Nezvládám své dítě

Anonymní
29.12.19 23:17

Nezvládám své dítě

Zdravím maminky a prosím o radu. Možná se potřebuji jen vypovídat. Ale já už opravdu nevím co mám dělat. Mám skoro 2 letého chlapečka. Je na mě opravdu hodně fixovaný. Začíná to být někdy už neúnosné. Všude musí být se mnou. Nechce k nikomu chodit ani k otci. Když jdeme na návštěvu třeba k prarodičům, tak se nesmí nikdo na něj snad ani kouknout. Furt kňourá… snaží se vše vynutit pláčem. Nechce poslouchat. Někdy poslechne, ale když se mu nechce, tak dělá fakt scény. Je hrozně neklidný, furt v pohybu. Jedině jak ho udržet u jídla, je při pohádce. Já už kolikrát nevím jestli je tohle chování v pořádku. Protože, když se někomu zmíním, tak každý hned, že něco na něm vidím. Ale já fakt už nevím, jak s ním jednat. Neumí si hrát sám, furt někoho musí mít u sebe. Jen když mu u toho pustím pohádku, tak si hraje. Ale to taky není řešení. Myslíte, že je to věkem a nebo bych se měla jít někam poradit. Dcera byla vždy klidná a tohle je pro mě fakt velká změna.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2151
29.12.19 23:21

Vekem se to zlepsi, dcera byla to same, ted ma 4 r a vekky pokrok, dozrala, v necem pomohla skolka.. Uz je to partacka, jen fixla he stale, ake to je tim, ze zijem v tahranici a skoro zadne hlidani. Za me je to normalni u 2 letehi, to dite se meni ci mesic, za rok bude vse jinak, u nas kolem 2 r bylo jeste hrozne obdobi vztekani, ale silene..je to psychicky i fyzicky narocne, vim..e prejde to, resp. zlepsi secto, jaky bude ti nikdo nepovi, muze byt precitlively ci vztekly i nadale, e zas jinak.. Drzim palce a pevne nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1040
29.12.19 23:30

Na úvod chci říct, že já byla jako dítě to samý :D a dneska jsem normální bytost :D. Mám dva kluky, oba ze stejného těsta, jeden flegmoš jak cip, druhý úplně do puntíku, co popisuješ. Věkem se to lepší:)… do těch 2,5 let to bylo hrozný, ale pak jak začal pořádně, srozumitelně mluvit, tak to bylo jen lepší a lepší. Pořád vyžaduje hodně moji pozornosti, snažím se s ním hodně mluvit, a je nádherné když si ho vedu ze školky, jak mi říká…že je rád, že už jde domů, že se mu stýskalo, že jsem jeho milovaná maminka a nikomu mě nedá:). TŘEBA :)… ono to malé dítko, tohle ještě říct neumí, dorozumiva se jen křikem, ukazováním, vztekanim… PŘEJDE TO :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1397
29.12.19 23:32

Mam doma to same, ale v dvojitem vydani :mrgreen:. Mym dvojcatum jsou uz 3 roky pryc a porad se to nelepsi :roll:. Nemuzu ani na zachod nebo do sprchy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 04:42

Malý byl úplně to samé, bydlíme v dvougeneračním domě s tchýní a tchánem takže jsme s nimi v dost úzkém kontaktu a malý se cca rok v kuse vzteknul vždy, když na něj děda promluvil… 8o :roll: takto to měl i s cizími lidmi, taky na mě neskutečně fixovanej, byla jsem z toho hotová…v prosinci jsme zkusili školku na dopoledne, malej je tam k mému překvapení spokojený a i ten jeho ostych z nových lidí a situací se zlepšil…pořád se dýl rozkoukává, ale je to o 70% lepší, má skoro 2 a půl roku…ukňouraný je ale dost často, takže s tebou soucítím :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 08:11

@Lucius08 krásně napsané a budu doufat, že se to zlepší. Protože mám opravdu myšlenky, že vše dělám špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.12.19 08:13

@AnonymkaP je to opravdu někdy na palici a musím přiznat, že jsem někdy ráda, když je okolo půl osmé a jde spát. Já pak mohu vydechnout. Moc hlídání nemám, manžel je přes týden v práci. Už se těším na lepší zítřky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.12.19 08:15

@kyticka86 no tak to teda velký obdiv. My s manželem si taky někdy říkáme. Ještě, že nemáme dvojčata. :D Musí to být náročné. Pro mě je to hrozný, že s moji povahou je to šílený. Nejsem trpělivá a nemám ráda, když se musím opakovat. To pro výchovu děti je fakt TOP :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.12.19 08:18

@astoret já taky doufám, že školka pomůže. Fakt do toho hodně vkládám. Chci aby byl taky s někým jiným. Bohůžel pro cholerika a pevné nervy je oříšek. Ale jsem ráda, že jsem napsala a někdo mi odpověděl. Dodalo mi to trochu síly. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama