Jak se rozhýbat po nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 29.11.17 14:14
Jak se rozhýbat po nemoci

Zdravím uživatelky :mavam: a prosím o radu :kytka: Letos jsem se potýkala se zdravím - rakovina. Celé léto ozařování vnější i vnitřní, chemo… Ale i tak jsem chodila do práce, protože jsem prostě chtěla, i když na kratší úvazek. Generální prohlídka mě čeká v lednu, zatím to vypadá (ťuk, ťuk, ťuk), že snad je vetřelec (tak jsem si nádor pracovně pojmenovala :mrgreen: ) mrtvý. Čeká mě ještě menší operace (vlastně hysterektomie - vyndání atrofované dělohy a vejcovodů, vaječníky zachovány, a zbtyku nádoru). Plus do toho (asi abych se nenudila :P ) ještě s hematologií řeším špatnou krev.

Nikdy jsem nebyla sportovně založená, jsem spíš introvert - hodně čtu, píšu. Kouřila jsem, kil navíc víc než dost. Vloni jsem se rozhodla, že před mimčem, po kterém jsem zatoužila, by bylo fajn začít se sebou něco dělat - díky úpravě stravy a rádobyorbitreku na balkóně jsem sundala dvanáct kilo, přestala ze dne na den kouřit, vysadila antikoncepci. No, místo miminka tohle :,(

Každopádně, díky léčbě, únavě a bolestem jsem skoro celý rok (kromě práce, kde sedím u kompu), jen ležela. A jedla, protože jsem pořád čekala, kdy mi bude tak zle, že budu zvracet nebo nebudu chtít jíst. Asi mám v celém těle nejzdravější žaludek a trávení, protože to bylo fakt málokdy :mrgreen: Takže kila jsou zpátky, ale to mě (v rámci toho všeho) deptá nejmíň. Ale zatuhla jsem. Příšerně. Vyjdu do druhého patra, nemůžu popadnout dech a nohy mě bolí, jako bych si natáhla svaly. Musím chvíli někde stát, a bolí mě záda. Cítím, jak mám všechny svaly povolené, jak jsem je asi 3/4 skoro nepoužívala, jak mě bolí ruce z tašky, která moc neváží, jak mi ´táhnou´ svaly, když si dám nohu přes nohu.

Přijdu si jako zarezlý stroj. Ve 30 :zed: Ráda bych se nějak rozhýbala, štve mě to, připadám si jak stará babka… Fitko a spol. ještě dlouho nebudu moct kvůli imunitě mezi větší množství lidí, navíc na to jsem nebyla nikdy. Trenažér musí být na balkóně, v bytě není kam dát, a v tomhle počasí je to pro mě momentálně sebevražda. Běhání nedávám kvůli kolenům, napadla mě rychlochůze (?), jenže u té moc nevím, jak na to. Vím, trapný, přiznávám :oops: Koukala jsem na net na různý cvičení na doma, ale všechno mi to přijde hrozně hrr, že to akorát hned na začátku přetáhnu a pak zas týden nic, protože mě bude všechno bolet. Ráno chodím se psem, ale je to stará čivava, takže žádný velký okruhy to teda nejsou :mrgreen:

Ach jo, ženy, je mi mizerně :( Připadám si neschopná, hnusná, limitovaná, k ničemu… Možná ani není co poradit, jen počkat na jaro, to už i budu vědět, na čem jsem a snad bude po všem… Možná jsem se jen potřebovala vypovídat, dostat ze sebe tu frustraci ze sebe samé. Každopádně moc děkuji za přečtení :kytka:

P. S. Původně jsem to chtěla vložit anonymně, ale nakonec na to kašlu. Víc už se asi stydět sama za sebe nemůžu, tak už je to jedno…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 29.11.17 14:19

Vykašli se na „rychlochůzi“ a prostě jen choď. Vlastním tempem. Ideálně protáhnout na hodinku, dvě někde v přírodě a ak i třeba trochu do kopečka ;) Ale nespěchej na sebe, znáš přísloví, že cesta je cíl? Užívej si pohyb a nemysli na to co, kdy a kolik. A nevyflusávej se až na doraz.
A jinak na protáhnutí stačí obyčejné rozcvičky ze základní školy :D

Nehledej vědu tam, kde není. :)

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 29.11.17 14:22

@Poisson28 já bych začla obyčejnýma procházkama a přidala 5 tibeťanů - cviky vygůgluješ, je to rychlý, pro začátek stačí začít třeba na pěti opakováních, nezdá se to, ale pomáhají na těle i na duchu

Hannah345
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 29.11.17 14:23

Stydět se? V žádném případě, v první řadě véééélká poklona za to, že jsi tak statečná a silná :kytka: Myslím že chůze je nejpřirozenější lidský pohyb, takže každý den procházka určitě pomůže na rozhýbání. Vlastním tempem, nespěchat ;-) doma bych se pak snažila lehce svaly protahovat, aby po zátěži neztuhly :)

Black Cat
Kelišová 6503 příspěvků 29.11.17 14:25

Přesně tak. Začala bych chůzí. Kamkoliv. Z práce, na poštu, do města, na procházku. Prostě místo „svezu se“, to půjdeš pěšky.
A když nemůžeš moc mezi lidi, tak si začvič doma na koberci před televizí. Cvičení pilates najdeš na youtube… :kytka:

Emimin7
Kelišová 7293 příspěvků 29.11.17 14:28

Začal bych nejlehčí formou cvičení HIIT. Není potřeba náčiní a jde dělat podle videa doma. Je ideální, protože zapojí všechny svaly, takže sílí celé tělo rovnoměrně. Po měsíci se doporučuje zvednou zátěž, ale ve tvém případě asi musíš tak, jak uznáš za vhodné.

ka2ka
Extra třída :D 12508 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:30

Kromě chůze mě napadlo plavání, jinak naprosto chápu taky se nemůžu rozhýbat i když je to ted lepší, ale je to šílený jak člověk poleví

Black_Orchids
Závislačka 3821 příspěvků 29.11.17 14:32

Začni třeba tím, že budeš víc chodit - nepoužívej výtah nebo jezdící schody, pokud nejsou vedle normální schody tak i na těch jezdících prostě choď. Na kratší vzdálenosti běž pěšky - místo MHD či auta.
Kup si psa, ten tě donutí.
A pořiď si ty trekový hole - s těmi když budeš chodit na procházky, tak krásně zapojíš i horní polovinu těla.
Začíná zima, co třeba běžky? To je taky super nenáročný sport, ale dost efektivní.
Držím palce!

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 29.11.17 14:35

Všem moc děkuji za reakce a rady :kytka: S tou chůzí máte pravdu, já teď pořád jezdím tramkou, i když jen jednu zastávku, protože mám prostě pocit, že to nedám, že mě bude všechno bolet… No, to asi na začátku asi bude, ale děkuju, že jste mě k tomu dokopali :hug:

@analoja Vygooglím, díky za tip :kytka:

@Hannah345 Díky, ale poklona je nezasloužená. Jen se snažím nezbláznit nebo nepropadat depresi, že všechno stojí za houby a bylo by někdy možná lepší nebýt…

@Emimin7 Juknu na to, ale nesmím ještě moc zatěžovat břišní svalstvo, tak uvidím jak si to s tím potyká. @ka2ka Bazén bohužel nemůžu, kvůli možným zánětům, ani vanu ne, což je opruz :(

Afrikana
Kecalka 489 příspěvků 29.11.17 14:39

Drzim palce, aby uz bylo vsechno dobre :)

Doporucuju si najit kurz jogy, tam se poradne protahnes, zaktivujes svaly a zlepsis fyzicku. Pokud nepujdes zrovna na power jogu, vinyasu a podobne, nemelo by to byt ani moc narocneho a zvladnes to i s kily navic. Mrkni na YouTube na videa od lektorky jogy Markety - muzes si vybrat narocnost, lektorka je moc mila a cvici se podle toho dobre: https://www.youtube.com/…1qoQQFR1OdJw

Jinak chuze jen tak neni za me nic svetoborneho na rozhybani, ale s holemi uz je to jiny level a dobre se pri tom rozhybe i horni polovina tela. Vyber si lehke hole (mrkni na e-shop pod7kilo.cz), at nepretezujes krcni pater.

ka2ka
Extra třída :D 12508 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:40

@Poisson28 aha to mě nenapadlo

Emimin7
Kelišová 7293 příspěvků 29.11.17 14:42

@Poisson28 A nechceš s tou náladou zároveň zajít za psychologem/psychi­atrem? Snad by to bylo vhodné pro efektivnější odpich od té mizerné nálady.

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 29.11.17 14:46

@Emimin7 Už jsem nad tím přemýšlela, ale říkám si, co mi tam ve finále řeknou? Něco jako Buďte ráda, že jste živá a časem i zdravá. To mi říká už doma manžel a nijak zvlášť mi to nepomáhá. Ale díky za radu :kytka: Motá se mi toho teď v hlavě prostě hodně.

ka2ka
Extra třída :D 12508 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:48

@Poisson28 pořiď si psa nebude ti smutno a budeš chodit na procházku

Emimin7
Kelišová 7293 příspěvků 29.11.17 14:48
@Poisson28 píše:
@Emimin7 Už jsem nad tím přemýšlela, ale říkám si, co mi tam ve finále řeknou? Něco jako Buďte ráda, že jste živá a časem i zdravá. To mi říká už doma manžel a nijak zvlášť mi to nepomáhá. Ale díky za radu :kytka: Motá se mi toho teď v hlavě prostě hodně.

No, kdyby řekli jen tohle, tak by jejich vzdělání vyšlo vniveč. :mrgreen: Taková pomoc je fakt na úrovni, kterou si bez zkušenosti nedokážeš představit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama