Jak se učit na střední škole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:31
Jak se učit na střední škole?

Ahoj, nevím jestli to tady patří nejspíš ne, ale už nevím kam psát. Je mi šestnáct a chodím do prváku na gymnázium. Většinou mi učení šlo, ale teď to prostě vůbec nezvládám. Učení tady je hrozně moc a bojím se že to nebudu zvládat ani v dalších ročnících. :( Hodně lidí mi říká ať se příliš moc neučím, protože to většinou do sebe strašně drtím, ale já neumím prostě to jen tak nechat a neučit se. Pokud máte nějaké zkušenosti učit se bez toho, abych se příliš nestresovala tak prosím poraďte, protože opravdu nevím jak na to. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20516 příspěvků 05.02.19 21:42

A jaký systém si měla v učení doteď? Každému pomáhá něco jinýho. V prváku na gymplu to občas bývá taková prověrka, jestli to dáš nebo ne…jinak mě pomáhalo si látku přepisovat do jiného sešitu, pak si to číst znovu a podtrhávat důležité věci.tim, jak mi to šlo třikrát přes oči, tak to v hlavě zůstalo. Taky záleží, co ti neleze do hlavy, jestli dějepis nebo fyzika ;)

Lenka997
Povídálka 50 příspěvků 05.02.19 21:43

Já, když jsem byla na gymplu tak jsem se nejvíce naučila taháky. Napsala jsem si ho a pak jsem ho ani nepotřebovala. Pak jsem začala si vypisovat důležité body na kartičky ( malé papírky- třeba barevné štítky) a tím mi to do té hlavy lezlo. A co se i osvědčilo je se třeba o tom pobavit před testem, zkouškou se spolužáky.

Lu1234
Kecalka 269 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 21:45

Je to už dlouho, co jsem chodila na gympl. Ale vždycky jsem si dělala výpisky. Ať už to bylo při hodině z výkladu, nebo později doma z knihy. Před testem jsem si doma na počítači připravila hlavní body k tématu a pak jsem si to po sobě párkrát přečetla. Tim psanim se to člověku zafixuje líp, než když to jen čte z knihy nebo z prezentace. Často mi stacilo vypisky přečíst jednou o přestávce. Když to bylo důležité, tak jsme se s pár spolužáky z tématu před testem „zkoušeli“.
(Vsuvka - v případě nouze se z výpisků snadno udělá tahák)
Samozřejmě praktické věci jako matika, fyzika, chemie je potřeba trénovat a rozumět tomu.
Když se ti prostě nechce, tak se zkus překonat, vzít to jako výzvu, slíbit si nějakou odměnu, když to dokážeš a budeš se večer učit. Třeba si kup zmrzlinu, nebo si druhý den dej úplné volno s kamarády. Zpříjemni si večer nad učením - uvař si čaj, dej si bonbon, zapal si svíčku… Dej si deadline, do kolika se budeš učit.
Když se zadaří a učení přinese výsledky, odměň se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:50
@Mar__tanka1983 píše:
A jaký systém si měla v učení doteď? Každému pomáhá něco jinýho. V prváku na gymplu to občas bývá taková prověrka, jestli to dáš nebo ne…jinak mě pomáhalo si látku přepisovat do jiného sešitu, pak si to číst znovu a podtrhávat důležité věci.tim, jak mi to šlo třikrát přes oči, tak to v hlavě zůstalo. Taky záleží, co ti neleze do hlavy, jestli dějepis nebo fyzika ;)

Většinou jsem se normálně učila ze svých zápisků a teď i když dávám v hodině pozor a opravdu se snažím stejně to většinou pokazím a ti co se na to podívají před hodinou mají pak lepší známku než já a mé to pak hodně mrzí, že jsem nad tím strávila tolik času. Jinak z předmětu mi nejde moc matika( nečekaně :D ), fyzika, chemie, zeměpis a pak většinou takové to naučení je pořád lepší než to počítání. Ale třeba literatura je taky těžší a je toho hodně na učení. Jinak děkuju za odpověď :))

ovetru
Povídálka 24 příspěvků 05.02.19 21:52

Prvak byl pro me nejtezsi, pak uz to slo mnohem lip. Ja jsem byla zvykla ucit se narazove, ale ne kazdy preferuje tenhle styl. U veci typu taxonomie v biologii mi pomahalo si to vypsat na papir a videt to, u slovicek na anglictinu prochazet dookola a delat si tecky u tech, co jsem si nemohla zapamatovat. Dal jsem fanda ruznych gelovych tuzek a zvyraznovacu pro graficke odliseni (me ucebnice a sesity byly omalovanky :D )

A z dnesniho uhlu pohledu, pokud neco nechapes, zasla bych za konkretnim ucitelem a pozadala ho o opetovne vysvetleni latky, prikladu apod. Aspon uvidi snahu a nebude si myslet, ze to flakas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:53
@Lenka997 píše:
Já, když jsem byla na gymplu tak jsem se nejvíce naučila taháky. Napsala jsem si ho a pak jsem ho ani nepotřebovala. Pak jsem začala si vypisovat důležité body na kartičky ( malé papírky- třeba barevné štítky) a tím mi to do té hlavy lezlo. A co se i osvědčilo je se třeba o tom pobavit před testem, zkouškou se spolužáky.

Ano to jsem taky zkoušela, ale nějak jsem to nevyužila, ale přemýšlím že teď budu zkoušet najít různé způsoby jak se to nejlépe naučit a vyzkouším asi i toten :D A jinak se taky většinou přezkoušíme navzájem a nebo se nechám od rodičů ale většinou se všichni učí sami a rodiče nemají čas :smiley:

Lenka997
Povídálka 50 příspěvků 05.02.19 21:57

Ono nejde o to se nějak prezkoušet, ale spíš o tom diskutovat. Jinak se mi osvědčilo si vše různě zvýrazňovat a barevně podtrhavat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:59
@Lu1234 píše:
Je to už dlouho, co jsem chodila na gympl. Ale vždycky jsem si dělala výpisky. Ať už to bylo při hodině z výkladu, nebo později doma z knihy. Před testem jsem si doma na počítači připravila hlavní body k tématu a pak jsem si to po sobě párkrát přečetla. Tim psanim se to člověku zafixuje líp, než když to jen čte z knihy nebo z prezentace. Často mi stacilo vypisky přečíst jednou o přestávce. Když to bylo důležité, tak jsme se s pár spolužáky z tématu před testem „zkoušeli“.
(Vsuvka - v případě nouze se z výpisků snadno udělá tahák)
Samozřejmě praktické věci jako matika, fyzika, chemie je potřeba trénovat a rozumět tomu.
Když se ti prostě nechce, tak se zkus překonat, vzít to jako výzvu, slíbit si nějakou odměnu, když to dokážeš a budeš se večer učit. Třeba si kup zmrzlinu, nebo si druhý den dej úplné volno s kamarády. Zpříjemni si večer nad učením - uvař si čaj, dej si bonbon, zapal si svíčku… Dej si deadline, do kolika se budeš učit.
Když se zadaří a učení přinese výsledky, odměň se.

Jj to jsem taky často si přepisovala ty výpisky protože většinou to nemůžu po sobě přečíst :D, ale někdy mi to moc nepomáhá protože mi to připadá jako další práce a tak jsem to postupně opustila. A jinak se snažím někdy odreagovat, ale připadá mi že jsem úplně zaslepená tím učením. To je hodně špatné a proto jsem si říkala že musím někam zajít s někým a víc se věnovat sama sobě a ne jen učení. :D

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20516 příspěvků 05.02.19 21:59

Matika, fyzika i chemie je hodně o pochopení, plus naučení základních vzorečku. Na vzorečky ve fyzice sem si celej gympl psala taháky :jazyk: pokud nechápeš základní principy, tak doučování, aby ti někdo polopatrem vysvětlil, jak to funguje, třeba u tvoření chemických vzorců(H2SO4 a pod.), Pak je to už brnkacka. A na zemak jsou nejlepší slepé mapy.vytisknout víckrát a malovat, malovat, malovat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 22:03
@ovetru píše:
Prvak byl pro me nejtezsi, pak uz to slo mnohem lip. Ja jsem byla zvykla ucit se narazove, ale ne kazdy preferuje tenhle styl. U veci typu taxonomie v biologii mi pomahalo si to vypsat na papir a videt to, u slovicek na anglictinu prochazet dookola a delat si tecky u tech, co jsem si nemohla zapamatovat. Dal jsem fanda ruznych gelovych tuzek a zvyraznovacu pro graficke odliseni (me ucebnice a sesity byly omalovanky :D )A z dnesniho uhlu pohledu, pokud neco nechapes, zasla bych za konkretnim ucitelem a pozadala ho o opetovne vysvetleni latky, prikladu apod. Aspon uvidi snahu a nebude si myslet, ze to flakas.

Jj někteří lidi se učí průběžně, ale to já tak asi neumím a asi bych to ani nestihala. A taky se většinou učím třeba dva dny předem a pak se mi to lépe pamatuje. Jinak zvýrazňovače používám abnormálně :lol: takže to mi vůbec nechybi. A u slovíček nemám zas takový problém to spíše ty předměty u kterých se musí uvažovat( matika, fyzika a, chemie,..) a nebo příliš mnoho učit( momentálně literatura) . Jinak doufám že se to potom vylepší a je to jen o zyvku :)

axelina
Závislačka 2610 příspěvků 05.02.19 22:05
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím jestli to tady patří nejspíš ne, ale už nevím kam psát. Je mi šestnáct a chodím do prváku na gymnázium. Většinou mi učení šlo, ale teď to prostě vůbec nezvládám. Učení tady je hrozně moc a bojím se že to nebudu zvládat ani v dalších ročnících. :( Hodně lidí mi říká ať se příliš moc neučím, protože to většinou do sebe strašně drtím, ale já neumím prostě to jen tak nechat a neučit se. Pokud máte nějaké zkušenosti učit se bez toho, abych se příliš nestresovala tak prosím poraďte, protože opravdu nevím jak na to. :(

já jsem se nestresovala ..ani jsem se neučila…ale taky jsem měla same trojky a čtyrky…nicmene maturita zvladnuta a v životě jsem tu školu bohužel vubec nepoužila..věnuji se zcela něčemu jinemu…nejvíc jsem se pak naučila sama a praxe. školu beru zpětně skoro jako ztratu času , kdybych šla po základce hned pracovat asi by to vyšlo nastejno :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 22:07
@Mar__tanka1983 píše:
Matika, fyzika i chemie je hodně o pochopení, plus naučení základních vzorečku. Na vzorečky ve fyzice sem si celej gympl psala taháky :jazyk: pokud nechápeš základní principy, tak doučování, aby ti někdo polopatrem vysvětlil, jak to funguje, třeba u tvoření chemických vzorců(H2SO4 a pod.), Pak je to už brnkacka. A na zemak jsou nejlepší slepé mapy.vytisknout víckrát a malovat, malovat, malovat…

No přesně tak fyzika je většinou taková průměrná někdy něco pochopím někdy ne :D , matika už je samozřejmě těžší a ta chemie v tom se podle mě úplně ztrácím :D. Zemák jako to někdy zvládám třeba takove slepé mapy ty mě baví ale ten zbytek jako například ty teorie a tak to se naučím ale náš učitel se ptá úplně na něco jiného takže to nemá vůbec cenu se učit :Da tak jedině z hlavy a to já neumím :lol:

Russet
Extra třída :D 14001 příspěvků 05.02.19 22:09
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím jestli to tady patří nejspíš ne, ale už nevím kam psát. Je mi šestnáct a chodím do prváku na gymnázium. Většinou mi učení šlo, ale teď to prostě vůbec nezvládám. Učení tady je hrozně moc a bojím se že to nebudu zvládat ani v dalších ročnících. :( Hodně lidí mi říká ať se příliš moc neučím, protože to většinou do sebe strašně drtím, ale já neumím prostě to jen tak nechat a neučit se. Pokud máte nějaké zkušenosti učit se bez toho, abych se příliš nestresovala tak prosím poraďte, protože opravdu nevím jak na to. :(

Začala bych tím, že cestou domů, pokud dojíždíš, bych si probíranou látku přečetla. Měla bys vědět, jestli se ti líp pamatuje to, co vidíš nebo to, co slyšíš. Já třeba hodně potřebuju nahlas opakovat. Nemůžu se jen mrknout do sešitu. Jestli opravdu v předmětech jako matika plaveš, zvaž doučování. Někomu vyhovuje učit se ve dvojici. Na to jsem dost nedisciplinovaná a asi bych kecala o něčem jiném.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 22:10
@axelina píše:
já jsem se nestresovala ..ani jsem se neučila…ale taky jsem měla same trojky a čtyrky…nicmene maturita zvladnuta a v životě jsem tu školu bohužel vubec nepoužila..věnuji se zcela něčemu jinemu…nejvíc jsem se pak naučila sama a praxe. školu beru zpětně skoro jako ztratu času , kdybych šla po základce hned pracovat asi by to vyšlo nastejno :D

Přesně tak, mě taky připadá že všechno co se tam učíme je úplná blbost kterou v životě nepoužijeme :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >