Jak řešit brýle nakřivo?

3240
12.3.17 09:41

Jak řešit brýle nakřivo?

Zdravím,
název diskuze je asi trochu úsměvný, i pro mě. :) Nicméně… je to věc, která mě začíná fakt trápit. Nosím brýle na dálku a mám je prostě nakřivo. Není to vada brýlí, mám křivou lebku. Respektive asi jedno ucho výše než druhé a tak brýle drží zešikma. :mrgreen: :zed: Je to blbé, při nákupu jsem si toho nevšimla, až z fotek a už mě i několik lidí upozornilo. Než půjdu pro radu do optiky, ptám se tady - má to nějaké řešení? Třeba nějaké flexibilní nožičky brýlí či já nevím co… Ono přeci jen, říct v optice - dobrý den, mám křivou lebku a nesedí mi brýle… :oops: Díky za tipy.

PS: Čočky mít nemůžu… bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

21899
12.3.17 09:43

Ahojky, mám stejný problém. Brzo si chci koupit nové obroučky, tak jsem zvědavá,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
12.3.17 09:46

@andelka83 Mě napadlo koupit si bezrámkové brýle, aby se to trochu skrylo… Žádné lepší řešení zatím nemám. I tak to ale půjde vidět. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21899
12.3.17 09:49

@Maddlen jo, to je trochu řešení. Já mám dvoje, oboje by potřebovaly vyměnit. Jedny právě jsou skoro neviditelné, nemají kolem čoček obroučky, jen nosní střed a bočnice úplně jemné. Ty druhé, nosím běžněji, jsou pevnější, nemají obroučky jen dole, takže nahoře pod obočím to je vidět no. Čočky chci nechat, jen vyčistit, mně už se zrak nemění. Ale ty obroučky potřebuju nové.
Nemáš tip na nějakou levnější optiku v Ově?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
12.3.17 09:50

Někdy jsem měla brýle trochu nakřivo, třeba když jsem hlavou do něčeho narazila a posunul se mi nosník (myslím, že se to tak jmenuje, to plastové, co je na nose, ale musí to být na těch kovových pacičkách samozřejmě), tak zkusit dát jedno výš a jedno níž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
12.3.17 09:51

Ja myslim ze je zbytecny to resit. normalne zajdi k optikovi, ze mas proste ty bryle nakrivo, at ti je posteluje. nikdo nema uplne soumernou hlavu. ja mam taky jedno ucho niz a bryle byly nakrivo. optik s tim neco udelal a je to cajk. jsou na to zvykli tohle resit. neni proc se stydet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
12.3.17 09:54

Andelka: To bohužel nemám - všechny brýle, co jsem doteď měla, jsem kupovala u nás na maloměstě. Kamarádi kupovali synovi brýle v GrandOptical v shoppingu a i přes „výhodnou“ cenu na počátku se ve finále pěkně prohli… Započítali jim do ceny kdeco. Prý je dobrá optika někde v centru na Nádražní, někde u křižovatky k Nové radnici (zastávka Hotelový dům Jindřich) - je tam Albert, tak prý někde kolem - nevím, jestli je levnější, ale optička tam je prý fantastická a poradí. Já to tentokrát vyřeším asi v Opavě v Grand Optical, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 09:58

@Maddlen zajdi do optiky, určitě ti pomůžou, taky jsem jednou řešila, pokud máš pohyblivé nosníky na nose, tak dorovnávaji ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21899
12.3.17 09:58

@Maddlen u nás jsou optiky tři v okolí, tak je asi obejdu a udělám si obrázek. Právě že některé jsou strašně drahé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
12.3.17 09:59

@Bůča No asi budu muset. Stejně bych potřebovala nové obruby, ty co mám jsou už celkem jeté, tak při nákupu nových odhodím stud a pořeším to rovnou. Nechtěla jsem být za exota. :-) Já mám celkově nesouměrný obličej… líčením to celkem vyřeším, ale pořád mám i výš jedno obočí a oko (tam, kde mám výš to ucho.. prostě ksicht komplet našikmo) - což problém s brýlemi ještě zvýrazňuje… :-) V prenatálním vývoji se asi něco podělalo… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
12.3.17 10:01

@lleennttiillkkaa Zkusím, díky. Napadlo mě to s těmi nosníky a chtěla jsem si to posunout sama, ale pak jsem to vzdala, abych si brýle nezničila. Akorát nevím, jestli to bude řešení. Když si brýle chytnu a narovnám, jak by měly správně být, levá nožička se mi vznáší tak půl až jeden cm nad uchem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21899
12.3.17 10:03

@Maddlen to se dá určitě srovnat. Já vypadám jako souměrně (jedno oko mám teda užší, menší, no reklamace u rodičů mi asi neprojde :mrgreen: ), ale těmi brýlemi to je vidět, že mám jedno ucho jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
12.3.17 10:10

Na té strane, na které máte brýle výš, tak na té strane na ráme v oblasti ucha ten oblouk musíte udelat větší, obloukoviteší, proste ho víc ohnete nad ušami dohora a za ušemi nadol, tím vám ty brýle na té strane v oblasti očí spadnou dole, pokud jde o plast, tak to udeláte nad teplem, pozor na přehrátí, plast mužete nahřívat, ale ne spálit, pokud máte kov, tak by se to mnelo ohnout bez tepla, začnete uplne s malým ohnutím, vyskoušíte a pak ješte přídávate…vyskoušejte si to na nejakých lacných brýlich, které jsou na vyhození, anebo poproste o službu v optice, tam vám to udelají…skracene, čím je ten oblouk za ušami obloukovitejší, tím jsou brýle na tváři níž, čím je tn oblouk rovnejší, níže posadený, tím máte brýle na nose výš… :)

• Citovat
  • Upravit
Aenne
12.3.17 10:19

Na mé fotke jsou sluneční brýle, které jsou hodne veliké a mnela jsem je hore nacapené až na čele, chtela jsem si je dát o neco níž, tak jsem si ty oblouky za ušama ohla o neco víc a ty brýle se pak posunuli dole, já si to ovšem udelala vlevo i vpravo, vy si to udeláte jenim na té jedné strane, já to nahŔála nad svíčkou, ale plast je na teplo citlivý, tak musíte být opatrná a když cejtíte, že plast mäkne, tak jemne zatlačite a ohýbate… pokud si neduvěrujete s máte drahé brýle, tak to zverte radeji optice,

• Citovat
  • Upravit
3240
12.3.17 11:34

@Aenne No… jak se znám, brýle bych zničila. Ale pokud je řešení takhle jednoduché, klidně to svěřím optikovi. Já jsem vždycky myslela, že s těmi nožkami nejde nijak hýbat a jednu třeba přihnout apod… že je to dané jednou provždy tou výrobou. Díky moc za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama