Jak rychle Vám zabral Hamilton

35
26.4.06 18:56

Jak rychle Vám zabral Hamilton

Ahojky holčiny, zajímá mě , jak rychle a zda vůbec Vám pomohl k porodu tzv.Hamiltonův hmat popř. kdy Vám ho dělali.
Díky za informaci
Aileen 38tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1847
26.4.06 19:04

Ahoj Aileen,

me dva dny po Hamiltonu odtekla plodova voda. Porodila jsem az za dalsi den a pul, ale dostavala jsem jeste neco (nazev si uz nepamatuju) na vyvolani kontrakci, protoze miminku se ven vubec nechtelo.
Hmat mi delala doktorka az 41+3.

Preji ti prijemny porod, hadam se, ze uz na miminko nemuzes dockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
26.4.06 19:07

Aileen, mě sice Hamiltona nedělali, protože jsem dole naprosto nepřipravená, stále CS 0 a hrdlo uzavřeno, ale holkám u nás v diskusi - Rodíme v dubnu 2006 - pár jo. A myslím že vesměs jim to pomohlo, většinou do 2dnů porodili :lol: :lol: Ale asi je důležitý jak je to nachystané k porodu. Mě už nepomůže nic, zítra jdu na vyvolání :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9294
26.4.06 19:09

Ahoj,
mi udělal Hamilton v úterý dopoledne a ve středu v polednejsem začínala mít první nějaké bolesti.Byly to spíš poslíčky.Prcek se narodil ve čtvrtek ráno.Asi po 6hodinách.

Rychlý porod :)

Dana a 2 raubíři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
26.4.06 19:22

Hamilton mi pomohl za tri dny, ale to jsem jeste pomahala babskyma radama jako neustale chozeni, horka vana, svarak, atd. Delali mi ho u prvni dcery jeste pred TP, protoze udajne bylo vse nachystano k porodu a vetsi ditko bych prirozene neporodila.

Terik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
26.4.06 19:26

Ahoj,

pri prvnim porodu mi Hamiltona delali 9 dni po terminu a do dvou dnu jsem porodila. Uz pred Hamiltonem jsem byla otevrena na 4 prsty a ty dva dny fest poslickovala a samotny porod trval jen 1,5 hodiny.
Pri druhem jsem porodila do 20 hodin po Hamiltonu. To bylo tri dny pred terminem, otevrena pred H. na 3 prsty.

Mika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.06 19:42

No, tak já tady naruším řetězec těch, kterým pomohl.
Udělali mi ho v pondělí 19.12.2005 a dál se nic nedělo. Byla jsem 40tt. Až v pátek 23.12 mi ráno praskla voda a malá se narodila až 24.12 v podvečer.
Asi opravdu záleží na vícerookolnostech :-)
Přeji rychlý porod

Milka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
26.4.06 19:52

ahoj,

tak mne doktorka udelala Hamiltona ve 4 odpoledne,vecer uz jsem mela bolesti,v pul druhy v noci jsem jela do porodnice,protoze uz se nedalo spat a ve tri stvrte na 7 byl malej venku:-)
ale ja byla druhorodicka a porodni cesty pripraveny,otevrena na 2 prsty.a asi dva dny jsem vecer poslickovala,teda spis mi hodne tvrdlo bricho-nebolestive.
a mimochodem-to,ze mi doktorka udelala Hamiltona,jsem se dozvedela az po porodu,ja to vubec necitila.nekoho to boli.
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
26.4.06 20:11

Zeda koukám že vám k mimískům dr takhle dopomohli. Mě dr říkala, že mi to udělat nemůže, že jsem prvorodička, a bála se nějakých případných komplikací. Rodila jsem až ve 41tt(dle UZ), a malýho vyháněli tabletkama :roll: . No co, hlavně že se ven dostal a myslím že i celkem rychle. :)

• Citovat
  • Nahlásit
551
26.4.06 20:11

Tak mně dělali Hamiltona ve 35tt, kvůli preeklmpsii, dělali mi ho v nemocnici kolem 4 odpoledne a kolem osmé jsem měla slabý bolesti, ale ráno mi stejně museli dát tabletku na vyvolání, jinak jedna holka na pokoji měla bolesti skoro hned, měli ji ho taky vyvolávat ve 37tt, ale porodila sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
26.4.06 20:20

Ahoj holky,

můžete mi některá napsat co to ten Hamilton vůbec je?

Děkuji za upřesnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.4.06 21:18
jindrucha píše:
Aileen, mě sice Hamiltona nedělali, protože jsem dole naprosto nepřipravená, stále CS 0 a hrdlo uzavřeno, ale holkám u nás v diskusi - Rodíme v dubnu 2006 - pár jo. A myslím že vesměs jim to pomohlo, většinou do 2dnů porodili :lol: :lol: Ale asi je důležitý jak je to nachystané k porodu. Mě už nepomůže nic, zítra jdu na vyvolání :roll: :D

Jindrucha, přeji bezproblémový porod a krásné zdravé miminko!!!!!
Držím pěsti :D
 Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
26.4.06 21:22

Tohle jsem našla:

Metody indukce porodu

Chirurgické metody indukce

• Hamiltonův hmat (digitální odloučení dolního pólu vaku blan od děložní stěny) a dirupce vaku blan (amniotomie)
  • Nepoužívají se samostatně, ale jsou součástí medikamentózních schémat indukce porodu
  • Vyvolávají jak vyplavení endogenních prostaglandinů deciduou dolního segmentu děložního, tak apozicí naléhající části plodu na oblast vnitřní branky, která spouští Fergussonův reflex, který vyvolá vyplavení oxytocinu ze zadního laloku hypofýzy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
26.4.06 22:07

Ahoj,
já jsem dvakrát přenášela - poprvé mi Hamiltona dělali asi 6× 8O (nekëcám) a k ničemu to nevedlo, podruhé mi ho udělali jednou a vůbec jsem tomu nevěřila, protože to ani nebylo cítit narozdíl od prvního těhu.........bylo to odpoledne a večer už jsem klepala na sál :lol: . Malá se narodila v 1:20.
Cesty musí být aspoň částečně připraveny.......
bubu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
27.4.06 06:59

Taky se připojím:o) Hamiltona mi dělali cca v 15h v pátek odpoledne.Večer začaly první bolesti,k ránu do porodnice,otevřená na 5 prstů,prý dopoledne porodím:o)))-no, v půl šesté večer:o).Každopádně Hamilton mě zachránil od vyvolávání(měla jsem jít za 2dny) a porodila jsem cca 26 hodin po něm.Bolesti začaly už pár hodin po něm.Byl to 42.tt

Pa Terez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat