Jak se rodí štěňátka

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 24.09.09 19:58
Jak se rodí štěňátka

Ahojte holky,
máme doma připuštěnou fenečku, nemáte nějakou zkušenost s porodem štěňátek? Vůbec nevím, co mě čeká :oops: , poradíte mi nějaké dobré zkušenosti jak to zvládnout? Díky Z.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.09.09 20:24

Co to je za rasu?

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.09.09 20:47

Já mám :) Co potřebuješ vědět?

http://rodina.cz/…300729_1.jpg

suvik
Nadpozemská drbna 26506 příspěvků 24.09.09 20:48

Lesi ty jsou boží!!!! :-) (zvedlas mě náladu :wink: )

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.09.09 20:51
suvik píše:
Lesi ty jsou boží!!!! :-) (zvedlas mě náladu :wink: )

Jo, to je foceno při mém návratu z porodnice s Pepi :D Těsně před tím, než zazvonili řemeslníci, že jdou na tu koupelnu (totální rekonstrukce). Byla u nás tchýně a to vše v panelákovém bytě 2+1 - ale byly to krásné časy :)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 24.09.09 20:56
suvik píše:
Lesi ty jsou boží!!!! :-) (zvedlas mě náladu :wink: )

přesně totéž jsem chtěla napsat..Jedním slovem božíííí!! :potlesk:

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 25.09.09 09:00

Lesi , potřebuju vědět úplně všechno. Ikdyž jsem si svůj porod prožila, proto si vůbec nedokážu představit jak budeme rodit naši fenečku Doris(bulmastifka). Jak poznám, že se blíží porod, co s pupečníma šňůrama, odblanění, jak poznám že jsou všechna venku…??? 9.října máme jít teprve na ultrazvuk, ale už teď z toho mám noční můry :cry:
Jinak tvoje štěnátká jsou moooooc krásný, úplně k pomuchlání :huban:

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 25.09.09 09:10

Koukám Lesi, že štěňátka jste měli doma. To je u nás nemožný :( , malý je vážně nemocnej, tak jsme museli dát i Dorku na dvůr, ikdyž to před tím byl vyloženě gaučový pes :lol: Teď si našla místečko ve sklepě a přímo na uhlu, tak je každé ráno špinavá jak kominík :roll: Někdy si říkám, že z té plavé krasavice se stala popelavá popelka :lol:
""http://pictu­reup.cz/pictu­re/verejny/217521750­908028.jpg:http://pictureup.cz/…50908028.jpg /> na procházce :-)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 09:25
zuzuz píše:
Lesi , potřebuju vědět úplně všechno. Ikdyž jsem si svůj porod prožila, proto si vůbec nedokážu představit jak budeme rodit naši fenečku Doris(bulmastifka). Jak poznám, že se blíží porod, co s pupečníma šňůrama, odblanění, jak poznám že jsou všechna venku…??? 9.října máme jít teprve na ultrazvuk, ale už teď z toho mám noční můry :cry:
Jinak tvoje štěnátká jsou moooooc krásný, úplně k pomuchlání :huban:

No, takže březost trvá cca 63 dní, ale asi víš. Samotný porod se tě asi moc týkat nebude, tvoje fenečka ocení hlavně soukromí a klid. Veterináře voláš jen když je průser.
U nás jsem blížící se porod poznala podle toho, že naše fenečka začala tak dva dny dopředu hnízdit - chystala si pelech, zalézala na nejnemožnější místo a hledala, kde by mohla porodit. V samotný den porodu se začala vyprazdňovat, pořád chtěla venčit, měla průjem, byla neklidná, nenormální - však sama uvidíš.
Pak už to šlo na porod, ona hodně plakala, ale Kačka byla celkově taková hysterka :D Ta vaše princezna nemusí ani ceknout - to zaleží na povaze. No a pak se začala rodit štěňata - z fenky vycházení na několik zatlačení v plodovém obalu. Obal fenka sežere sama, štěňata očistí a tím jim namasíruje příško a podpoří první kojení. Interval mezi štěňaty u nás byl zhruba 20 minut… Starší štěňata se mohou při narození dalšího krmit. Pokud je vše v pořádku, bude fenečka klidná, bude neustále šťěňátka čistit a olizovat a bude přešťastná. Po porodu je pelíček čistý, max s pár kapkami krve vsáklými do výstelky.

Co se týče toho potom, Kačka asi měla očistky, ale nebylo to poznat, byla hodně čistotná. Několik dní se od šťěňat nehnula, ale pak zase začala spávat u nás a štěňátka spala sama. My je měli ve 2+1, zpočátku, co byla slepá a nehýbala se, byla štěňata v bedně od kořárku v obýváku (na dně bylo staré povlečení, to jsem měnila cca třikrát za den, pod bednou byl igelit), pak měli ohrádku v kuchyni - podotýkám panelákové kuchyni - 2,3×3,3 metru :o
 http://rodina.cz/…040764_1.jpg

Tam bylo v rohu povlečení, taky se měnilo, ale štěňata už loužičkovala, tak jsem měla neustále nachystaný kýbl se savovou vodou a průběžně se vytíralo - to savo (nebo jiný chlorový čistič, ideální je to, co je na záchod) je ideální tip do bytu, stačí trošička do vody a likviduje to zápach. Cca ve třech až čtyřech týdnech začínáš s příkrmy - já dávala masozeleninu a vločky - plus dostali jsme prošlé mléčné kojenecké kaše :)

Jo, fenečku po porodu nech u štěňat, ale hlídej, aby se venčila. Kačka chodila sama, ale když jsem byla maláá, museli jsme naši fenečku násilím odnést na venčení. Ňafi byla moc obětavá máma, týden se od štěňat nehla, tak proto. To jsme ji donesli ven a lítalo to z ní hned a šíleně - ale sama by nešla.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 09:26

jj, v bytě - ale my neměli štěňátka dobrovolně :D

L.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 25.09.09 09:34

Lesi, moc děkuji, my máme velikánský dům s velkou zahradou. Mám z toho strach, protože Dorka je opravdové tele. V tomto jí vůbec nevěřím, že by to dokázala sama. Dělala povyk i z připouštění. Jsou i 3a půl roku a pořád by nejraděj dováděla. Před psem se nastavovala a pak když na ni hopsnul, tak jej pokousala. Je to normální? Museli ji nechat 2 hodiny lítat po dvoře s jiným psem, aby si vyhrála a potom se teda uvolila, že by chtěla. Měla by to být papírová štěňátka, tak je asi za potřebí všechno zaznamenat povážit a tak. Teď mě děsí, že je schopná si udělat noru v uhlí a tam porodit :roll: :lol: :lol: :lol:
Doma jsme nikdy pejska neměli, tak Doris je moje premiéra ve všem :)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 10:07
zuzuz píše:
Lesi, moc děkuji, my máme velikánský dům s velkou zahradou. Mám z toho strach, protože Dorka je opravdové tele. V tomto jí vůbec nevěřím, že by to dokázala sama. Dělala povyk i z připouštění. Jsou i 3a půl roku a pořád by nejraděj dováděla. Před psem se nastavovala a pak když na ni hopsnul, tak jej pokousala. Je to normální? Museli ji nechat 2 hodiny lítat po dvoře s jiným psem, aby si vyhrála a potom se teda uvolila, že by chtěla. Měla by to být papírová štěňátka, tak je asi za potřebí všechno zaznamenat povážit a tak. Teď mě děsí, že je schopná si udělat noru v uhlí a tam porodit :roll: :lol: :lol: :lol:
Doma jsme nikdy pejska neměli, tak Doris je moje premiéra ve všem :)

Když jsem byla malá, měli jsme taky fenečku a ač jsme bydleli v bytě, uhlím jsme topili, později přitápěli. A štěňata na uhlí jsme měli - a neboj, bylo to v pohodě.

L.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 25.09.09 11:54

Naše fena porodila naprosto nepozorovaně na dvorku. Stál tam sousedů nepoužívaný gauč, ona si pod ním v hlíně vyhrabala díru a do té si v klidu porodila :-) Taky jsem ji pak museli vynášet pomalu násilím na venčení, nechtěla se od nich ani hnout.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 25.09.09 21:06

Lesi a jak poznám, že jsou všechna štěňátka venku nebo jestli je vše ok. No jsem pořád z toho nějak mimo :-(

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 25.09.09 21:24

zuzuz , ideální je, když se zajde k vetovi a ten utz zkoukne, kolik jich tam je, takže pak stačí přepočítat.

Jinak já neměla štěňátka, ale koťata, myslím, že to vyjde téměř nastejno. Hlavně jí dejte pokoj, neruště, nezasahujte, nešahejte na novorozenečky (ona by vás mohla i ňafnout). Ona se o vše postará, jen kdyby hodně krvácela, nechtěla pít a žrát, popř jí něco viselo z oněch míst, kdyby byla moc dlouhá prodleva, když ještě víte, že je nějaké štěně uvnitř, tak volejte veta. A zajistit měkké chráněné místo, ale pozor, žádnou vatu a podobné materiály do krabice, pokud bys dávala třeba strou mikinu, tak ji rozstřihni, I RUK8VY, štěňátko se tam může zatoulat, uváznout a udusit se.

A pokud tam nemáte moc teplo, tak bych jim tam alespoň v noci nějak přitápěla, třeba přímotopem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >