Těhotenství a krátkozrakost

ren
17
24.2.04 07:20

těhotenství a krátkozrakost

Zdravím všechny,
chci se zeptat krátkozrakých maminek, jaké mají zkušenosti s těhotenstvím a zhoršováním zraku? Mám pět dioptrií a ročně mi jedna přibývá, pořád se to zhoršuje. Mám strach, že v těhotenství to bude ještě víc a už se to nezlepší.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

458
24.2.04 10:17

krátkozrakost

Ahoj,
já mám 3 dioptrie a astigmatismus a v těhotenství se mi zrak nezhoršil vůbec. 5 dioptriíí je ale přeci jenom více a jestli se Ti to zhoršuje, tak bych to asi nejprve konzultovala s očařem.
měj se parádně
janice+Vilík(8 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.04 13:57

Ahoj,
jám mám něco málo přes 7 dioptrií a zatím - jsem ve 25. tt - mi nejpříjde, že bych viděla hůř. Dokonce ani kontaktní čočky mi nedělají problém.
Spíš mě ale zajímá porod. Někdo říká, že při takových dioptriích se provádí císařský řez. Ale co jsem zjišťovala, tak k tomu je třeba zjistit víc různých faktorů - např. oční tlak apod.
Nejlepší je zeptat se přímo u očního, což budu muset v nejbližší době udělat. Docela nerada bych se připravila o možnost rodit normálně.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
317
24.2.04 14:10

Ahoj Lenko,
ja mam okolo 6 dioptrii a rodila jsem normalne. Byla jsem v tehotenstvi u ocniho, vysetril mi sitnici (nekdy se pri tlaceni u porodu muze stat, ze se odchlipne sitnice a u silne kratkozrakych by pry snad to melo byt pravdepodobnejsi) a rekl, ze je to OK a rodit muzu uplne normalne. Dokonce jsem rodila v kontaktnich cockach, brejle mi porad padaj z nosu - ale dovolila mi to PA. Nemela jsem ani popraskany zilky v ocich. Pravda, mela jsem rychlej a lehkej porod. Hodne stesti.
Slunicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.04 14:59

Ahoj Sluníčku,
to jsem ráda, že je to tak. Bez brýlí nebo čoček jsem vedle a nerozeznala bych sestřičku od doktora, a to už vůbec nemyslím na to, že bych i to miminko poprvé neviděla krásně ostře.
Díky Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
317
24.2.04 15:51

Jo Lenko, to bylo prvni na co jsem se v porodnicic ptala, jestli muzu rodit v brejlich nebo cockach a oni rekli, ze klidne, je jim to jedno. Ja mela taky strach, ze bez brejli se netrefim ani do dveri, natoz abych videla, jak miminko vypada:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.04 19:22

Ahoj, já mám 8 dioptrií už od základní školy. V těhotenství se mi zrak nezhoršil. Vřele ale doporučuju (pokud na to zapomenou PA) při tlačení u porodu pevně oči zavřít, aby nepopraskaly žilky.

• Nahlásit
  • Citovat
ren
17
25.2.04 12:09

Dík holky za reakce.
Mě už naštvali ty soukromý oční ordinace, kde mi naměří víc dioptrií, vynadají, že hůř vidím a předepíší předrahé brýle.
Mimochodem, používám už jen čočky, je to levnější, než neustále měnit skla…
Takže v úterý jdu do očního sanatoria, kde mě udělají konečně víc vyšetření (soukromý očař neudělal nikdy nic) a budu vědět víc. A na to těhotenství se chystám zeptat. TAkže pak napíšu, co mi bylo řečeno odborníkem.
Díky za povzbuzení, už se těším, až to budu mít za sebou…
A pak si užiju za dva měsíce svatbu s přítelem a pak se vrhnem na snaženíčko…!!!!!
Díky holky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
25.2.04 12:59

Ahoj, holky. Nad podobným dotazem jsem zrovna přemýšlela. Krátkozraká jsem skutečně až až (-12D) a mám i astigmatismus. Donedávna mi moje oční lékařka jasně doporučovala rodit císařským řezem :!, ale teď už tak jednoznačná není. Prý bych si mohla vybrat, jestli císaře nebo klasiku. Takže mám dilema, co by bylo lepší pro mne i pro miminko. :?: Momentálně jsem začínající snažilka, takže k doktorům se chystám teprve až se to povede. Máte někdo skušenost s klasickým porodem při více než -10D? Díky za radu. Dáda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
25.2.04 15:27

Ahojky,
tak to jsem si tedy oddechla. Jsem taky krátkozraká 4 - 5 D. A taky jsem se zabívala otázkou jestli je možný rodit v kont. čočkách. Chystala jsem se na to zeptat při další návštěvě pana doktora. Udělali jste mi fakt radost :D
Tak se mějte moc hezky
Hermi + mimísek 17.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
25.2.04 16:19

Ahojky holky,
za 14 dnů jsem se objednala k oční, tak potom poreferuju jak jsem dopadla. Mně se hlavně ulevilo, že snad nebudu muset rodit císařem.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
26.2.04 13:08

Ahoj Tehulky-Slepulky :roll: ,
tiez mam vyssie dioptrie 8O , myslim, -6,5, ale neviem to presne, lebo zrak sa mi nezhorsuje a uz som dlhsie nebola na kontrole (ak neratam prehliadku na sosovky).
V podstate nie je vylucene rodit s dioptriami normalne, treba si len dat pri vyssich dioptriach skontrolovat sietnicu. Ta ma vraj tendenciu pri vyssich dioptriach robit problemy s odlupovanim. Kazdopadne sa treba spytat nejakeho ociara.
Drzim vsetkym prstiky! :wink:
schamka + Pampusik (18+6)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ren
17
3.3.04 11:48

Zdravím a mám dobrou zprávu.
Od očaře jsem se dozvěděla, že krátkozrakost nijak nevadí, v těhotenství se to zhoršuje jen zřídka (což mi připadá i z vašich odpovědí) a vůbec. Kdo má v pořádku sítnici, nemusí mít strach, přesto možná před porodem je lépe si ji nechat zkontrolovat. Ale jelikož se chodí na oční každý půlrok, tak to jistě na nějakou tu „těhotenskou“ návštěvu vyjde.
Ačkoliv jsem z toho měla strach, teď vím, že to tak horké není.
Tak díky za reakce holky a mějte se hezky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
3.3.04 12:40

Ahojky,
před prvním těhotenství jsem měla jsem měla jen astigatismus -0,5 D na pravém oku. Takže vlastně nic. Při porodu jsem sice zavřela oči dle „příkazu“, ale nějak mi uniklo, že to má být pevně :wink: , takže jsem měla popraskané žilky v očích. Po porodu jsem nějakou dobu špatně viděla (cca 2 měsíce), ale pak se to srovnalo samo.
Po nějaké době (cca 3 roky) se to znovu zhoršilo :cry: , takže teď mám -1D na levém oku (astigmatismus) a -1D na pravém (kombinace astgm. a krátkozrakosti). Potěšily jste mě, že se může rodit v čočkách. Je mi dost nepříjemné, když nevidím ostře. Medvídě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama