Jak si sama pomoci porodit?

31
24.2.04 16:05

Jak si sama pomoci porodit?

Ahojky všem maminkám a těhulkám.Jsem podruhé těhotná a podruhé mě nejspíš nemine vyvolání :o( Nemáte nějakou zaručenou radu,jak pošťouchnout mimčo na svět?Díky Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.2.04 20:40

Ahoj Jani, na porod se především musíš těšit a nebát se. Psychika tu hraje velkou roli. Pokud jsi zdr. v pořádku a jsi v termínu porodu, můžeš použít metodu stimulace bradavek. Zkus je hladit, žmoulat, válet a neboj se zapojit partnera. Důležité je, aby to bylo pro Tebe příjemné. Stimulace bradavek vyvolává děložní stahy (kontrakce). Tu masáž prováděj 3krát denně a to zhruba po několika hodin. intervalu. Uvolňuje se při tom Oxitocin.
Dále sexuální vzrušení a hl. orgasmus uvolňuje Oxitocin a další látky podobné hormonům ( prostaglandinům), změkčují děložní hrdlo. I sperma je obsahuje. Někdy pomáhá i dráždění klitorisu.
Důležité je, abys netrpěla žádnou infekcí ani Tvůj partner a nesmíš mít odteklou plod. vodu. Hrozilo by riziko pro mimčo. Pokud něco z toho nesplňuješ nelze tuto metodu použít. Pak jsou tu jen ty bradavky.
Jinak se říká (babské rady), vyběhni si kopec nebo schody, vytírej podlahu atd. Tyto metody nemám vyzkoušené.
Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla a dej vědět, jak jsi dopadla.
Ahoj Štěpánka a syn 16m

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.2.04 21:37

No, tak mě v porodnici radili kromě té fyzické aktivity /úklid atd/dále také to souložení /mě to nepomohlo :))/, dále horké koupele a jednodenní hladovku /prý klesne hladina krevního cukru a mimi bude chtít ven/. Dlužno dodat, že jsem vše intenzivně zkoušela a stejně jsem cca 10 dní přenášela a porod mi byl vyvolán. Tak nevím… V.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.2.04 19:49

Ahoj, kamaradka vzdy skakala s pomoci manzela ze zidle… 3× tim vyvolala porod - vzdy po terminu. Nevim jestli je to rada pro vsechny, ale ji to fungovalo a vsechny 3 holky se narodily v poradku a zdrave. A ona take neni blazen 8O jak by se mohlo zdat… ja mam 3 deti - vzdy pred terminem, tak to nemam osobne odzkousene :wink: .
Ahoj a preji porod bez „pomocnych metod“. Z.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.2.04 20:15

Mě radily, uklízet, běhat po chodech, chodit na dlouhé procházky, sex - nic z toho mně nepomohlo (to samozřejmě nezmamená, že ti to také nepomůže)! Také někdo radil projímadlo, ale to jsem nezkoušela. Já si dala v sobotu večer horkou perličkovou koupel a v neděli ráno jsem začala rodit. Možná to byla náhoda, možná ne :?:
hodně štěstí
evka

• Nahlásit
  • Citovat
Gabina
26.2.04 14:46

Ahoj, já jsem přenášela týden. Ve čtvrtek jsem měla jít znovu do poradny, do které jsem doufala, že už nepůjdu, protože mimi bude na světě. Ve středu jsem párkrát vyšla schody, asi kolem 22 hod. jsem si dala horkou koupel. Přesně o půlnoci jsme si šli s manželem lehnout, s tím, že zkusíme i „tuleníčko“, ale k tomu jsme se už nedostali. Za 5 min po ulehnutí mi odtekla plodovka :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama