Určení pohlaví jako nadstandard?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 30.01.18 10:33
Urceni pohlavi jako nadstandart?

Zdravim :D
Chtela jsem se zeptat jak to mate u gynekologa vy. Chodim v Praze k mudr. Milotove, tak jestli nahodou nekdo z vas taky nechodi k ni. Plati se u ni prispevek 1000,– kc rocne. To mi jeste prijde v pohode, plati se skoro vsude… Ale, kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna, hned me zacala nutit do tehotenskeho balicku, za ktery bych si priplatila dalsi 4000,– a to jsem teda odmitla. Jenze ted jsem 15+4tt,7.2.mam kontrolu a samozrejme jsem strasne zvedava jestli budeme mit holku nebo kluka. No a ona ma urceni pohlavi napsano prave v tom balicku. To mi to opravdu nerekne? :nevim: jinak samozrejme 2.3 jdu na velky utz do podoli, tak predpokladam ze tam mi to reknou urcite… Ale znate to, cekam prvni a uz pokukuju po obleckach atd a nechci mit vsechno bile nebo bezove…
Tak diky za vase zkusenosti! :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5245 příspěvků 30.01.18 10:37

Mně naopak přijde nepřijatelné platit 1000,– Kč sponzoring doktorce. V těhotenství jsem si pokaždé určení pohlaví doplácela - 600,– Kč. Taky mi to nepřijde úplně ok, ale touha byla větší. Chodím do gyncentra v Hloubětíne.

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 30.01.18 10:39

Myslim, ze doktor neni povinny sdelovat pohlavi miminka. U nas se teda plati poplatek za tehotenstvi jen 500, tak mi nedelalo problem to zaplatit. Ale jako platit rocne litra a pak jeste 4?? To se ta doktorka uplne pomatla ne?? To bych se radsi nechala prekvapit. A navic jak pises, kdyz to pujde videt, tak ti tp treba reknou v tom Podoli.

dickys
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 30.01.18 10:39

Já tyhle příspěvky nějak nechápu. U svoji gynekolozky jsem platila jenom 50kc za fotku z ultrazvuku. Pohlaví mi kontrolovala vždycky, jestli nenarostl pindík :lol: V Praze jsou pěkný vydridusi, ještě že už tam nebydlíme :)

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 30.01.18 10:41

Me ani ten litr nijak netesi samozrejme ale dala jsem ho. Ale 4tisice, to uz mi prijde jako naprosta nehoraznost 8o
Tak v podoli mi to potom reknou urcite ze? Na tom utz ve 20tt…?

Janli
Kelišová 5022 příspěvků 30.01.18 10:41

Mě nepřijde normální platit nic. Mám špičkovou lékařku a neplatím nic. Ani roční příspěvek, ani těhotenský balíček a určení pohlaví miminka bylo taky zadarmo.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9175 příspěvků 30.01.18 10:43

Platím ročně 300. V těhotenství nic navíc, uz při každé návštěvě a pohlaví říká automaticky. Dr mam taky v Praze. Poslala bych ji k šipku :mrgreen:

Pandemie
Stálice 96 příspěvků 30.01.18 10:43

Jsem sice z druheho konce republiky, ale nestacim se divit, co ti gynekologove rozjizdi za byznys… Me byl take nabizen nadstandard, nemela jsem zajem. Na pohlavi jsem se doktora zeptala a rekl mi ho (i kdyz ma tuto sluzbu uvedenou v nadstand. balicku). Za zeptani nic nedas :-)

smurfka
Nadpozemská drbna 28994 příspěvků 30.01.18 10:44

Taky neplatím nic, ani příspěvek, ani těhu balíček..
ale je fakt že pohlaví ti není povinný sdělovat nikdo - je to na dobré vůli. na velkém utz ti ho řeknou určitě a zadarmo..tak si hodl počkej, nebo možná už v tom týdnu bude vidět pindík - ten snad poznáš i ty když bude dělat utz.. :palec:

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 30.01.18 10:45

Tak to jsem uplne prekvapena ze snad jedine u ni se plati tak hodne… Jenze asi nema smysl ted uz hledat jineho doktora, to nejak vydrzim. Jsem na to zvedava, ja se ji samozrejme na pohlavi zeptam i kdyz nemam balicek zaplaceny… Tak me zajima kolik si za to rekne :roll:

Petule030
Kelišová 5699 příspěvků 30.01.18 10:46

Neplatí se skoro všude. 8o Nikdy jsem neplatila roční sponzorský dar nebo jak to napsat, ani žádný těhotenský balíček, o tom jsem ještě neslyšela. Platila jsem akorát za lepší fotku nebo za 3d fotku. Že nechci znát pohlaví jsem upozorňovala snad každou kontrolu. V Praze to asi chodí jinak :think:

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5149 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 10:46

Mě by taky vadila ta 1000,– ročně. Já neplatím nic, ale za určení pohlaví jsem platila tuším 200,– Přeci jen s dcerkou tam tropil šílenosti, aby se mu natočila správně, tak si to i zasloužil ;)
EDIT: taky Praha

Příspěvek upraven 30.01.18 v 10:47

KatkaVe
Povídálka 30 příspěvků 30.01.18 10:46

@smurfka no nejsem si jista jestli poznam, ja jsem uplne v soku co oni tam vsechno vidi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

smurfka
Nadpozemská drbna 28994 příspěvků 30.01.18 10:47
@KatkaVe píše:
Tak to jsem uplne prekvapena ze snad jedine u ni se plati tak hodne… Jenze asi nema smysl ted uz hledat jineho doktora, to nejak vydrzim. Jsem na to zvedava, ja se ji samozrejme na pohlavi zeptam i kdyz nemam balicek zaplaceny… Tak me zajima kolik si za to rekne :roll:

většinou bývá 300-600 za určení pohlaví..
ale jak říkám když bude dělat utz třeba to uvidíš sama, měla by měřit stehenní kost, atd, takže dolů určitě zajíždět bude :nevim:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 30.01.18 10:48

Mně tedy taky přijde zvláštní platit obvodnímu gynekologovi něco navíc. Proč platíte ten pravidelný poplatek a co je ten těhotenský balíček? Já u doktorky nikdy nic neplatila. Jen 50 Kč za fotku z UTZ. A to mi v druhé půlce těhotenství dělala UTZ skoro při každé kontrole. Jinak je přece všechno hrazeno z pojištění, tak co platíte? Nepočítám tedy nadstandardní vyšetření jako je screening v prvním trimestru, fotky a videa. Ale povinnou péči o těhotnou snad hradí pojišťovna. Nebo tedy alespoň VZP ano.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama