Jak se lecit doma s covidem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.10.21 00:26

Jak se lecit doma s covidem?

Ahoj, v sobotu mi propukly priznaky, tak jsem si rekla, ze by bylo fajn zajit si na testy, jasne ze byly pozitivni.
Jestli je tu nekdo kdo ho prodelal tak se chci zeptat, jakyma lekama ho lecil a jak je to s dezinfekci na věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10935
25.10.21 05:43

Nijak jej nelecis, řešíš jen druhotné příznaky. Snižujes horečku nebo něco na kašel apod.

A desinfekci? Tu prosím ani nepichat do žíly a ani nepít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
25.10.21 05:48

@Deniskadeniska zalezi, jestli jsi rizikova, tak mas ted moznost si zajet na kapacky-muze ti je napsat i obvodak. Znama na tom byla hodne spatne a opravdu ji pomohly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34495
25.10.21 06:07
@kateka.1 píše:
@Deniskadeniska zalezi, jestli jsi rizikova, tak mas ted moznost si zajet na kapacky-muze ti je napsat i obvodak. Znama na tom byla hodne spatne a opravdu ji pomohly.

Zajimavy, rikaji, ze kdyz se ti to rozjede, je na kapacky pozde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
25.10.21 06:13

@Deniskadeniska jak to chces jako lecit? Jestli je ti blbe, tak si uvar caj a zalehni, vem si neco na horečku a smitec :nevim: Nevim co cekas vic za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3098
25.10.21 06:50

Zavolat svemu obvodnimu lekari a ten Vam poradi, co konkretne pro Vas bude nejvhodnejsi. Ja jako nerizikova jsem to zvladla jen s paralenem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
25.10.21 06:59

Zalézt do postele s čajem a paralenem může být dobrá rada jen pro někoho. Z osobní zkušenosti, pokud se stav do pár dní nebude zlepšovat či dokonce horšit, radši zavolej svému lékaři a konzultuj to. Mně takto doktorka volala sama vždy po třech dnech, nejprve mi dala preventivně antibiotika, ale když mne slyšela podruhé, raději si mne pozvala k sobě. Blbé EKG, tachykardie, na poslech vlastně ani nic hrozného, ale šupajdila jsem pro jistotu do nemocnice, jestli nemám embolii. Embolie to nebyla, jen „oboustranný zápal plic“. A to jsem vlastně ani moc nekašlala. Jinak jsem ty antibiotika brala tři týdny a navrch ještě týden kortikoidy.
K tomu paralenu přidej určitě vitamín C, D a zinek. Ničemu neublížíš. Držím palce, ať jsi brzy fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15985
25.10.21 07:38

Decko, cecko vysoke davky, zinek, jestli sezenes Ivermectin, rizikovi co nejdriv kapacku s protilatkami.
Pri nelepseni urcite kontrola u praktika a vcas nasadit atb a kortikoidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26365
25.10.21 08:06

Záleží co máš za příznaky, u lehkého průběhu se covid neléčí, jen tlumis ty příznaky, na horečku paralen, kapky na kašel apod. Pokud bys měla problém to doma zvládnut, budeš muset nastoupit do nemocnice :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
25.10.21 08:13

Můžeš jen tlumit příznaky.
Obvodní lékař Ti řekne, co si máš koupit.

Jinak dostatek čerstvého vzduchu (byť jen z okna), dostatek pitného režimu (vodu střídat s teplým čajem s medem a citronem), nasadit vitamín C (šumivé tablety, ovoce…), ležet, spát, odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 08:37

@Deniskadeniska Léčily jsme paralenem a Isoprinosine. Prý jsou nějaké léky, které ty dají v nemocnici, ale musí tě tam někdo poslat a musí tě poslat včas…
Což se bojím, že v případě že by rodiče měli covid podruhé, tak chytrá doktorka jim řekne vám nic není a léky nedostanou :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
28166
25.10.21 08:43
@Anonymní píše:
@Deniskadeniska Léčily jsme paralenem a Isoprinosine. Prý jsou nějaké léky, které ty dají v nemocnici, ale musí tě tam někdo poslat a musí tě poslat včas…
Což se bojím, že v případě že by rodiče měli covid podruhé, tak chytrá doktorka jim řekne vám nic není a léky nedostanou :pocitac:

v diskusi Koronavirus máte strach to jedna uživatelka popisovala, onemocněli její rodiče covidem - tatínek žádné protilátky nedostal, skončil v nemocnici a kromě těžkého stavu je zmatený,
tak mamince to nějak složitě přes nemocnici vydyndala a maminka je v pohodě, jejich obvodní lékař to nepovažoval za důležité :nevim:,
pak tam psala obvoďačka, která to předepisuje, když v úterý objedná pacienta na protilátky, tak mu dají termín další pondělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12764
25.10.21 08:47
@Anonymní píše:
Což se bojím, že v případě že by rodiče měli covid podruhé, tak chytrá doktorka jim řekne vám nic není a léky nedostanou :pocitac:

hele, nedávno jsme na to narazili na jiné diskuzi. na stránkách nemocnice Motol píší, že přípravek mohou indikovat i nemocniční lékaři, z toho bych usoudila, že pokud jsi pozitivní a riziková (t. j. u tvých rodičů je ti alespoň 65 let, nebo alespoň 55 a máš problémy, např. vysoký tlak) a tvoje doktorka ti léčbu z nějakého důvodu odmítá napsat, tak by se mělo dát obrátit se přímo na nemocnici :think: alespoň já bych to tak udělala.

podrobnější info tady:

https://www.fnmotol.cz/regn-cov2/

je tak i link na stránky ministerstva, kde je seznam aplikačních míst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12764
25.10.21 08:54
@stinga píše:
pak tam psala obvoďačka, která to předepisuje, když v úterý objedná pacienta na protilátky, tak mu dají termín další pondělí

jo, tady jde o to, odkud jsi. třeba ředitel Motola si stěžoval, že mu látky leží skladem a nikdo o ně nestojí, tam by ta aplikace tedy teoreticky měla být rychlá. obdobná situace je prý v Brně, říkal v rozhovoru Šonka, coby předseda Sdružení praktických lékařů. protože to jsou velké nemocnice, které mají skladem velké zásoby. ale u malých nemocnic je prý situace jiná, protože ony ty protilátky nejdřív objednávají právě z těch velkých nemocnic, takže mohou být lokálně přetížení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
25.10.21 09:03

@vokishka asi je to pripad od pripadu… Ted rikaji, ze by to meli podat do tydne od nakazeni. Ale ji to opravdu pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat