Jak se proplácí dovolená při MD?

3044
24.3.16 20:57

Jak se proplácí dovolená při MD?

Minulý rok jsem od ledna do půlky března pracovala, poté do konce srpna nemocenská a od 1.9. do 14.3. jsem brala mateřskou. Od 15.3. mám rodičák.

Přišla mi výplatnice, že mi vrátili daně a koukám, že mám plno dní dovolené, což jsem netušila. K tomu mi 31.3. končí smlouva.

Jak je to s proplacením té dovolené? Musím si o to zažádat? Nebo mi to automaticky s koncem smlouvu budou proplácet? Vůbec nevím, jak to chodí, jinak se tam chystám v úterý zavolat, ale že bych do té doby měla aspoň informace :)

Děkuji moc za poznatky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71
24.3.16 21:05

Já jsem si o vybrání dovolené musela žádat :) poslali mi k podepsání žádost. a po dovolene nastupuju na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
24.3.16 21:12

@Maty1989
Mne kocila smlouva k 29.2. A dovolenou a prescasy mi proplatili automaticky tento mesic. Necekala jsem zadne penize, dane mi bude vracet financak, takze to bylo prijemne prekvapeni. Ucetni mi rekla, ze ma zamestnavatel povinnost vyplatit zavazky,, ktere ke mne ma po skonceni smlouvy.. Doma na rodicaku jšem od listopadu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
24.3.16 21:19

Já jsem byla na mateřské od června, pak jsem si zažádala o rodičák a automaticky mi přišla dovolená na účet. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
24.3.16 21:26

Takže když mi končí smlouva, měli by mi to poslat během dubna v termínu výplaty za březen? Nemusím tedy o nic žádat? Právě nevím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
24.3.16 21:27

Jsem v tomhle „blbec“, pořád žiju v domnění, že při nemocenské prostě není dovolená, tak jsem to brala, že když jsem rok nepracovala, nemám tím pádem žádnou dovolenou, no :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
24.3.16 21:31

@Maty1989 Nevyčerpanou dovolenou Ti musí automaticky proplatit při ukončení pracovního poměru, takže jak píšeš, v dubnu bys to měla mít na účtu.

• Nahlásit
  • Citovat
3136
24.3.16 21:32

@Maty1989
Nemusis., prijde to v dubnu jako breznova vyplata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
24.3.16 21:33
@Janaxy píše:
Já jsem byla na mateřské od června, pak jsem si zažádala o rodičák a automaticky mi přišla dovolená na účet. :mavam:

Tak to je zvláštní, protože o čerpání dovolené mezi MD a RD musíš zažádat.

Nicméně to není případ zakladatelky.

• Nahlásit
  • Citovat
8691
24.3.16 21:50
@Meha píše:
Tak to je zvláštní, protože o čerpání dovolené mezi MD a RD musíš zažádat.Nicméně to není případ zakladatelky.

Z praxe vím, že někde proplácejí automaticky i bez žádosti, je to spíš taková benevolence mzdové účetní, plno holek neví, že si má zažádat a pak by se jim krátila při proplacení až po rodičáku, tak jim to proplácejí a ony se pak diví, co jim to přišlo za hromadu peněz :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
24.3.16 22:00

Super, takže díky skončení smlouvy to nemusím řešit. Nemusím teda ani volat účetní? Stejně mi nejspíš pošlou i zápočťák, že? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
24.3.16 22:27

@Maty1989 Pokud je to standardně fungující firma, tak nikam volat nemusíš a nevyčerpanou dovolenou Ti proplatí, pošlou i zápočtový list.

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
24.3.16 22:28

@lucillee Aha, tak u nás to tak nemáme, u nás jsou všechny maminky asi dobře informované :).

• Nahlásit
  • Citovat
3044
24.3.16 23:02
@Meha píše:
@Maty1989 Pokud je to standardně fungující firma, tak nikam volat nemusíš a nevyčerpanou dovolenou Ti proplatí, pošlou i zápočtový list.

Dobře, děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
24.3.16 23:03
@Meha píše:
@lucillee Aha, tak u nás to tak nemáme, u nás jsou všechny maminky asi dobře informované :).

Ono je určitě lepší se informovat :palec:, já dělám ve velké nadnárodní firmě, požádala jsem si o čerpání dovolené po MD, problematice mezd docela rozumím, tak jsem věděla, že mám nárok na celou roční dovolenou a přesto jsem našla na výplatnici jen poměrnou část! Docela dlouze jsme se dohadovaly, posílala jsem na HR i mzdovce paragrafy i odborné články a vše marno, už jsem to chtěla hlásit inspektorátu práce…měsíc hádání a mzdovka se mi teda pak omluvila a doplatila mi to, ale málem mi to zastavilo laktaci jak mě naštvaly, ženské pitomé… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama