Když 2letý plácá jiné lidi

3.1.20 17:09

Kdyz 2lety placa jine lidi

Syn, presne 2roky zacal placat sestry.
Posledny mesic je snad v obdobi vzdoru, neda se s nim vyjit, i kdyz predtim byl perfektni partak.
Nevim, jak reagovat, nikdy jsem tohle nezazila.
Je evidentni, ze to zkousi…a nevim, co maji delat.Mam zasahnout ja? Mam rict jim, co maji udelat?
A co je vlastne spravne reseni, kdyz to treba udela mne? Kdyz mu placnu zpet, podle mne ho to jenom uci, ze to je spravne.
Dceram je 10 a 14let, jsou rozumne. Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.1.20 17:15

Placla bych mu taky ať ví jak to bolí, ono když to nezazije tak neví co dělá špatně a jaké to je.

• Nahlásit
  • Citovat
3.1.20 17:20
@Anonymní píše:
Placla bych mu taky ať ví jak to bolí, ono když to nezazije tak neví co dělá špatně a jaké to je.

ono to neboli…vubec.je to takove jemne.ale neni to pohlazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.20 17:24

Moc neporadím… Já pořád dokola vysvetluju nebo rázně zákazu. Ale oplácení nevím jestli může vést k úspěchu, podle mě tim jen ukážete převahu a že to plácání je normální

• Nahlásit
  • Citovat
5834
3.1.20 17:40

Normalne bych navedla holky, at si u nej sami zjednaj respekt. At ho za tu ruku chytej a nepustej napriklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 18:13

Máme 20měsíčního a taky mě plácal a kousal, když jsem mu řekla to se nedela, nebo nesmis, nechej to. Nevěděla jsem, jak to resit, domlouvala jsem…nic! Tak jsem ho párkrát taky plácla po ruce, začal řvát a vztekat se ještě víc a vzteky mě šel plácnout znova…tak jsem mu tu ruku při rozmáchnutí pokazdy chytila a důrazne mu řekla, že se mamka neplácá, že tohle nesmí…
Ted uz to nedělá, ale zase se mi teď při vzteku válí po zemi :roll: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4337
3.1.20 18:15
@Tarjei píše:
Normalne bych navedla holky, at si u nej sami zjednaj respekt. At ho za tu ruku chytej a nepustej napriklad.

Tak. Oplacet není cesta. Buď si přebere, že je to ok, ale musí být silnější nebo to vytvoří větší vzdor.
Chytit za tu packu a pevné ( ne bolestivé) podržet, navázat oční kontakt a říct důrazně ne. Pořád dokola. Ono se to zlomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
3.1.20 19:17

Taky mi to dělá, držím za ruku a říkám ne. Čekám kdy to přejde. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
3.1.20 19:19

Vysvětlit, vysvětlit a na potřetí plesknout přes ruku, aby věděl, že tohle se nedělá. A neměj strach, že to dvouleťák nepochopí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
4.1.20 20:35

Já Jsem kdysi poslouchala nějakého psychologa a ten tvrdil, že do 3let se má oplácet a od 3 let vysvětlovat. Nevím, není to z mé hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
4.1.20 23:10
@Emmi02 píše:
Já Jsem kdysi poslouchala nějakého psychologa a ten tvrdil, že do 3let se má oplácet a od 3 let vysvětlovat. Nevím, není to z mé hlavy.

něco na tom bude :think: od tří let je dítě schopné pochopit, když mu něco vysvětlujete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
4.1.20 23:16
@Berry77 píše:
něco na tom bude :think: od tří let je dítě schopné pochopit, když mu něco vysvětlujete :palec:

Taky myslím, že na tom možná něco bude:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama