Prosím o radu - kašel a antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ryšavec 2
Stálice 57 příspěvků 29.11.17 00:01
Prosim o radu, kašel a atb

Ahoj vsem. Omlouvam se za diskuzi ale uz si vazne nevim rady a treba ma nekdo podobny problem. Uz asi mesiz me trapi kasel. Prvni tyden sem vykaslavala, druhy tyden se zmeni na suchy a treti tyden sem ooet zacala vykaslavat. Sirupy, caje kapky nezabirali. Po trech tydnech, me vecer zacalo hrozne palit v krku a slo to jakoby do plic. Hodne to palilo u srdce. Citila sem jak mi pada tlak, motani hlavy a na omdleni. Zimnica jak blazen. Chtela jsem jet na pohotovost ale pulnoc a v posteli dve deti. Manzel mi chtel volat zachranku coz sem nechtela. Nakonec sem to rozdychala a k ranu usnula. Potom sem sla k obvodakovi. Napsal mi Atb Amoksiklav, Robitusin a na noc Codein. Kasel zacal ustupovat a za 4 dny sem sCitila konecne v pradku. Zbivalo mi dobrat posledni dve tablety s Atb kdyz se paleni na hrudi opet na vecer vratilo. To bylo vcera. Volala sem obvodakovi ten rekl asi alergie na atb prestat uzivat a druhy den dojet. Dnes sem u nej byla, Codein mam dobrat, brat hedelix, kloktat vincentku a antibakterialni caj na dychaci cesty-ted nevim nazev. No a jestli to neprestane tak mam dojit v pondeli na krev.Ale ted se vse opakuje- paleni v krku a na hrudi, zimnice jako blazen, motani hlavy. Jeste se mi zda ze mam mistama zarudlou pokozku tre na tvarich. Sem k. o.. Bojim se ze to do pondeli nevydrzim. Navite co by tohle vsechno mohlo byt? Byla bych moc vdecna za jakoukoliv radu. Ty stavy jsou fakt hodne neprijemny :,( Jeste bych asi zminila ze sem hroznej stresar, a ted sem s nervama fakt v kyblu :oops: Mejte se hezky a hlavne zdravicko :andel:

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8444 příspěvků 33 inzerátů 29.11.17 04:35

Proc budes cekat do pondeli? Je ti hur, naklusej tam znova a nenech se odbit. Delal ster z krku treba na streptokoka, crp test? Nevim, jak se projevuje zapal plic. Ale jestli je ti hur, tak bych tam proste nejak zahystercila, ze chci nejaky vysetreni, odber krve cokoli… Ty fleky na tvari muzes mit z tech atb, ber probiotika.

Jana206
Nadpozemská drbna 26160 příspěvků 29.11.17 06:20

Me palilo na hrudi pri zanetu prudusnice, ale fkeky jsem nikde nemela. Taky bych tam naklusala hned a chtela bych poradna vysetreni, krev, moc, rtg, ne telefonicke konstatovani „asi“…

Verun83
Echt Kelišová 8444 příspěvků 33 inzerátů 29.11.17 06:27

A jeste muzes zkusit bramborovy zabal na hrud, vytahuje zanet a ulevuje od kasle. Brambory ve slupce uvarit, v uterce rozmackat zabalit a dat na hrudnik az treba ke krku, tam kde te to boli, bacha na opareni, prikryt perinou a nechat do vychladnuti, pak byt v teple. Me to pomohlo na bolave prudusky.

jezek1
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 29.11.17 06:43

No, já bojovala s nachlazením skoro 2 měsíce, když bylo na ústupu, tak max 3 dny a pak jsem v tom jela opět na plno, rýma, kašel, odkašlávání. Když se mi přidala teplota, jela jsem k obvoďákovi a dostala první antibiotika - po nich bez horeček, až na stále ucpaný nos jsem byla v pořádku - jen jsem neměla dřívější elán, sílu… po týdnu opět zvýšená teplota, suchý dráždivý kašel hodný tuberáka a od obvoďáka jsem putovala hned na plicní - zápal plic. Antibiotika poctivě zobu už přes týden, do toho léky na odhlenění a stále se s tím peru. Přes 14 dní nemám čich ani chuť a už mi to fakt leze na mozek.Per se o vyšetření

Ryšavec 2
Stálice 57 příspěvků 29.11.17 07:17

Zakladatelka: holky tak sem volala obvodakovi a rekl ze na tu krev mam prijet a ze me posle na plicni. Tak sem zvedava co s toho bude… :,( Dekuji vam za odpovedi :srdce:

jezek1
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 29.11.17 07:35

Dobře pořiď, přeju ti ať je to jen nějaká hloupost a maličkost.

Maky.p
Generální žvanilka 24789 příspěvků 29.11.17 10:39

Mě se teda takhle projevuje úzkost a jestli máš nervy v kýblu, tak by to tak i odpovídalo. Když mě někde píchne, něco zabolí a bolí to třeba dýl, přijde ataka a ohromnej strach, že umřu. Nemůžu dýchat, pálí mě na hrudi, mám zimnici..

Většinou do sebe hned nacpu magnézko, meduňkový čaj,.. Jindy si lupnu lexaurin, ale teď ještě kojím, takže akorát to magnézko a snažím se to nějak rozdýchat.

Ryšavec 2
Stálice 57 příspěvků 30.11.17 12:29

Holky tak nakonec sem byla na plicním. Tam vše ok, takže to je Laringitida. Dostala jsem inhalátor na kapsle, 2× sem si dýchla a je to lepší. Mám to na 14 dní tak snad to už bude ok.
@Maky.p Taky sem si chvilu myslela že to mám od nervu ale jelikož ty uskostny stavy jsem taky mívala- a že sem se u nich pomalu udusila, věděla jsem že tohle není psychikou. Ano, když mě ta hrud začala pálit hodně, tak sem začala panikařit a určitě to jen umocnilo ten stav ale cítila sem že toto nervama nebude…
Děkuji Vám za rady, moc si toho vážím :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Martina Jiránka opustila milenka: Sex jednou týdně jí nestačil, hrál videohry

Martin Jiránek měl dostat od své krásné přítelkyně kopačky. A důvod vás... číst dále >

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama