Reklama

Jak se nestresovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HayLin
Stálice 61 příspěvků 30.01.18 19:42
Jak se nestresovat?

Ahoj, poslední dny je toho na mě moc a necítím se dobře. Jsem v 17 tt a vůbec nikdo nebere ohled na to že jsem těhotná. Tím myslím hlavně rodinu, ale i přítele. Včera jsme se dost pohádali a mě od včerejška bolí podbřišek z toho jak jsem se nervla. Je něco, co by mi pomohlo na všechno kolem nemyslet a uklidnit se?

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 30.01.18 19:47

A jaké ohledy by měli brát? Však si těhotná a ne nemocná.

vertunka
Závislačka 4619 příspěvků 30.01.18 19:47

Tak hlavne si ty musis uvedomit, ze nejsi nemocna, ale tehotna :-). A na ostatni bych prdela a zacala si tehotenstvi uzivat. Muzes si zajit na masaz, zacit nakupovat hadriky. Zajit si na kaficko. Proste se hod do pohody.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 30.01.18 19:47

@HayLin Udělej si něčím radost. Klidně něčím malým. Jdi s kamarádkou do restaurace, kam běžně nechodíš, nech si udělat manikúru nebo vlasy, kup si třeba náramek. Cokoliv, co máš ráda a potěší tě to. :kytka:

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 30.01.18 19:47

Těhotenství není nemoc - není důvod se chovat jinak a vyžadovat od okolí speciální chování. Pokud není těhotenství rizikové. Co po tobě rodina a přítel chce, co ti vadí? Buď o tom s nimi promluv, nebo je ignoruj. Podbřišek vůbec nemusí bolet od nervů, ale může bolet prostě proto, protože v těhotenství bolí spousta věcí. Nestresuj se, to ublíží miminku nejvíc.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 30.01.18 19:50

Oni Tě stresují? Hážou na Tebe nekonečné úkoly a požadují po Tobě těžkou fyzickou výpomoc? Nebo oč jde? :nevim:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 30.01.18 19:58

@HayLin a co po tobe chteji? Jak pisou holky - tehotenstvi neni nemoc…pokud po tobe nechteji tahat tezke veci apod, tak bych si to tak nebrala…udelej si radost (taky uz zaznelo) ;) a podbrisek muze bolet, ze se roztahuje deloha zas a to taha…hod se do klidu, nejvic to odnasi to miminko ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 19:59

Ja jsem taky těhotná ale spis precitlivela a mam ji z kreslený názor na ostatní. To přejde. Jsem zvykla a vyskolena z prvního tehu. Jen si tolik veci neber :) ;)

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 30.01.18 20:03

V živočišné říši je běžné, že je březí samice hájená. Nevím, proč se my ženy smiřujeme s tím, že musíme být vždy silné a všechno perfektně zvládat.

Tak jim prostě řekni, co konkrétně ti vadí a co nechceš, aby se opakovalo.

Lenka_Hal
Závislačka 4799 příspěvků 30.01.18 20:12

Mozna to neni nemoc, ale stres proste tehotnym neprospiva. Kdyz jsem cekala prvni, tchan mi pred manzelem (napul zertem) rikal, jestli te bude chlap nejak zlobit, zavolej, ja ho srovnam :mrgreen: Kupodivu jsem te nabidky nikdy nevyuzila 8) Zkus priteli pripomenout, ze kdyz se stresujes, vliv na jeho dite to ma, treba se bude vic krotit…jinak si najdi neco, co te uklidnuje. Muzika do sluchatek, dobre jidlo, kavu..cokoliv co te relaxuje. :kytka:
Mimochodem, ja pri poslednim tehotenstvi byla taky citliva a vzdy po nejake vypjatejsi situaci me bricho bolelo. Stres je fyziologicky prokazatelny stav tela, to neni jen nejaky stav mysli…

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 3 inzeráty 30.01.18 20:35

Nerozumím tomu proč tady některé/někteří diskutující do zakladatelky ryji. Těhotenství není nemoc, ale také to neznamená, že se nic neděje a může se žena chovat stejně jako před těhotenstvím. Zakladatelko řekni příbuzným co ti vadí a co nechceš aby dělali. A jak už tady někdo psal zacni si těhotenství užívat- masáže, nákupy atd. A celkově se víc sestri a soustřed se na miminko. Na okolí se vyprdni, vždy se najde někdo, komu se na Tobě nebude něco líbit. Ale není tvoje povinnost zalíbit se všem.

iva.kar
Stálice 58 příspěvků 30.01.18 20:37

Já byla hodně náladová, rozházené hormony atd… chápu Tě, člověk (nebo alespoň já :-) ) v těhotenství touží po větší pozornosti, pohlazení atd. Myslim, že by sis o tom s přítelem měla promluvit… no a soustředit se taky na to, udělat si radost sama - zajít na kafe, na oběd, zacvičit si, nakoupit… prostě něco, co Tě potěší… a jestli Ti není fyzicky dobře, tak si dej prostě oraz a kašli na všechno ;)

Martija
Kecalka 137 příspěvků 31.01.18 12:33

@HayLin Jo něco existuje…Ty. Nervujes se Ty takže ohled ber na sebe ty sama v prvé radě. Dychej jak se říka :)

admin
Extra třída :D 11001 příspěvků 31.01.18 17:17

@HayLin Dobrý den,
mrzí mě, že během těhotenství procházíte těžkým obdobím. Pokud byste potřebovala odbornou podporu, je tu několik možností.

• psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky - Odpovídá psycholožka a terapeutka Lucie Králová (dotazy a odpovědi zde)
  • partnerské a rodičovské problémy - Odpovídá psycholožka a maminka tří dětí Klára Marušincová. Zpracuje do několika dní velmi podrobnou odpověď, dotaz posílejte na poradna@emimino.cz.
  • skupina se stejným datem porodu - připojte se k ní, určitě si budete vzájemou oporou.

Držím palce a přeji hodně zdraví Vám i miminku, :hug:
 Monika

kristyna5
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 31.01.18 18:58

@HayLin Já bych k tomu všemu dodala, abyses zkusila soustředit na to důležité - miminko. Když si uvědomíš, že teď děláš všechno pro mimčo, tak tě třeba tolik nevykolejí ostatní, prostě jim řekneš:„Nemůžu, necítím se na to.“ Každá má těhotenství jiné, tak dělej jen to, co ty uznáš za vhodné…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >