Jak připravit kaši z vloček, pohanky a jáhlů?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
155
30.6.22 23:33

Jak připravit kaši

Ahojky, chtěla bych malému zítra připravit kaši v zásobě mám ovesné vločky, pohanku a jáhly.
Lze připravit kašičku i pouze z vody bez přidání mléka?? Prostě povařit a pak to rozmixovat jen s vodou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2116
30.6.22 23:38

Já to zkoušela, ale bylo to chuťově nedobrý, tak mě tyhle vodový pokusy přešly. Kaše sem začala dělat až mi mimino začalo jíst UM a co už může mlíko, tak dělám kaši k snídani celkem často

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2341
30.6.22 23:43

Z ovesných vloček kaši dělám, ale já ji rozmixuju s um, takže záleží zda je malej na mm nebo um. Ještě přidávám 1 lžíci ovocné přesnídávky, jinak by to malá nejedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20559
1.7.22 01:32

Delala jsem s ryzovym mlekem z DMka a pridavala kokosovy olej. Vyborne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29815
1.7.22 03:00

Dělala jsem z ovesných, pohankových nebo jahlovych vloček. Bez mixování. Uvařit ve vodě a po dovareni do toho frknout třeba 2 odměrka UM nebo odstrikane mleko.
Nebo místo UM to smíchat s bílým jogurtem či přesnídávkou.
Záleží, jak je dítě stare, já dávala kaše desetiměsíčním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
1.7.22 06:01

Ano jde to i s vodou
Pokud nechceš dávat kravské mléko, použij rostlinné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6831
1.7.22 06:19

Dělám tak kaši pro sebe (se zeleninou teda), prcek ji jí od malička se mnou. Jáhly (pohanku) přes noc namočím, ráno trošku povařím a rozmixuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4628
1.7.22 06:56

Já dělala s vodou, případně jsem přidala UM. Nemixovala jsem, používala jsem vločky najemno, takže tam nebyly velký kusy. Pak do toho přidat na dětském struhadle nastrouhané ovoce (jablka, hrušky, ty se nejlíp strouhaly, že to mělo konzistenci bez kousků)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
1.7.22 07:35

Dělám s vodou. Používám jemné ovesné vločky z DM, stačí povařit jen krátce. Do ní dám trochu másla nebo oleje (kokosový, mandlový, avokádový, dýňový…) a k tomu přesnídávku, rozmačkaný banán, oříškové máslo nebo kostičku vysokoprocentní čokolády (tu cca od roka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
2.7.22 14:56

@aanysek nemaji se orechy davat az od tri let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
2.7.22 16:01

@Dendiss nevím, syn je jí cca od roka. Dávala jsem nejdřív trošku od každého druhu kvůli případné reakci, ale snáší je dobře, tak nevidím důvod proč je nedávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
2.7.22 17:09

@aanysek taky tak, cca od roka, prve vždy pomleté v malinkém množství do kaše apod. Problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5552
2.7.22 17:12

Zkus fermentovanou - jemné vločky přelít vodou, zakrýt, nechat do rána. Chuťově mnohem lepší, než když se v té vodě povaří, a taky mnohem zdravější. Pak případně jen prohřát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16206
4.7.22 06:59

Kupovala jsem jemné namleté vločky a buď v MM nebo kravském, lze i rostlinné mléko. Dal jsem nic nemixovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat