nevyvádí, je to spokojený pes. Můžeš přemýšlet nad výcvikem, přece jen, je to specifické plemeno. Mrkni jestli tě zaujme ten klikr a učení podle něj a jinak neřeš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
13.1.21 02:18

Naše psy baví trhat plyšákům očička - vykusovat. A nejlepší hra je tahat se o ně, nebo o ponožky, to je taky super prča, hlavně když se natáhnou. Chodím za nimi, sednu si na koberec, to vezmou jako pokyn ke hraní a přetahujeme se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
13.1.21 06:33

Nemyslím si, že je nutné ji více zabavovat. Pes, když se kolem něj něco děje, je pořád ve střehu, tvrdě usne jen když je klid (nebo když je úplně hotový, ale to taky nemůže být každý den, obzvlášť u štěněte :) )
Z domácích her doporučuji schovávání a vyhledávaní mlsek, čichací déčku, parůžek na kousání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4148
13.1.21 07:10

@Magika VonCary Myslím, že vaše fenka je šťastný tvor a péče a zábavy má dostatek. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
13.1.21 07:50

To že leží a vypadá to, že spí a přitom je vzhůru na každé šustnutí je normální. To si hlídá, jestli nepadne něco dobrého, jestli někam nejdete atd. Až se bude nudit, tak začne ničit. Takže buď v klidu, hraj si s ní doma, když jí to nyní venku nebaví a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32025
13.1.21 08:14

Naši psi jako štěňata zbožňovali okusovat nos. To pro ně ale vrchol blaha, pochovat a oni dosáhli na nos. A olizovat a ozuzlavat uši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
13.1.21 08:21

Jeste chvili po ni budes vyzadovat, aby doma furt neco delala, a vychovas si z ni slusnyho magora.
Umet odpocivat a byt v klidu, kdyz se nic nedeje, je jedna ze zasadnich veci, kterou by mel pes umet.
Takze uber jak z pozornosti, tak z toho prehnaneho zabavovani!

Jinak pro 5mes stene je zaklad vyradit se venku s jinymi psy/ stenaty, takze sup ven za pejskama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19550
13.1.21 08:44

Zaklad je naucit psa odpocivat, tak ze nyni stendo lezi a pozoruje je v poradku.
Stene je jako mimino, takze kdyz usne, tak nebudit a nechat spat. Je blbost, aby porad stene neco delalo, pak by vam z ni hrablo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
13.1.21 11:04
@Altavista píše:
Co třeba klikr?
Ale IMHO řešíš kraviny ;) Pes spí většinu dne. Pokud vám nedělá nějaké schválnosti, je zabavená dost. Typicky třeba kousání věcí - nevybouřená hlava a potřeba zabavení.

Oni jsou ti psi nejšťastnější, když s vámi žijou. Uklidí pod linkou, vyškemrají dobrotu, přítulí se, když koukáte na tv a naučí vás, jak přesně ji máte drbat. Tebe už si naučila, že ji odneseš ven. Ten pes není blbý ;) :lol: Naše fena dělá to samé celý rok, ven ji táhnu, domů táhne ona mě. Občas ji pozitivně motivuji, nadšený hlas, hopsám a nechá se zblbnout, na chvilku, pak jde zase domů :lol:

Fakt pokud vám nic nevyvádí, je to spokojený pes. Můžeš přemýšlet nad výcvikem, přece jen, je to specifické plemeno. Mrkni jestli tě zaujme ten klikr a učení podle něj a jinak neřeš :palec:

Máš pravdu, asi řeším kraviny :) To jen že jsem z ní úplně unešená tak chci, aby byla taky tak šťastná jako já :mrgreen:

Na ten klikr se určitě podívám, na trénink bude užitečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
13.1.21 11:07

Děkuji všem za rady :kytka:

Tak se asi nemám čeho obávat a pes je šťastný a spokojený :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
13.1.21 11:16
@Magika VonCary píše:
Děkuji všem za rady :kytka:Tak se asi nemám čeho obávat a pes je šťastný a spokojený :mrgreen:

Věř, že kdyby nebyl, poznáš to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2496
13.1.21 19:06

Mám trochu zkušenosti s jezevčíky, máme už 4. Podle toho, co popisuješ, je tvoje fenka spokojený pejsek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
13.1.21 19:07
@sloninka píše:
Mám trochu zkušenosti s jezevčíky, máme už 4. Podle toho, co popisuješ, je tvoje fenka spokojený pejsek.

Mne tam teda chybi ten kontakt se psy :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
13.1.21 21:46
@Lucie_Sx píše:
Mne tam teda chybi ten kontakt se psy :nevim:.

O kontakt s jinými psy se snažím, třeba dnes si na procházce v parku pohrála se třemi, ale přijde mi, že teď jich tam moc nepotkáváme :nevim: Nevím, jestli je to lockdownem nebo tou zimou, ale připadá mi, že než jsem štěně měla tak jsem psů v parku potkávala mnohem víc než teď. Navíc bohužel když už někoho potkáme, tak ne vždy je ten majitel ochoten nechat si psi spolu chvíli hrát, často prostě zavelí a táhne psa pryč, dnes to byla spíš výjimka. Kamarády se psy taky nemáme, jen jednoho, tak s tím se snažím domluvit “play date”, že bychom šli společně venčit…

Přiznám se, že tohle nevím jak teď řešit. Je mi jasné, že co se týče socializace s jinými psy a dětmi, tak teď by na to byla nejvhodnější doba, protože je malinká. Jenže máme do půlky února minimálně lockdown, nikam na návštěvy nemůžeme, kamarádka co má děti a za normálních okolností by si s nimi štěně mohlo hrát, tak za chvíli rodí a kvůli covidu nechce žádné návštěvy atd. Takže na jednu stranu jsem ráda, že máme čas se teď psovi věnovat, na druhou stranu je teď ten sociální kontakt problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat