Která vakcina na covid je nejlepší

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 20:00

Která vakcina na covid je nejlepší

Prodělala jsem nemoc, končí mi v listopadu doba, po kterou jsem,, chráněná..
Přemýšlím, zda očkovat nebo ne.. Nechci tady hádky, jestli ano nebo ne, spíš by mě zajímalo, jakou vakcinu, kdyby jsme měli na výběr volit po prodělané nemoci..
Mám možnost tří..
Můj obvodní lékař má Modernu, a bydlíme v míště kde jsou dvě očkovací centra.. V jednom je možnost Pfizer, a další Johson.
Nechci taky řešit, kdo je pro a kdo ne, spíš by mě zajímalo kdyby, pro kterou by jste se rozhodli a pokud teda očkování neuznáváte tak asi pro vás nejmešní zlo..
MOje známá se teda lékaře ptala a ten ji řekl, že je tu v celku jedno, takže zase lékař v tom asi rozdíl nevidí, ale nevím
Ještě byl názor, první si změřit protílátky, covid jsem prodělala v červnu, a středně vážný průběh

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34402
24.10.21 20:14

Johnson má nejmenší účinnost, už se taky šíří názory, že by se mělo přeočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6550
24.10.21 20:22

Příspěvek upraven 13.11.21 v 14:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
24.10.21 20:58

Proti současné Deltě má největší účinnost Moderna. Pak Pfizer a nejhorší Janssen, který má i nejvíce nežádoucích účinků.

Jak to bude proti jiným variantám, těžko říct.

Modernou kvůli vzácným nežádoucím účinkům některé státy neockuji mladé lidi (více případně Google).

Ja bych jako mladší šla asi do Pfizeru (možná i do té Moderny kvůli vyšší účinnosti), jako starší nebo riziková určitě do Moderny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
24.10.21 21:01

Volila bych Modernu- protilátky by neměly moc klesat v čase, narozdíl od Phizeru, Vás lékař zná Váš zdravotní stav.
Poté Phizer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
24.10.21 21:03
@leryl píše:
Volila bych Modernu- protilátky by neměly moc klesat v čase, narozdíl od Phizeru, Vás lékař zná Váš zdravotní stav.
Poté Phizer.

Nicméně ona už Covid prodělala, takže i Pfizer bude mít jakoby 3 dávky, hybridní imunita (nemoc+očkování) je nejlepší, takže i Pfizer by měl bohatě stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1793
24.10.21 21:34
@Limi123 píše:
Nicméně ona už Covid prodělala, takže i Pfizer bude mít jakoby 3 dávky, hybridní imunita (nemoc+očkování) je nejlepší, takže i Pfizer by měl bohatě stačit.

za tu hybridni imunitu dekuju :) kamaradka uz v unoru prodelala covida a proste se ockovat nepujde a bude riskovat znovu chyceni nemoci.. a to pracuje jako lekarnice :(

Jinak sla bych bud Pfizer a nebo Moderna. Johson ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
24.10.21 21:46

Pfizer :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
25.10.21 04:02

Ja se uz na jare rozhodla, ze pujdu cestou mRNA, tedy Moderna nebo Comirnaty od Pfizeru. Ostatni pro me byly z technologickeho hlediska neprijatelne.
V nasem ockocentru byl vetsinou k dispozici Pfizer, mam za sebou cerstve i booster 3. davku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
25.10.21 10:03

Než jsem se dala očkovat, hodně jsem si zjišťovala informace a nakonec se rozhodla pro Pfizer. Teď půjdu na třetí dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3425
25.10.21 10:32
@Ijen píše:
Ja se uz na jare rozhodla, ze pujdu cestou mRNA, tedy Moderna nebo Comirnaty od Pfizeru. Ostatni pro me byly z technologickeho hlediska neprijatelne.
V nasem ockocentru byl vetsinou k dispozici Pfizer, mam za sebou cerstve i booster 3. davku.

Můžu se zeptat, proč pro Vás byly ostatní vakcíny nepřijatelné? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat