Ne jako legrace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
515
31.12.19 11:11

Ne jako legrace

Hezký den, nevím jak lépe popsat situaci… Mám 2,5 letého kluka a hrajeme si občas, že jako něco nesmí a přitom může. Např. syn si vezme moje boty a já na něj kouknu „vrať mi je!“ syn s něma utíká děsně se směje a je to legrace. Situace jsou různý, od jídla až po nechoď tam…

A kde je problém. Můj muž toto naší hru nesnáší. Říká mi, že NE je NE a když já si hraju tuto hru, dítě v tom má akorát maglajz a neví kdy poslechnout a kdy ne. Argumentuje že, až se mi např. někam rozběhne a já ho budu honit a křičet ať stojí, bude utíkat dál a brát to jako legraci a může to např. něco porazit atd. Nebo že v dospělosti pak může u ženy brát NE jako hru a klidně jít přes její zákaz.
Prostě mi těmihle argumenty nasadil brouka do hlavy a já nevím jak se k tomu postavit. Já si myslím, že chápe tuto hru, ale zase nechci nic podcenit. Opravdu by mě zajímal názor nějakého psychologa. Díky za vaše postřehy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2397
31.12.19 11:13

Dělala jsem to s dětma stejně.
Oni moc dobře podle tónů hlasu a výrazu v obličeji poznají, kdy je to legrace a kdy ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
31.12.19 11:13

@Namby Tvůj muž má absolutní pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
31.12.19 11:14

Taky souhlasím s tvým mužem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
31.12.19 11:16

Úplně to pravý ořechový to není, ale dítě pozná, kdy NE myslíte vážně a kdy z legrace. Otázka, jestli potom i na to vážné NE později nebude zkoušet neposlechnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
31.12.19 11:19

Nene, naopak ucis krasne dite rozlisovat nuance v neverbalni komunikaci. Pamatuju si, jak bylo roztomile, kdyz muj synek trenoval dosah pojmu IRONIE.

„Ten vlak je teda preplnenej, mami, a to rikam ilonicky“

• Citovat
  • Nahlásit
14875
31.12.19 11:20

@Namby Tvůj muž má pravdu, je ale fakt, že dítě pozná, kdy to slovo NE myslíš v legraci a nebo vážně. Záleží ale na tom, jestli si pak z toho NE, co je myšleno vážně, bude něco dělat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
31.12.19 11:29
@arinecka píše:
@Namby Tvůj muž má pravdu, je ale fakt, že dítě pozná, kdy to slovo NE myslíš v legraci a nebo vážně. Záleží ale na tom, jestli si pak z toho NE, co je myšleno vážně, bude něco dělat :nevim:

No pak se musi natrenovat vyznam vety: „ne, ale ted vážně“ :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
12362
31.12.19 11:31

Občas to s prckem dělám taky, ale všímám si, že někdy má opravdu problém rozpoznat, kdy to myslím vážně a kdy je to ještě hra a snažím se tomu poslední dobou vyvarovat. Už mi takhle rozdováděný vběhl do silnice i přes moje opravdu tvrdé ne. Naštěstí zrovna nic nejelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
31.12.19 11:32

Ne by mělo znamenat NE, legrace by se měla dělat jinak, si myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Waterfall
31.12.19 11:41

A není řešení tam to ne nepoužívat? Honit se smát se, říkat vrať mi to a když použijes, ne nesmíš si to vzít bude vnímat ne?

U nás se tedy sakra chápe kdy je jak co myšleno :)

• Citovat
  • Nahlásit
yse
993
31.12.19 11:42

Taky bych se bala vaznych situaci-pojede auto, vyleze na zabradli, dostane se na okraj jamy, proste chvile, kdy NE zachrani zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14875
31.12.19 11:46
@PaníKadrnožková píše:
No pak se musi natrenovat vyznam vety: „ne, ale ted vážně“ :lol:

Jasně, říkám neee ale dělej jak myslíš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19461
31.12.19 11:52

Dobře s ním trénuješ? :palec: Zejména, aby v budoucnosti pochopil, kdy, když žena říká NE, myslí ANO (případně MOŽNÁ) a kdy fakt myslí NE. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
31.12.19 11:57

Souhlasim s tvym muzem.

A nase dite napriklad nepozna, kdy je to NE doopravdy. Ja tuhle hru s ni ani nehraju a i tak se mi stava, ze mi uz ujizdi nervy, protoze mala ne a ne poslechnout a jeste z toho ma bzundu. Ja uz ztracim kontrolu a zacinam jecet a ona se smeje, povazuje to za hru.

To me dokaze vytocit uplne do bela a teprve manzel me tuhle upozornil, ze mala si mozna mysli, ze to je hra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat