Extrémní závislost na matce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
183
2.1.20 16:58

Extrémní závislost na matce

Potrěbuji poradit. Synovi je 20 měsíců. Do roka nebyl vůbec na mě fixovaný. Mohl ho hlídat kdokoliv. Ale řekla bych, že tak od 16 měsíců to tak trochu začlo. Ale poslední měsíc se to neskutečně zhoršilo. K nikomu nechce, ani k otci. Dnes u nás byla návštěva s chlapečkem(3 roky) a můj syn celou dobu seděl u mě na klíně a furt kňoural k mamince. Nesmí se na něj už nikdo ani podívat. Je to už šílené. Když jsme sami doma, tak je to v pohodě. Hraje si sám a nijak mě nepotřebuje. Dřív k dětem chodil a teď se to zlomilo. Musím zmínit, že manžel je celý týden pryč a hlídání babiček nemám. Tak jednou za měsíc nebo za dva ho pohlídají na hodinu. Takže je furt jen se mnou. Změní se to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11098
2.1.20 17:00

Změní, přijde zase něco jiného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43143
2.1.20 17:01
@Lusybb píše:
Potrěbuji poradit. Synovi je 20 měsíců. Do roka nebyl vůbec na mě fixovaný. Mohl ho hlídat kdokoliv. Ale řekla bych, že tak od 16 měsíců to tak trochu začlo. Ale poslední měsíc se to neskutečně zhoršilo. K nikomu nechce, ani k otci. Dnes u nás byla návštěva s chlapečkem(3 roky) a můj syn celou dobu seděl u mě na klíně a furt kňoural k mamince. Nesmí se na něj už nikdo ani podívat. Je to už šílené. Když jsme sami doma, tak je to v pohodě. Hraje si sám a nijak mě nepotřebuje. Dřív k dětem chodil a teď se to zlomilo. Musím zmínit, že manžel je celý týden pryč a hlídání babiček nemám. Tak jednou za měsíc nebo za dva ho pohlídají na hodinu. Takže je furt jen se mnou. Změní se to?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
2.1.20 17:03

@DanielaD já doufám, že se to změní. Kamkoliv příjdem, tak na mě koukají co to mám za dítě. Už jsem fakt zoufalá. Nechci ho separovat od dětí. On to dělá sám 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21017
2.1.20 17:04

U nás je to teď poslední týden. Miluju když něco krajím na lince a můj mamanek přijde a obejme mi nohu a položí si ještě hlavu :srdce: nunanecek :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
2.1.20 17:07

@Bubla Bůčková mohu se zeptat kolik je vašemu prckovi? Já jsem teda s toho trochu na palici. Jsem ráda, že mě tak miluje, ale někdy je toho moc 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33791
2.1.20 17:12

@Lusybb já mám dceru 3letou, vždy měla ráda všechny lidi i děti, a poslední dobou pořád říká, máma je kamarádka, táta není kamarád, babička není kamarádka, — prostě nikdo není kamarád, jen máma - a když sedím u ní v pokoji a ona si hraje, nebo si hrajem spolu, každou chvíli se mi vrhá do náruče a křičí mamííííí, a občas se mně ptá, jestli jsem kamarádka - nevím, nechápu, nikdo jí neublížil, jestli je to kvůli školce, ale tam víc není jak je, protože je pořád nemocná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20411
2.1.20 17:13

Syn je hodně hlídací, je ještě malý, ale téměř každý týden je min na jeden den někde na hlídání a je skvělej, nebrečí vůbec i chlap může hlídat celý den a po mě ani nevzdechne. Ale jakmile je s ním chlap třeba v obýváku a jsou v pohodě, hrají si, a přijdu tam já, tak ze mě nespustí oči. nic jinýho ho v tu chvíli nezajímá, nebrečí, klidně si hraje dál, ale oči ze mě nespustí. je to boží ho sledovat :srdce:, kam se hnu, tam jde jeho pohled.

no jsem zvědavá, myslím si, že to jsou jen období, která dřív nebo později skončí, jednu dobu je nej máma, pak táta, pak kdokoli kdo hlídá, pak nechce nikoho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15860
2.1.20 17:14

Tak nejaka separacni úzkost? Neboj, to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21017
2.1.20 17:15
@Lusybb píše:
@Bubla Bůčková mohu se zeptat kolik je vašemu prckovi? Já jsem teda s toho trochu na palici. Jsem ráda, že mě tak miluje, ale někdy je toho moc 8o

14 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
2.1.20 17:15

U nás jsou teď asi taky nějaký erupce na slunci. Byli sme u babičky a chtěla jsem aby s ní šla malá sama ven, předtím úplně bez problémů a teď najednou scéna a hysterak, že musím jít ven taky jinak nejde.
Naše malá je taky strasnej stydlin, než se někde rozkouka furt na mě visi, ale my s manželem sme byli jako děti úplně stejní tak to nijak neresime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
2.1.20 17:16

@g.sandova možná je, já fakt nevím. Myslela jsem, že separační úzkost přichází dřivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78745
2.1.20 17:17

Neboj, změní se to. V určitém věku to tak děti prostě mají… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11098
2.1.20 17:31
@Lusybb píše:
@DanielaD já doufám, že se to změní. Kamkoliv příjdem, tak na mě koukají co to mám za dítě. Už jsem fakt zoufalá. Nechci ho separovat od dětí. On to dělá sám 8o

hlavně klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
2.1.20 17:58

Všem moc děkuji za odpověď. Mohu se ještě zeptat i když chápu, že tohle chování je individuální. Jak dlouho asi toto chování přetrvává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat