Jak přestat kojit 8 měsíční miminko?

110
30.1.21 17:22

Jak přestat kojit 8m miminko?

Ahoj, prosím o radu :). Syn má 8m s týden, dávám příkrmy, dopoledne na svačinu ovoce nebo přesnídavky, na oběd masozeleninu, přílohy a odpoledne bílý jogurt s ovocem. Syn je jinak kojený. Chtěla bych přestat kojit. Vím, že to možná nebude pro někoho dostatečný důvod, ale syn se od začátku pořád v noci budí. Klidně půl hodiny po uspání, pak po hodině a takhle to jde až do rána :,(. Myslela jsem si, že se to zlepší, ale je to ještě horší. Zkoušela jsem na večer i kaši. Od okolí slýchávám, že většinou pomůže, jedině přestat kojit. Nejsem typ, který by kojil do dvou let. Chtěla jsem kojit nejvíc do roka. Ale už pomalu přemýšlím, že bych přestala dřív. Jen nevím, jak na to. Zkoušet dávat synovi UM? A kdy, spíš zkusit místo jednoho kojení přes den nebo na noc? A kolik by vlastně měl toho UM celkem vypít? Nebo zkusit dát jen na noc a jinak kojit? Nebo UM není vůbec třeba, když má jogurt a přidat ještě kaši? Kojení mi teď přes zimu ani nijak nevadí. Ale v noci je to fakt hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
662
30.1.21 17:25

To neni otazka kojeni nebo nekojeni, ale tvoji vule. Pokud ji budes mit, muzes porad kojit, ale pres den. Pokud vuli mit nebudes, dozene te dite revem k nocnimu nadajeni UM, cajem nebo k podavani dudliku a stejne budes tam, kde jsi ted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
30.1.21 17:26

Co se deje, kdyz se v noci vzbudi? Naplno pije nebo zuzla?
Mohlo by stacit ho naucit odpojit, jakmile se napije, aby z tebe nedelal dudlika.
A hodne kojit jeste pres den.

Kojeni je v tomhle veku jeste dulezite, nestopovala bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
30.1.21 17:26

Ve stejném věku a ze stejného důvodu jsem přestala kojit dceru a dala ji UM. Ač jsem vždy byla proti, tak toto bylo nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla udělat. Ta řvoucí a nespici šílená věc se změnila na usměvavé, klidné a spící zvířátko :) budila se dvakrát za noc, vypila flašku a spala dál, nádhera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
30.1.21 17:27

Normálně mu dej UM místo prsa, a máš to. Ovšem moje dcera by se asi raději uřvala hlady než si dala UM, a ani hladký přechod na UM ti nezaručí lepší spaní. Do roka se spaní pořád mění, až po roce/roce a půl se dá počítat že by ti dítě mohlo spát stabilně celou noc (a to říkám jako matka zasloužilého spáče).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
30.1.21 17:36

@Lily Evans já chci taky zaslpuzileho space, jak se to dělá? :D nám spí jedno dítě ze 3, to není moc dobrý skóre. Nejstarší spí pěkně, jen dýl usíná. Prostřední je hyper, takže tam spánek neočekávám asi nikdy a nejmladší bude mít rok a půl, tak tam bych pomalu už spánek i očekávala, ale když jsem mám sebrala to UM, tak se začala budit na dudlik. A třeba včera mi ve 2 v noci vyjmenovala všechny členy rodiny a vsechna zvířátka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19661
30.1.21 17:37

TAk, pokud ti špatně spí, pak je možné zkusit v noci odstavit. Pokud přes den jí, pak už to kojení v noci není tak podstatné. A max nabídnout um. A nebo popřemýšlet, jestli jen nepotřebuje prso a tvoji blízkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12753
30.1.21 17:54

Do roka je mléko nejdůležitější složka potravy, takže buď kojit nebo UM, před rokem bych určitě mléko ze stravy nevylučovala. Můžeš zkusit kombinovat, jsou matky co to dělají a deti, co to zvládají, ale někdy je lepší to prostě utnout úplně, některé děti flašku nechtějí, dokud je prso „ve hře.“ A stejně tak nevíš, jestli to zabere. U mých dětí to pomohlo, ale byly starší. Dávkování najdeš na krabici, pokuď se nemýlím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
30.1.21 18:15

@Midaku myslim že je to vrozená dispozice, spojená s velmi nekompromisními rodiči - aspoň v otázkách spaní :mrgreen: během prvního roku to bylo jak s normálním miminem, chvíli spala vzorně, chvíli se budila stokrát za noc, občas nechtěla usnout a vyžadovala uspávání, ale asi pochopila že se mnou po osmé večerní není kloudná řeč a nechala toho, nevím :mrgreen: od ccs dvou let si usínání koriguje sama, je zvyklá usínat sama - my mezi sedmou osmou provedeme takové ty věci jako mytí, zuby, pyžamo, pohádka, a pak buď jde rovnou zalehnout a zhasne, a dřív nebo pozdějc usne, nebo si hraje a pak si sama zhasne a zaleze do postele až se jí chce. Ona je dost samostatná a líbí se jí, že má tu svobodu si rozhodovat o večerním programu sama, zlobením by o to přišla. Ale jestli to stejně dobře vychytáme s druhým, to je otázka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
30.1.21 18:16

Normalne dej UM, ulevi se i tobe a pro dite to neni o nic horsi nez MM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
30.1.21 18:19

Já jen podotku, ze odstavení není záruka spaní celou noc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
820
30.1.21 18:31

Je to kojenec, měl by mít hlavně mléko. Možná ho má přes den málo a dohání to v noci. Moje první dítě UM zásadně odmítalo, i kdybych se postavila na hlavu. Nic jiného než kojit mi nezbývalo. Nerostou třeba zuby? A spí u tebe nebo v postýlce? Nejdřív by bylo lepší přijít na příčinu, než odstavíš. Chlapečci bývají dost často závisláčci 😊 😊. Jinak já mám teď stejně starou holčičku a po zkušenosti s prvním už to nehrotím, vím že už to mám za pár 😁. Syn spal poprvé celou noc v 10 měsících a pak už to bylo jen a jen lepší. Odstavil se sám v 1,5 roce a UM nikdy nevypil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 18:36

@Lucek35 a místo kojení bude dudlík nebo UM…spát stejně nebudeš…za mě vydržet, najít oporu v rodině, tatínek se může taky zapojit…je to období, každé dítě má něco, jakmile se jeden ne-komfort vyřeší, přijde další…za mě určitě ponechat kojení jen dávat pozor, ať jen nežužlá, pokud ano, tak smůla, nebude nic

syna jsem přestala kojit ve 14m a UM ani ránu…zkoušela jsem vše, i kaše musela kupovat nemléčné a přidávat do nich odsáté mléko, jakmile jsem s tím skončila, kaše nebral

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 18:46

Muj si ma 10 mesicu. Do 6 mesicu jsem jen kojila. Pak postupne prikrmy. S umelym mlikem jsem myslela, ze se konecne vyspim. Davam mu ho cca 2 tydny a jsem VYRIZENA! Spi od 20:00 do pulnoci, pak je to takovy nejisty a dneska treba od 4:00 kraval. Pak uz mi spal jen dopoledne. Takze umely mliko v nasem pripade absolutne nic nezmenilo :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7212
30.1.21 18:51
@MartaLil89 píše:
Normalne dej UM, ulevi se i tobe a pro dite to neni o nic horsi nez MM

No… Pokud se bude budit na UM podobne, tak jeste bude muset vstat a UM pripravit. Pro me o to horsi treba. Neni zaruka, ze bude spat lip a dyl. Vidim to v okoli u kamaradek, co si myslely, ze odstavi, daji UM a bude klid… a ono prd :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat