Jak prodloužit interval při UM

15062
1.3.20 19:33

jak prodlouzit interval pri UM

Prosim holky, vy co mate miminka na UM a zkusenosti… jak jste prodlouzily interval mezi krmenim?

Muj maly ma ted 8 tydnu a podle davkovani na krabici UM by mel jist 5× denne 150ml.
Problem je, ze si nadale vyzaduje krmeni cca kazde 3h a to kdybych mu davala 150ml, tak bude dostavat vyrazne vic, nez by mel. On by to stejne nevypil, to uz mame vyzkousene, ze jednou vypije 150ml a pri dalsim krmeni pak da jenom necelych 100ml.

Ja chapu, ze kazde dite je jine a ze se clovek nemusi striktne drzet toho, co je na krabici napsane. Nicmene bych snad i rada najela na rezim 150ml 5× denne, protoze bychom radi v noci spali dele nez 3h v kuse.

U dcerky jsem to taky nejak resila, ale nemuzu si vzpomenout jak. Taky si vybavuju, ze mi na 6m pila neskutecnych 200ml 6× za den. Taky byla v te dobe vypasena jako veprik.

Zkratka a dobre, vy ktere jste mely ditko na UM, jak jste to resily? Davaly jste UM podle krabice, nebo davaly kdyz si dite rekne? Pokud jste mely rezim podle krabice, jak jste ho docilily??

PS: ja jsem jako matka ais uplne tupa, ale ani po 2 detech nejak nepoznam, proc dite place a zda je to z hladu. Respektive, dost casto mi prijde, ze place z hladu furt. Ale nemuzu mu davat pokazde UM, kdyz zaknourne, on ma pak zazivaci potize (predevsim boleni briska a reflux).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

956
1.3.20 19:39

Já jsem teda UM nepoužívala, ale ony ty potřeby dětí jsou asi stejné, ne? Nebylo by řešení krmit ho co tři hodiny prostě menší dávkou? A jestli bude zuřivě nasávat prázdnou láhev, asi má hlad furt… A s tou nocí… On se na to sám budí? Protože jestli ne, nechala bych ho spát. A jestli jo, tak prostě hlad či žízeň má a chytřejší, než postavit si termosku s vodou k posteli se na tom asi vymyslet nedá, ne?

Stejně to celé bude za čtrnáct dní zase jinak…
Každopádně to tady budu s napětím sledovat, docela mě to zajímá, jak se liší zacházení s kojeným a krmeným dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13824
1.3.20 19:41

V 8 týdnech nemůžeš čekat, že bude jist po delší době než 3 hodinách.
Dej mu menší dávku a hotovo. A spát déle než 3 hodiny v kuse budeš tak po půl roce nejdříve, spíš později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
1.3.20 19:42

Mi dcera pila menší dávky než na krabici, ale zase co dvě hodiny. Jinak ublinkávala. Věsměs nám to ale vyšlo v součtu za ten den co je na krabici, jen jinak rozložené. Myslím že to je fuk, nee? V noci bych nebudila nechala spát. A pak třeba vypije více za den, tolik co bude potřebovat. Já nebudila. A přes den pila dostatečně. Přibývala, rostla. Spala celou noc už v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
1.3.20 19:43
@jizvíková píše:
Dej mu menší dávku a hotovo. A spát déle než 3 hodiny v kuse budeš tak po půl roce nejdříve, spíš později

To spaní je individuální. Mí dcera spala už v porodníci 7 hodin v kuse. A doma pak v pohodě 7-9 hodin v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
1.3.20 19:46
@Veru1987 píše:
To spaní je individuální. Mí dcera spala už v porodníci 7 hodin v kuse. A doma pak v pohodě 7-9 hodin v kuse.

mne ani jedno dite ne.

Krmila si podle krabice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13824
@Veru1987 píše:

Zakladatelka píše, že dítě vyžaduje jídlo každé tři hodiny, takže asi nespí.
Mám tři děti a všichni v noci co 3 hodiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956

@Veru1987 Taky bych řekla. Náš mladší taky spal po narození i celou noc. Někdy naopak prospal den. Ty první tři měsíce se to fakt točí… A budit kvůli jídlu - já nevím, já jsem vždycky nějak důvěřovala tomu miminu, že hlad nebo žízeň ho spolehlivě vzbudí. A taky že jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
1.3.20 19:47

Já teda dávala každé tři hodiny tolik, kolik vypil. Obvykle to bylo míň, než doporučená dávka. Pro mě bylo důležitý jen dávat mu ne dřív, než po těch třech hodinách, aby ho nebolelo bříško. A víc jsem to neřešila. Popravdě, že je na krabici doporučené dávkování, jsem se dozvěděla až po pár měsících. Prostě jsem vařila třeba 120, jakmile začal být hladový dřív než po třech hodinách, zvýšila jsem na 150 a tak dál. A spánek v noci si prodlužoval sám přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6849
1.3.20 19:48

Já teda takto malé miminko kojila, ale na UM přešel syn v sedmi měsících a pil toho hodně. Chtěla jsem to snižovat a nešlo to. Vždy si to určil až sám. Teď je mu rok a měsíc. Pije 180 ml před spaním a 180 ml ráno po probuzení ( někdy to vypije ve tři ráno, někdy až pět). V noci se mi jednou ještě budí na mléko. Dávám jen tři odměrky s tím, že dám víc vody, podle toho v kolik se vzbudí. Někdy když bolí zuby stejně musím udělat klasických 180ml. Nedat v noci mléko vůbec nejde, prostě by se uřval. Před dvěma týdny se mi stalo, že dvě noci po sobě to noční mlíčko nechtěl, čím to bylo nevím :nevim: spí blbě pořád, takže hodně zkoumám kdy spí lépe a kdy ne. Ale jedno už je mi jasné, že pití mléka neovlivním, musí si to upravit sám. Takže bych to nechala na miminku, ono je fakt, že za týden to může být jinak :palec: prso jsem taky dávala na požádání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11809
1.3.20 20:01
@jizvíková píše:

nepiš kraviny, mě syn spí od konce šestinedělí celou noc, 10 až 11 hodin. to že tys to nezažila, neznamená, že nikdo. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11809
1.3.20 20:04

Dávala jsem dávkování podle krabice, jak tam je v kterým týdnu kolik odměrek prášku, a pak po 3 hodinách, což u nás bylo 5× denně, ale co bylo na krabici to vůbec nevím, to jsem neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
1.3.20 20:10

Je to prcek, davala bych podle potreby. Nas chtel jist taky po 3 hodinach, tak hold jedl 7× za den trochu mensi davku, v noci jsem nebudila, postupne si sam udelal delsi pauzy. Ted je mu 7 mesicu, pres den ji co 4 hodiny (uz ma jidlo plus trochu mlika, nechce pit caje, tak na zapiti) a v noci se jednou budi na mliko. Jak zacnou behat, vahu vybehaj. (zkusenost s prvnim, byl to slusnej cvalda, ted ve trech je dlouhej a uplne akorat) natahovala jsem jen, kdyz chtel jist třeba po hodine, to jsem vedela, ze neknuci hladem a bylo by mu akorat blbe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
1.3.20 20:13

Dcera má 2.5 měsíce a na krabici je 7× denně 120ml. V noci pije 2× 130 ml, přes den i klidně každé 2. 5 hodiny… Taky bych to ráda prodloužila. Ale pokud má hlad, tak stím stejně prd uděláš… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
1.3.20 20:15

@warita nikdy jsem se nevešla do 5 dávek za den podle krabice. Denně 7 dávek. Já jsem z toho 2 dávky dělala 120ml a 5 dávek po 150 ml. Menší spotřebu mléka měl až po nasazení příkrmů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama