Reklama

Jak použít formovač bradavek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 14:10
Jak použít formovač bradavek?

Ahojte holky, je to asi totálně blbý dotaz, ale nikde jsem nenašla odpověď. Koupila jsem si formovače bradavek (šetřila jsem a koupila jsem si levnější Farlin, Medela mi přišla totálně předražená, na to, že je to kus plastu). Jak se to přikládá? Už hotové spojené nebo rozdělené a spojí se to až na prsu? Protože to druhé mi nejde, je těžké to zavřít, a tak to přikládám spojené, ale nezdá se mi, že by to nějak extra tu bradavku vytáhlo a pomáhalo tvarovat. Nemáte někdo s Farlinem zkušenosti?
Za každou radu díky :-)

Reklama

Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 04.09.18 14:18

@bonnefille Mě teda formovače bradavek nikdy moc nefungovaly a to jsem měla tu Medelu po kamarádce. Pokud máš vpáčené nebo ploché bradavky, vřele doporučuju buď investovat a koupit si Niplette nebo si vyrobit podomácku jeho napodobeninu z injekční stříkačky (méně praktické, ale o hodně levnější). To funguje na principu většího podtlaku a bradavku fakt pořádně vytáhne. Taky tím, jak je to ze začátku mírně bolestivé se prsa připraví na tu větší zátěž při opravdovém kojení (protože pak to ze začátku dost bolí, aspoň mě to prvních 14 dí bolelo). Ale vyplatilo se, přesto, že mám vpáčené bradavky, jsem odkojila 2 děti a teď kojím třetí bez jakýchkoliv dalších pomůcek, kloboučků, dokrmů apod.

hipisek84
Závislačka 2881 příspěvků 2 inzeráty 04.09.18 14:22

@bonnefille Zcela souhlasim s předchozím prispevkem. Bojovala jsem s tim velmi, pomohla az odsavacka pri boji o kojeni, tedy verim, ze ty formovace na bazi podtlaku urcite pomohou skvele. Mela jsem medelu formovace,nosila je poctive a vubec nepomohly. Pokud bys je i presto chtela, mohu ti je za nejaky symbolicky poplatek venovat.

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19324 příspěvků 04.09.18 14:27

Já ty formovače bradavek ani tak nepoužívala na formování před porodem, jako spíš ochranu po porodu v začátcích kojení. Chránilo mi to podrážděné bradavky před třením o prádlo, odkapávalo do toho přebytečné mlíko.
Jinak ono není potřeba, aby tě to ty bradavky vysálo domrtva, stačí drobný tlak. Bez formovače jsem měla bradavky placaté defacto spláclé od podprsenky), s formovačem na tom byly výrazně líp a lépe se mi kojilo.
Přikládala sem to normálně spojené, ono otvírací je to hlavně proto, že se to líp meje od mlíka :mrgreen:
Jinak já měla od Aventu.
Vypadala sem trochu jako robožena :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale na odřený bradavky naprostá dokonalost :palec:

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 14:37

@Hoa Mai O té stříkačce jsem už četla, že je to opravdu účinné. Ale já se bojím té bolesti. Už teď mám prsa dost citlivá a netuším, co by to se mnou udělalo. Mně jde právě o to, že jsem si ty od Farlinu dneska zkoušela přiložit a nešlo to zaklapnout na prsu, protože je to fakt blbě nastavený tvrdý plast. Navíc se mi po hodině nošení totálně zapařily, takže si říkám, aby to nebylo spíš ke škodě než k užitku :zed:
@hipisek84 Medela je také plast nebo silikon? Moc díky za nabídku, ale nechci si právě pořizovat další, pokud by to mělo být stejné jak od Farlinu :think:
Ach jo, nikdo mi nikdy neřekl, že mám ploché bradavky, až teď porodní asistentka na předporodním kurzu. I když mi na střední přišlo divné, že holky furt řešily pushupky kvůli bradavkám a já chodila v poho ve sportovních podprdách a nikdy jsem pushupku nepotřebovala… :lol: Ale když je mi zima, nebo trochu bradavku vydráždím, tak se trochu zvedne. Doufám, že budu moct kojit. Byla bych v rodině první, která by nekojila :,(

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 04.09.18 14:42

@bonnefille já tě nechci nijak stresovat, ale Niplette nebo stříkačka bolí podstatně méně, než pak to kojení samotné.Navíc teď si můžeš tu intenzitu ještě regulovat, prostě vysáváš vzduch tak dlouho, dokud je to pro tebe přijatelné a bradavky si zvykají postupně. Nevím, jak to mají ostatní s podobným problémem, ale já jsem u kojení pak kolikrát musela zatínat zuby, jak to bolelo, ale vždycky to bylo jen při přisávání, jak bylo dítě přisáté, tak pak už dobré a trvalo to cca 14 dní. Pak už bylo kojení zcela bezbolestné.

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 14:43

@Mar__tanka1983 No ven se to nosit nedá. Už teď když jsem s tím chodila po baráku, sešla dolů za tchýní, tak na mě hleděla, co to mám s prsama :-D Dám tomu ještě šanci. Chtěla bych, aby se ty bradavky umoudřily dřív, než porodím.

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 14:46

@Hoa Mai Tak nějak tuším, že to nebude úplný med :-D Ale pro to malé něco vytrpím :-)

Neúnavná pisatelka 19324 příspěvků 04.09.18 14:55
@bonnefille píše:
@Mar__tanka1983 No ven se to nosit nedá. Už teď když jsem s tím chodila po baráku, sešla dolů za tchýní, tak na mě hleděla, co to mám s prsama :-D Dám tomu ještě šanci. Chtěla bych, aby se ty bradavky umoudřily dřív, než porodím.

dopředu toho moc nenaformuješ…Mě to fakt pomohlo hlavně v prvních týdnech po porodu.
Taky sem je nosila jen doma :jazyk: Mezi lidi leda ve vaťáku :lol: Ale dej tomu šanci, nijak zvlášť to nepřekáží, prostě když budeš sama doma, tak je nasaď, není nutný je nosit celej den (před porodem myslím, že se to ani nedoporučuje, protože stimulací bradavek můžeš vyplavovat oxytocin a zbytečně si můžeš popohnat porod, po porodu je to naopak žádoucí, líp se zavinuje děloha a podporuje to laktaci)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 14:57

Já to zkoušela v porodnici a musí se to sundat těsně před kojením , aby to mělo efekt. A jinak za mě na nic. Kůže pod nima se zapařila a pak jsem ji loupala po kusech.

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 15:05

@Mar__tanka1983 Mně právě ta porodní asistentka říkala, že to mám už teď (33. týden) začít nosit. A tady v jednom diskuzním příspěvku o plochých bradavkách jedna holčina dokonce psala, že ji v porodnici sestra nadala, že si nepřipravila bradavky a má je ploché a nebude moct kojit. Tak se bojím, aby mi neřekli to samé :-D

Hoa Mai
Kelišová 5582 příspěvků 16 inzerátů 04.09.18 15:19

@bonnefille Tak ty máš „jen“ ploché, ne? To by zas nemuselo být tak hrozné. Já mám vpáčené a před prvním těhotenstvím jsem je ručně skoro nebyla schopná „vyžďárat“ ven. Takže jsem si nejdřív koupila ty formovače, ale neměly skoro žádný efekt a navíc, jak říkáš, celé prso zpocené. S tím niplette to bylo o dost lepší, efekt mnohem větší. Hodně mi to pak pomohlo po porodu při přisávání miminka. I když byl šikovný a já se mu snažila co nejvíc tu bradavku vystrčit, tak se na ně malý špatně přisával a trvalo to několik minut, než se nám to povedlo. Takže jsem si pak dávala Niplette třeba půl hodiny před kojením a šlo to pak mnohem lépe a to nasátí bradavky bolelo méně, i když stále dost. Nicméně se toho neboj předčasně, kolem porodu bolí víc věcí a taky se to pro miminko vydrží, já už to vydržela třikrát a stojí to za to. Když se pak kojení daří, tak už si na to ani nevzpomeneš.

fia80
Závislačka 2965 příspěvků 04.09.18 19:14

Na formovače se vyprdni - moc nepomáhají. Co ji nakonec pomohlo, tak že jsem si koupila odsávačku MM a před kojením jsem bradavku vytáhla odsáním trochy mléka. Výhodu to mělo i v tom, že prso nebylo pak úplně hodně nalité a děti se pak lépe přicucli. Po 2 týdnech si už obě bez problémů uměly bradavku vytáhnout samy.

Ale začátky kojení byly fakt bolestivé.

bonnefille
Kecalka 249 příspěvků 04.09.18 20:13

@Hoa Mai Ano, jen ploché. Budu zkoušet s těma formovačema chvilku chodit, ale když to nebude vůbec k ničemu, tak to asi nechám být.
@fia80 Aha, ta odsávačka, to je taky další možnost. Moc díky za rady :palec:

Neúnavná pisatelka 19324 příspěvků 05.09.18 09:35
@bonnefille píše:
@Mar__tanka1983 Mně právě ta porodní asistentka říkala, že to mám už teď (33. týden) začít nosit. A tady v jednom diskuzním příspěvku o plochých bradavkách jedna holčina dokonce psala, že ji v porodnici sestra nadala, že si nepřipravila bradavky a má je ploché a nebude moct kojit. Tak se bojím, aby mi neřekli to samé :-D

hele počítej s tím, že to ti stejně řeknou :D Mě už to přijde trochu jako klasika, že každá sestra řekne, že ty bradavky stojí za starou belu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ano, můžeš samozřejmě nosit s předstihem, já je taky nosila, ale prostě že nejvíc platný mi byly až po porodu ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama