Hyperfukce a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 11:44
Hyperfukce a těhotenství

Dobrý den maminky nebo budoucí maminky,

chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s otěhotněním, průběhem těhotenství a porodem, při hyperfunkci šťítné žlázy. Chtěli bychom s přítelem miminko, ale já mám strach čeho jsem se dočetla na internetu. Prý to dítě může být postižené, nebo ho můžu potratit atd. Mám strach jak jste to měly vy? Doktorka mi řekla že bych mohla otěhotnět do půl roku, ale co když se to nepovede a nebo v průběhu těhotenství bude něco špatně? Jak jste to měly vy je vaše miminko zdravé? Děkuji za odpověď :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jana2381
Kecalka 312 příspěvků 30.01.18 11:57

@ZoufalkaJ
Ahoj asi te nepotesim. Me s touto dg tehu nedoporucili. Brala jsem thyrozol a pak jsem sla na operaci a dalsi rok otehotnela. Tehu pak bylo bezproblemove. Taky jsem se toho bala, ale jak pises… co jsem si precetla me vydesilo. A ted nelitiji, ze jsme trosku pockali.

jestericka34
Nováček 30.01.18 12:02

Me se se objevila hyperfunkce po porodu druhého syna. Mela jsem tep 120-130 za minutu. Než jsem zašla k lékaři dostala prášky taky thyrozol 14 dni jsem nespala. Brala jsem ho nějakou dobu a když jsem so přečetla co je tp za sracku nehoráznou vysadila jsem ho a sklidnila jsem to bylinkama. Všechno jsem so zjistila na internetu a do ted ho neberu a je to uz 3,5 roku a mam to v klidu. Tes jsem ve 27 tydnu a vse je v pořádku ;)

Příspěvek upraven 30.01.18 v 12:03

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:03

Tak mě to nedoporučovala tak před rokem ale teď jsme snížili prášek a pak chce zkusit vysadit. Proč teda nedoporučují hned operaci :/ taky radši počkám jen aby miminko bylo v pořádku :/ ale zase čekat další rok to je šílená představa :(

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:05
@jestericka34 píše:
Me se se objevila hyperfunkce po porodu druhého syna. Mela jsem tep 120-130 za minutu. Než jsem zašla k lékaři dostala prášky taky thyrozol 14 dni jsem nespala. Brala jsem ho nějakou dobu a když jsem so přečetla co je tp za sracku nehoráznou vysadila jsem ho a sklidnila jsem to bylinkama. Všechno jsem so zjistila na internetu a do ted ho neberu a je to uz 3,5 roku a mam to v klidu. Tes jsem ve 27 tydnu a vse je v pořádku ;)Příspěvek upraven 30.01.18 v 12:03

Opravdu? Taky jsem to měla tak šílené :/ jakéma bylinkama jste to zklidnila jestli se můžu zeptat? Mám radši taky přírodní metody než tyhle chemické…! Děkuju

jestericka34
Nováček 30.01.18 12:06

Proc hned pod kudlu? Ja jsem na operaci nesla a zatím není třeba. Muze se to srovnat @ZoufalkaJ

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:08

Protože nechci čekat až do 40 na to jestli bych mohla otěhotnět. A hlavně se stresovat jestli se to nevychýlí v těhotenství a měla bych postižené dítě a nebo bych potratila. Proto mám strach otěhotnět

jestericka34
Nováček 30.01.18 12:08

Ted uz z hlavy neřeknu, ale najdete si na internetu bylinky z Peru, tam jsem objednávala. @ZoufalkaJ

Teniska7
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.01.18 12:11

Ja mela hodnoty vzdy hranicni. Pri tehotenstvi to vyskocilo, mela jsem hodne hcg a trpela hyperemesis coz mi nikdo nerekl jiste jestli to spolu souvisi. Brala jsem v tehotenstvi thyrozol, po nejake dobe ho vysadila. Uz mam po porodu, mela bych na kontrolu. Prcek je v poradku :)

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:13
@Teniska7 píše:
Ja mela hodnoty vzdy hranicni. Pri tehotenstvi to vyskocilo, mela jsem hodne hcg a trpela hyperemesis coz mi nikdo nerekl jiste jestli to spolu souvisi. Brala jsem v tehotenstvi thyrozol, po nejake dobe ho vysadila. Uz mam po porodu, mela bych na kontrolu. Prcek je v poradku :)

Opravdu? Ježiš děkuji za komentář takových více a bylo by mi lépe :/

Teniska7
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.01.18 12:17

@ZoufalkaJ a co tvoje lekarka na to? Asi dobry kdyz ti schvaluje otehotnet?:) neboj se, budes hlidana. Asi zalezi jake mas hodnoty a jakou velkou davku leku beres.

Teniska7
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.01.18 12:21

@ZoufalkaJ ono v tehotenstvi muzes mit hladinu hormonu uplne jinou. Pokud je tvoje endokrinolozka pro tak bych ji duverovala. Vim, ze to k tomu svadi ale nehledej na netu. Kazdy jsme jiny a kazde telo reaguje jinak. zkus byt v klidu, ber to tak, ze pokud otehotnis je to v poradku :)

Werucha
Nováček 3 příspěvky 30.01.18 12:21
hyperfunkce štítnice

Ahoj, i já jsem těhu, nyní ve 32tt, beru půlku Thyrozolu denně a zatím je vše v pořádku. Miminko je zdravé

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:21
@Teniska7 píše:
@ZoufalkaJ a co tvoje lekarka na to? Asi dobry kdyz ti schvaluje otehotnet?:) neboj se, budes hlidana. Asi zalezi jake mas hodnoty a jakou velkou davku leku beres.

Před 2roky jsem brala 3 pak postupně snížila na 1 a to jsem brala tak rok a teď se mě sama ptala jak na miminko spěcháme tak jsem jí říkala že už bysme rádi chtěli. Tam mi řekla že p§l roku to mám stejné a že snížime na půlku prášku a pak bychom zkusili vysadit, že bych mohla otěhotnět klidně pak do půl roku. Jenže teď mám šílený strach že řekne že je to horší a zakáže mi to nebo se to potentí v průběhu těhotenství. Prostě jak jsem se dočetla co vše může nastat tak jsem se zasekla :(

ZoufalkaJ
Povídálka 45 příspěvků 30.01.18 12:22
@Werucha píše:
Ahoj, i já jsem těhu, nyní ve 32tt, beru půlku Thyrozolu denně a zatím je vše v pořádku. Miminko je zdravé

Super děkujuu za informace holky, už se pomalu zklidňuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >