Jak rozchodit 19 měsíční dítě

35
4.1.20 07:00

Jak rozchodit 19mesicni dite

Mám 19ti měsíční dceru, nechodí ani sama nestojí. S choditkem ji to nebaví. Dr ji dal měsíc a pak nás pošle na nejaky cvičení. U ní je to opravdu jen o lenosti. Chtěla by se jen nosit, což nedělám, ale celý den za mnou leze a sápe se po mě a řve. A je to dost vyčerpávající.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3165
4.1.20 07:07

Podle mě už na cvičení dávno měla být. Zbytečně čekáni když jsou menší naopak se s nimi dá lépe cvičit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
4.1.20 07:33

Nemyslím si, že je to o lenosti. Může mít ochablé svalstvo, nebo třeba problem s rovnováhou. Nevím jaké chodítko máš, snad to interaktovní. Nečekala bych a chtěla doporučení na fyzio.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19453
4.1.20 07:42

Mladsi dite je hypotonicke, chodit zacala v 16 mesicich, a to na tom dle fyzio jako hypotonik byla extra dobre, protoze ten pohyb strasne chtela (na bricho se pretacela ve trech mesicich). Takze jsme docvicovali je pretaceni, paseni a diagonaly.
Takze nechodici 19 mesicni ditko klidne muze byt proste jeste gumove a potrebuje potrebuje potrenovat obchazeni.
Kdy zacalo lezt a obchazet nabytek?
Pokud se jen boji, tak posilat mezi rodici, podat ruku ve vysce detskeho pasu nebo varecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
4.1.20 07:47

Nebojte se cviceni. Je to super. Cvicila jsem s obema detmi (tedy uz s mladsimi) a hodne to nastartovalo jejich vyvoj. Individualne se jim tam venovali, vetsinu casu si s nimi hrali. Jako rodic podle me nejste schopna posoudit, jestli je to jen o lenosti a nekteri pediatri jsou v tomto laxni. Me 19 mesicni dite chce taky porad nosit a sape se po me-to je o tom, ze chce maminku, ne ze je line (chodi uz pul roku). Chodit bude, kdyz leze, ale chuze (respektive hruba motorika celkove) souvisi i s rozvojem v jinych oblastech, tak proc ji nepodporit :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
4.1.20 07:48

@Svistice chození mezi námi nefunguje, nechce. Lézt začala v 10mesicich a obcházet v 11,5 mesicich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
4.1.20 07:50

@Bobsh ano má to interaktivní, dokonce k Vánocům od babičky dostala krásný kočárek(chodítko) a nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19453
4.1.20 07:56
@anez-ka píše:
@Svistice chození mezi námi nefunguje, nechce. Lézt začala v 10mesicich a obcházet v 11,5 mesicich.

Takze spis trochu pozdeji. Vem ji k fyzioterapeutce, at se na ni mrkne a dej ji cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
4.1.20 08:01

Nevahala bych a vyrazila k detskemu fyzioterapeuzovi.Moje dcera to takto mela a mela valgozni paty a chybela ji tak rovnovaha, plus byla hypotonicka, Dostala tejpy na nohy a druhy den chodila, podporili jsme cvicenim a cvicime dodnes, resime skoliozu. Ochable svalstvo je treba zpevnit co nejdrive

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1925
4.1.20 08:34

Taky jsem s klukama cvičila a jsem za to ráda, že nás tam dětská poslala. První syn měl oslabené svalstvo (břicho) a prý, kdybychom necvičili, také by dlouho nechodil. A opravdu se potom rozchodil strašně rychle. Mladší měl zase křivou hlavu. S ním jsem cvičila taky. Nechápu, proč tam už dávno nejste. S tak velkým dítětem už to nebude lehké a už klidně mohla dávno chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
4.1.20 08:47

První syn začal stejně, lezl v 10m, postavil se v 11m. Chodit teda začal v 17m, a to už jsem byla trochu na nervy. V kočárku být nechtěl, ale na zem jsem ho dát nemohla. Je od mala hypotonický a zároveň je na sebe strašně opatrný. Má to povahou. Od mala se u něj nemusím bát, že by spadl ze schodů nebo tak. U té chůze se dost dlouho prostě bál pustit. Jinak jsme teda chodili na fyzio už od 6týdnů. Takže být Tebou neváhám a nějaké fyzioterapeutce ji ukážu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
4.1.20 10:02

Máte typ na někoho z Brna a okolí? A je potřeba doporučení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4146
4.1.20 11:28

@anez-ka kamarádka chodila v Brně v Bystrci do OC Max k jednomu mladymu fyzioterapeutovi a nemohla si ho vynachválit. Měla těžce hypotonickou holčičku. Já byla s dcerou 2× u fyzioterapeutky v bílým domě, ale z těch dvou návštěv neumím posoudit jaké jsou. My byli jen na kontrole jak je na tom po zlonenině klíční kosti, když byla ok, už jsme tam nemuseli. A doporučení si určitě zajisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
4.1.20 14:45

Syn ma 21m a dalo by se rict, ze taky nechodi.. jen za ruku nebo s vozickem. Sam se boji pustit. Furt chodime tam a zpatky, snazim se ho poustet, aby sel sam a veril si. Je lenivy. Dr to nijak neresi. Chce to taky pohodlne papuce, ktere dobre sedi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
690
4.1.20 15:30
@Adrina1 píše:
Syn ma 21m a dalo by se rict, ze taky nechodi.. jen za ruku nebo s vozickem. Sam se boji pustit. Furt chodime tam a zpatky, snazim se ho poustet, aby sel sam a veril si. Je lenivy. Dr to nijak neresi. Chce to taky pohodlne papuce, ktere dobre sedi..

Nekterym detem, ktere se boji pustit, pomuze, kdyz drzi neco v ruce. Ukazovali nam to kamaradi. Dite bez ruky ani krok, pak dostal pantofel do ruky a presel celou mistnost. Asi si chudak myslel, ze se ho drzi :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama