Ukňourané roční batole

Anonymní
28.12.19 12:25

Ukňourané roční batole

Nevim si rady s uknouranym rocnim chlapeckem. Pokud se mu na plno venuji, tak vetsinou uknourany neni. Byl zvykly byt se mnou v tydnu sam, jelikoz manzel kvuli praci jezdil domu jen na vikendy, a tak jsem nemusela tolik varit a celkove jsem mela s domacnosti mene prace. Ted uz je manzel doma denne a ja se musim vic ohanet a kdyz mam dnes od rana hromadu prace a varim gulas pro manzela a zvlast obed pro maleho, chystam mu domaci presnidavky, uklizim, byla jsem nakoupit, tak nemam cas si se synem hrat a on leze po byte a porad knoura, sape se manzelovi na klin a chce s nim byt u pocitace, jenze mu mlati do klavesnice, a tak ho zase polozi zpatky na zem a on se sape zpet, tak ja odskocim od plotny a jdu s malym stavet kostky, pak musim jit zamichat jidlo a hned knourani. Takhle jsem behala mezi nim a varenim a to mu nestaci. Potrebuje 100% pozornost. Pak schodil vazu a ja mu vynadala, dala ho do postylky a on brecel a pak usnul. Vim, ze mu za knourani nemuzu nadavat. On si tim jen vynucuje pozornost, ale kdyz nemam cas a on knoura, tak mi ruply nervy a kricela jsem. Zajima me, jestli taky Vase deti knouraji nebo si vydrzi hrat samy? Nebo zda si s nimi vasi partneri hraji? Manzela to nebavi a vydrzi to jen chvili a je na nem znat, jak je tim strasne znudeny a to pozna i to dite. Mne je to lito, ale nemuzu se s nim kvuli tomu vecne hadat. Vycitam mu to casto a mam obavy, aby se to s vekem ditete vubec zlepsilo. Doufam, ze az se s nim bude moc dorozumet, tak se mu bude venovat s vetsim nadsenim. Uz ted vidim, jak pristup rodicu se odrazi na osobnosti ditete. Kdyby si s nim hral, maly neknoura a bude to usmevave a sebevedome dite. Zatimco takhle ho okrikuje, at neknoura a ja mam strach, aby nebyl frustrovanej a nesebevedomej moula. Kdyz mam domacnost hotovou, venuju se mu na 100%. Nejsem na pocitaci jako manzel. Prala bych si, aby spolu do neceho byli zapaleni a jednou spolu treba hrali fotbal, hokej a tata ho podporoval na zapasech, ale on sam nikdy nic nedelal a neni z zadneho sportu nadseny. Ale ja chci aby nas syn byl sportovec jako ja a cela moje rodina. Lyzoval, bruslil, hral, napr. fotbal, jenze mamino nadseni asi nebude pro nej takovou motivaci jako nadseny tata.
Tak se vlastne radim, jak pristupovat k unouranemu rocnimu chlapeckovi a zaroven si jen stezuji na pohodlneho manzela.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2040
28.12.19 12:44

Tak pokud by manzel nebyl ochotny chvili pohlidat ditko, tak bych mu nevarila guláš, ale udelala jen jedno jidlo takove, ktere bychom mohli vsichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
28.12.19 12:58

Dcera byla taky takova a zlepsilo se to az zacala byt vice samostatna… kolem 18 mesicu. No a co poslat chlapa s klukem ven? At se jdou provetrat. To ho nemusi bavit, ale musi ti prece pomoct, kdyz chce mit servis. Nebo at uvari, uklidi a jdi ven ty. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
28.12.19 14:58

Je to naprosto normální. Roční dítě kňourá, když nemá pozornost. Chce 100% pozornost - přesně, jak píšeš. Takže bych mu věnovala maximum pozornosti na úkor práce v domácnosti. Nebo manžel si může vybrat, zda navaří a uklidí anebo zda si bude hrát s dítětem. Pokud ho to ale nebaví a je to na obou znát, tak bych se s ním raději dohodla na práci v domácnosti než na tom hraní. A jak už tu padlo, proč nevezme syna na procházku ven?
Jo a podle mého názoru není vhodné projektovat si do dětí nějaké své sny typu „chci, aby byl sportovec jako já a celá moje rodina“. Akorát si nabíháš na to, že budeš nespokojená, když se to nevyplní. Třeba bude mít hudební nebo jiné ne sportovní nadání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8427
28.12.19 15:27

Je to uplne normalni chovani rocniho ditete. Reseni to ma jedine - minimalizuj cinnosti, ktere delat nemusis. Hele, ja jsem se taky u prvniho ditete varila s domacimi presnidavkami, ale to jsem na to jeste mela kapacitu. U druheho jsem na nejake domaci presnidavky ani nesahla, protoze jsem to nestihala - venovani se detem bylo prednejsi. Srovnej si priority. Je pro tebe lepsi domaci jidlo pro dite s tim, ze ti dite cele dny proknoura nebo prezijes to, ze bude mit kupovanou sklenicku, ale bude spokojenejsi, protoze si s nim budes hrat? Chapu tu peci o zdravou stravu, taky se o ni u deti snazim co nejvic, ale ne na ukor toho, ze budu stat u plotny a ony mi cely den profnukaji.
Druha vec je manzel - donutit ho, aby ho bavilo mimino, to ho asi nedonutis, ale tak je to jeho dite a venovat by se mu mel, at ho to bavi, nebo ne. Me taky nijak zvlast nenaplnuje stavet si vezicku z kostek a delam to. Muj muz taky. A uprimne, pokud je takto neochotny, tak bych se mu nepatlala s gulasem ani omylem. U nas by to vypadalo takto: jeden z nas by varil jidlo, druhy se venoval detem. Muz by teda asi nerekl, ze se mu nechce hrat si s detmi, to rikam vetsinou ja, protoze se jim venuju plne v dobe, kdy je on v praci. Takze by si on sel hrat s detmi, ja bych varila. Pokud by si teoreticky hrat nechtel, tak by sel varit on. Varianta, ze ja beham od plotny k nudicimu se diteti a on sedi a nehne prstem u nas neexistuje. Vrele doporucuji si to takto taky zaridit, velmi to navysuje miru domaci pohody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat