Jak se bude jmenovat?

Radina
25.2.04 12:42

Jak se bude jmenovat?

Lidičky, potřebuju, a moc prosím o radu. žijeme s přítelem už něco přes rok a čekáme v červenci miminko. Mám syna z prvního manželství a přítel si ho chce vzít za svého se vším všudytakže i se změnou příjmení. Tedy, po svatbě. Můj bývalý manžel se s malým nestýká, jenom poctivě platí alimenty a prý to pro něj bude vysvobození. Chtěla bych vědět, jestli má někdo z vás s tím už zkušenost a jak se vlastně o změnu příjmení dítěte žádá? Existuje někde na netu právní poradna? Syn už se nemůže dočkat a pořád se ptá kdy se už budeme ženit… :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2178
25.2.04 13:22

Ahoj Radus,

nevim jestli ti dostatecne poradim, protoze v tomhle nemam zadne zkusenosti. Jedine co vim je, ze kolegyne z prace je po druhe vdana a nynejsi manzel chce, aby se jeji syn z prvniho manzelstvi jmenoval stejne. Samozrejme s tim musi souhlasit biologicky otec, coz asi jak jsem pochopila nebude problem. Vim, ze musela mit pisemne prohlaseni od otce biologicke o souhlasu zmeny prijmeni, a ted si nejsem jista jestli ten podpis nebyl notarem overeny. Vim, ze to resili jen papirove, osobne ne, protoze bydli daleko od sebe. A pak si myslim, ze staci zajit na matriku. Asi jsem ti moc neporadila, ale urcite se tu najde kdo ma s tim zkusenosti i osobne.

Tak hodne radosti s briskem a v novem manzelstvi :)))))

Radka + cvrcek (18+5)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
25.2.04 16:33

Ahoj Radko,

pokud píšeš, že by si Tvůj nastávající manžel chtěl vzít svého syna za svého se vším všudy, tj. i změna příjmení, ale i aby byl zapsán v rodném listu jako otec? Potom by se jednalo o tzv. nezrušitelné osvojení, které probíhá prostřednictvím soudu. Musí s tím písemně souhlasit i jeho biologický otec a po proběhnutém soudním řízení se vystavuje i nový rodný list, ve kterém je „nový otec“ zapsán.
Pak je ještě osvojení zrušitelné, že příjmení bude mít po nastávajícím manželovi, ale ten nebude zapsán v matrice jako jeho otec. A podle názvu je toto osvojení zrušitelné na návrh osvojence nebo osvojitele z důležitých důvodů…např. váš rozvod…to vezmi jen jako příklad.

Kdybys chtěla znát nějaké podrobnosti, napiš mi soukr. zprávu (pokud se tady někde na ní objeví odkaz) nebo e-mail na euka@seznam.cz

Ahoj Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
4.5.15 10:37

Jméno Rita

Včera jsem se poprvé setkala se jménem „Rita“… První jsem si říkala, že děs, ale jak nad tím tak přemýšlím tak by to možná nemuselo být úplně hrozné.

Co vy říkáte na jméno Rita? Popř. jaké zdrobněliny aby to nevyznělo jako Řiťka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1519
4.5.15 10:46

Kolegyně má psa Ritu, říká jí Rituška, nebo Rituna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
4.5.15 10:49

Já mám kamarádku Ritu a prostě je to Rita nebo Rituš…nikdy ji nikdo jméno jinak neprznil :-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15105
4.5.15 10:54

@JaneDoe Lovely Rita od Beatles! Nebo krásná Rita Hayworthová. :)
Já na něj říkám, že fajn. Napadají mě teď rychle varianty: Rituška, Ritunka, Ri, Ritu. A se objeví další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6225
4.5.15 11:13

@JaneDoe já znám teda Ritu jedině psa :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15105
4.5.15 11:15

Psy znám ještě Filipa (několik), Terezku, Rozárku (dvě), Elu, Báru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
4.5.15 11:25

Známí měli taky psa Ritu, později prase Ritu :-D takže já jsem poznamenaná tímhle, už bych to dítěti dát nemohla :lol:
Ale jinak mi to nijak děsné nepřijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
4.5.15 14:07
@ne-snazilka píše:
@JaneDoe já znám teda Ritu jedině psa :oops:

Přesně, taky se mi hned vybaví pes. Nedala bych to, stejně jako jména třeba Damián (kocour), Líza (koza), atd :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
25.2.16 23:51

jmeno

Ahoj co rikate na jmeno Erika? nenapadaji me zadne zdrobneliny, popripade jaka jmena byste mi poradily k prijmeni Vera(pro kluka) a Verová, dekuji moc za pomoc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
26.2.16 20:49

@žandyska mamka je Erika a rika se ji vetsinou Eri, ale jako diteti ji rikali Ericko, Erinko, Eri, nekdo i Erčo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama