Je zde hematolog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 29.01.18 14:14
Je zde hematolog?

Dobrý den, je zde nějaký hematolog, který by mi vysvětlil, co to znamena? Jsem rh+, druhorodicka, a již podruhé mi vyšly pozitivní protilatky. Jedina informace, kterou mám od gynekologa, že za tři týdny na další krevní odběr na hematologii. Najde se někdo, kdo mi vysvětlí, co to znamena, když vyjdou pozitivní protilatky a ja jsem rh+? Díky. Omlouvám se za chybějící diakritiku, pisu z mobilu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

simsa55
Stálice 64 příspěvků 29.01.18 14:22

Znamena to, ze mate v krvi nejake dalsi protilatky mimo klasickeho Rh.Dela se dovysetreni techto protilatek, presna specifikace, ktera je dulezita pri podani tranfuzi krve.Nic zavazneho, jen v pripade podani transfuze je potreba vybrat spravny fenotyp.Ale o to se postaraji v nemocnici.

Janča209
Kelišová 6572 příspěvků 29.01.18 14:29

Screening protilátek může být pozitivní i kvůli jiné protilátce než antigen D (Rh faktor). V laborce zjistí o jakou protilátku se jedná a jestli je klinicky významná a pak budou sledovat její titr.

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 29.01.18 14:33

@simsa55 děkuji. A proc v prvním těhotenství bylo vše v poradku, negativní. A ted najednou jsou protilatky pozitivní?

simsa55
Stálice 64 příspěvků 29.01.18 14:35

@nadeeee Nedostala jste napr. tranfuzi krve?

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 29.01.18 15:03

@simsa55 nedostala. Tak jsem se dostala do lekarske zpravy: a mam nespecifickou reakci enzymu při pozitivním screeningu protilátek. To je asi to, co jste vysvětlovala, že to tak je, chapu to dobre?

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 29.01.18 15:04

@Janča209 děkuji za odpoved.

simsa55
Stálice 64 příspěvků 29.01.18 15:29

Ano, pri vysetreni Vam byl zjisten pozitivni screening protilatek v enzymu, ted pujdete na odber znovu, aby se vysetrilo o jakou protilatku se jedna. Radeji podotykam, ze nejsem primo hematolog, aby nedoslo k nedorozumeni :)

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 29.01.18 15:43

@simsa55 už jsem dány odběr absolvovala dvakrát, poprvé říkali, že možná došlo k chybě v laboratori. Druhý odběr ovšem vyšel stejne jako první. Mam mit velký strach o mimco? Předpokládám, že ta pripadna transfuze se dava mimcu a ne me.

Janča209
Kelišová 6572 příspěvků 29.01.18 15:46

@nadeeee Nespecifická reakce enzymu znamená, že máte pozitivní screening pouze v enzymu, ale nebyla zjištěna protilátka. Tuto pozitivitu mohou dělat např léky, atd.. časem může zase sama vymizet. :)

Janča209
Kelišová 6572 příspěvků 29.01.18 15:49

@nadeeee Vůbec neblbněte s tranzfuzí. Jedná se o nespecifickou reakci, takže Vás budou jen sledovat jak se to vyvíjí. Máme spousty rodiček s pozitivními protilátkami a mimčo žádnou transfuzi nedostává, bude to v pohodě.

simsa55
Stálice 64 příspěvků 29.01.18 16:00

Tu transfuzi jsem myslela pouze v pripade potreby pro Vas. I proto se delaji tyto testy v tehotenstvi, aby v pripade potreby transfuze u porodu se nemusela slozite zjistovat dana protilatka. Mozna vznikla nejaka reakce prave diky tehotenstvi, urcite nemate s mimcem naprosto stejnou genovou vybavu. Zalezi o jakou protilatku pujde a o jeji klinickou zavaznost. Urcite se tim nestresujte, neni to nic vyjimecneho.

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 04.05.18 15:00

@simsa55 @Janča209
Nevím, kam jinam napsat. Od ledna už mám za sebou cca pět odběru na protilatky. Krev si berou na gynde a posílají na hematologii. Protilatky stále pozitivní. Minulý týden říkal na gynde, že v krvi našli ještě něco. Co presne neřekl. V systému pc nemocnice(svagrova dela na gynde sestru) je psán bromelin pozitivní. To je to něco? Co to znamena? Nebo se to nabira vsem tehotnym? Před týdnem si brali další krev. A dnes mi volali z gyndy, že mám příští týden přijít na krev přímo na transfuzní oddeleni, že si chtějí připravit transfuzi k porodu, a připravit se na porod.
Po celou dobu stále nevím, co to pro me a mimco znamena???
Nechala jsem nabrat chlapa, má 0+.
Poraďte mi, trochu me uklidnete. Do čtvrtka to bude dlouhe.

simsa55
Stálice 64 příspěvků 04.05.18 15:23

Protilatky se standartne vysetruji ve dvou prostredich, LISS a enzymove prostredi(to byva casto prave bromelin).Nektere antigenni systemy reaguji v LISS, nektere prave v bromelinu.Vy mate tedy pozitivni protilatky v enzymu.Jak jsem psala, vysetruje se to prave kvuli tomu, aby vedeli, jakou presnou transfuzi vam maji u porodu podat(pokud by bylo potreba).Transfuze se u techto pripadu nerozlisuji jen podle klasickych skupin(A, B,0,AB),ale je tam detailnejsi zkoumani, v krvi jsou i jine antigeny, u kterych je nutno dodrzet kompatibilitu.Snad jsem to napsala trochu srozumitelne :D Jen tedy nechapu, ze vam maji uz pripravit krev k porodu? Kdy budete rodit? Platnost techto konkretnich zkousek byva vetsinou 3 dny.

nadeeee
Kecalka 354 příspěvků 04.05.18 15:46

@simsa55 Nestrašte. Jsem 29+3tt. Termín mám až v polovině července. A co to znamená pro mimčo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >