Polední spaní a mléko

114
22.12.19 08:59

Polední spaní a mléko

Ahoj, potřebovala bych poradit od zkušených matek ;)
Mojí malé jsou 2r a 3m a doteď měla režim, v poledne spala 2 hoďky a večer v 8 byla už v posteli. Asi měsíc mi odmítá spát už v poledne. Křičí, že nece hají :) Nevadí mi, že už v poledne nechce spát, co mi ale vadí je, že kolem 16-17h je už unavená tak, že s ní nic není a kňourá. Už s ní pak nemůžu nikam ani na návštěvu. Nebo když jí naložím do auta, tak mi během jízdy usne, pak jí musím probudit a opět kňourá. Prostě je to úplně naprd.
Další věc je ta, že pořád pije UM, vím, že do 3 let se to neřeší. Jenze ona to mléko vyžaduje nekolikrát denně a pak samozřejmě nesní moc oběda. Když jí ráno nachystám snídani, pečiva se ani nedotkne a za chvíli vyžaduje mléko. Vyzaduje ho i když je nemocná nebo má špatnou náladu.
Podle mě je ale už velká na to, aby začala normálně jíst. Co s tím? Děkuji za přečtení ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
435
22.12.19 09:29

Se spaním to máme stejné. Nám pomohlo říkat: však nemusíš spinkat, ale teď budeme spolu chvíli hajat a odpočívat, nebudeme se hýbat a povídat. Do 15 min spinká i teď ve 3 letech. Doufám, že nám to ještě vydrží. Jinak v pět usne kdekoliv a pak je to večer v háji. Ale stále chodíme do postele s tím, že nejdeme spát, že nemusí.
Jinak ve věku vaší malé jsme přešli z UM na plnotučné kravské mléko. A taky byla malá závislá. Ale u nás funguje: „paní doktorka říkala, že…“ Takže jsem ji nakecala nějakou písničku a jsme na mléku jen vždy před spinkáním v postýlce po O a večer. Nebo pokud je to taková hrůza, tak dejte mléko za odměnu. Když sníš půlku chlebíčků, tak ti dám mlíčko, jinak ne. Zní to hrozně, ale podle mě to bude fungovat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
22.12.19 10:26

Dcera začala ve věku vaší dcery též bojkotovat spaní, ale tam to bylo dané tím, že jsem jí vzala dudlík…Vyžadovala jsem, aby ale byla alespoň v pokojíku a byla v klidu (byla jsem po druhé těhotná a potřebovala jsem si také odpočinout). Po pár dnech se to vrátilo k normálu… Teď skoro v pěti letech, když nespí ve školce, tak si s ní jdu lehnout a usne také…
Vaše malá už je ve velké posteli (kvůli neustálému slézání)? Už je ve věku, kdy by mohla pochopit, že mlíčko po obědě bude pouze v případě, že bude spinkat. Jinak v tomto věku měly moje děti UM pouze ráno a večer. Dcera přešla na plnotučné kravské mléko až někdy po třetím roce.
Ještě mě napadlo, pokud jste např. v RD, malou třeba po obědě uspat v kočárku a nechat jí spát venku…
A nebo když nebude po obědě spát, tak jí dát do postele třeba už v šest hodin večer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat