Jídelníček pro 9m kojence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
157
26.6.22 22:54

Jídelníček pro 9m kojence

Ahoj holky, prosím co už všechno jedí/jedli Vaše děti v 9 měsících, jaký jídelníček jste měli? Pořad tak nějak tápu nad tím jestli mu tohle stačí..
Stále je kojený
Snídaně zatím nedávám- chtěla bych mu dávat třeba kousek chlebíku se sýrem, ale moc se nám to nedaří. Hned se začíná z toho dávit. Většinou mu dam par kukuricnych křupek aby vydržel chvíli v zidličce
Svačina buď bílý jogurt s ovocem(jahody, maliny, borůvky) a nebo jen ovocná přesnídávka(banán, jablko, hruška, meruňka, broskev)
Oběd zelenina(mrkev, hrášek, cuketa, řepa, květák), maso a příloha (brambor, batat, ryze, těstoviny)
Svačina ovocná presnidavka
A večer před spaním dam občas kašičku
Stačí to takhle? Případně co mohu přidat, vyzkoušet?
Stále máme problém s kouskama, ty krupky dávám pouze kukuřičný zkoušela jsem i jiný, ale ukousne si velký kus, nekouše, spolkne a dusí se :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1604
26.6.22 23:35

Však je toho na internetu plno. Hledej na instagramu třeba minišpajz, blwkrokzakrokem atd. To je jen pár, na které si z hlavy vzpomenu. Ukazují tam, jak prezentovat jídlo, aby přesně nedocházelo k tomu, co dochází u vás doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
27.6.22 00:07

První a zásadní věc: v jaké poloze mu to jídlo dáváš? Sedí sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.6.22 00:14

@SlečnaDahlia
Ještě sám nesedí, ale k jídlu ho dávám sednout
Ale třeba s ovocem problém nemá dneska jsem mu dala celou jahodu a do chvíle byla pryč, to sami banán, hruška..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20757
27.6.22 01:13

Kasi k snidani, k veceri polivky.
Pridat lusteniny, avokado, kvalitni tuky, vyvary, polivky, kvalitni obiloviny - pohanka, jahly, qinoa, treba.
Kojit. A davat porci na jeho talirek v kouskach, at to ji sam rukama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
27.6.22 05:48

Vse, co jiz bylo zmineno + jeste vajicka, ruzne zeleninove placky, livance, to se jim taky dobre ji. Misto krupek k snidani bych dala neco kvalitnejsiho, to mu akorat zaplacne zaludek, ale vyzivove mu to neda vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16261
27.6.22 06:47

Tak když dítě nesedí, neměla bys ho posazovat. Já jsem měla polohovací jídelní židličku.
Děti jsem měla taky kojené, u první to šlo pomaleji, u druhé dříve. Ta už v 9 měsících jedla 5× denně, možná i ta první..ale ne celou porci, co snedla, snědla a pak jsem dokojila.
Ráno byla kaše, buď samostatně nebo jsem přidala ovoce, dopoledne jsem dávala bílý jogurt, oběd maso zelenina (5× týdne maso,1× žloutek a 1× rybu) zelenina vařená ve vývaru z masa + nějaká příloha jako ryze, kuskus, těstoviny atd..svačina ovoce a k večeři hustá zeleninová polévka.
Pečivo jsem nedávala vůbec..všechno jsem si varila sama.

Příspěvek upraven 27.06.22 v 11:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.6.22 10:47

@Luminance děkuji a ty zeleninové placky a livance připravovat na pánvi? To je vhodné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
27.6.22 11:05

Zda se mi, ze ma malo pestry jidelnicek, i co se ovoce a zeleniny tyce.

Co spenat, brokolice, dyne, mangold, lilek, pastynak, petrzel, zelene fazolky, etc.

Z ovoce u nas jede i mango, papaja, meloun cantaloupe, nektarinky, tresne… z toho vseho jde udelat presnidavka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
27.6.22 11:14

Nesedící dítě neposazovat! Polohovací židlička, lehátko…vajíčko.
A jinak kaše na snídaní (domáci ovesné, rýžové, pohankové, qiunoevé, kuskus…, slazené ovocem).
A jak píšou výše té zeleniny můžeš více druhů, i ovoce…různé přílohy kuskus, quinoa, batát, pohanka, rýžové těstoviny, kukuřičné těstoviny, rýže)
a na večeři jsem dávala polévky zeleninové stovky druhu mixované, nemixované, jeden druh zeleniny, více druhu, zahuštěné vločky, rýži…nebo nezahuštěné. Pak třeba placicčky zeleninové, taky mooc druhů a kombinací…
Zrovna chleba a sýr není třeba…je to dost soli za mě zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
27.6.22 18:28
@Xxxbell píše:
@Luminance děkuji a ty zeleninové placky a livance připravovat na pánvi? To je vhodné?

Anoo :) uplne v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.6.22 23:55

Holky prosím ještě když uvařím tu kaši ( ryzovou, jahlovou a tak..) muže se podávat jen jednou nebo ji lze nechat do druhého dne v lednici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20757
28.6.22 02:04
@Xxxbell píše:
Holky prosím ještě když uvařím tu kaši ( ryzovou, jahlovou a tak..) muže se podávat jen jednou nebo ji lze nechat do druhého dne v lednici?

Povaris si jahly atd do rozvareni. Nechas v lednici. A trochu z toho vezmes a mixnes s nejakou tekutinou - mlekem. Muzes do toho rozmixovat i seminka, pridat tuk. A mas kasi. Tu uz bych dal nerecyklovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat