Jak se uklidnit před porodem?

157
21.2.21 07:04

Jak se uklidnit před porodem?

Ahoj, jsem zvědavá, jestli to mají všichni podobně, ale jsem poprvé těhotná - 39+4 a nesmím přenášet kvůli trombóze a vysokým dávkám fraxiparinu. Už druhý týden mám krátký čipek (1cm), ale nic se neděje… Když se ani do úterý nic dít nebude, musím na rizikové na vyvolání (dilapan s, prostin). Samozřejmě bych moc ráda rodila přirozeně, ale myslím, že mi celkově neprospívá, jak se tím vším stresuju dopředu. Jen nevím, jak tenhle předporodní stres řešit 😁. Každý den si udělám hezký, dlouhé vycházky, atd, ale pak stejně vybuchnu a ani nejsem ve stavu na nějaký vyvolávací sex :mrgreen: :mrgreen:. Jak jste řešily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63583
21.2.21 07:06

@deMerteuil nijak.. Prostě neuděláš nic.. Jde o pár dní, přežijes :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 07:09

@martina.se njn, možná potřebuju slyšet, že přežiju 😁 hrabe mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
21.2.21 07:13
@deMerteuil píše:
@martina.se njn, možná potřebuju slyšet, že přežiju 😁 hrabe mi

To je normální.. Já byla posledních 14 dní jak lev v kleci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 07:23

@martina.se jn, asi chápu… muž na mě každej večer kouká a myslí si, že teď už určitě rodim :mrgreen: Poslicky, šílená nálada, nejde se skoro pohnout ani usnout. Strašně ráda bych mu udělala radost, ale :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
21.2.21 07:33
@deMerteuil píše:
@martina.se jn, asi chápu… muž na mě každej večer kouká a myslí si, že teď už určitě rodim :mrgreen: Poslicky, šílená nálada, nejde se skoro pohnout ani usnout. Strašně ráda bych mu udělala radost, ale :mrgreen:

Tech par dnu už to dá i on :mrgreen: je to hrozný období.. Já měla poslicky jako svina, pořád něco.. Porod byl vysvobození

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 07:39

No jak říkám, radši bych přirozeně 🙏 🙈 🙈 🙈, jsem z toho porodu nějak vyplašená a bojím se případného císaře a toho krvácení kvůli lékům atd 😁 Já jsem se prostě šprajcla no 😇

Jinak konečně slyším o někom, kdo měl taky furt posly. Kolem mě snad nikdo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
21.2.21 07:45

Fyziologické těhotenství trvá 42 týdnů, nikoliv 40, takže to, že budeš rodit ve 41. nebo 42. týdnů neznamená, že přenášíš. Rozhodně bych na vyvolávání kvůli týdnu nešla. Ten jeden týden navíc tě zabije? Jak to lékař prokázal, že 40+0 a víc ani ťuk? Miminko ví kdy má přijít na svět. Z nějakého důvodu se ještě narodit nechce. Nech to na něm. A nestresuj.
Využila bych přirozená doporučení jako bylinnou napářku, masáž bradavek, sex, datle. Ale tozhodně ne vyvolání ze strany lékaře. Mnohem více by mě stresovalo, že porod se zvrtne a půjdu na císař díky vyvolání.
Držím pěsti :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 07:51

Bohužel, jsem riziková a s tou hlubokou žilní trombozou nemohu přenášet. Rychleji mi stárne placenta a hrozí další tromboza… Myslím, že můj problém je teď spíš hodně v psychice ale. Každopádně moc díky za podporu 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
21.2.21 07:59
@deMerteuil píše:
Bohužel, jsem riziková a s tou hlubokou žilní trombozou nemohu přenášet. Rychleji mi stárne placenta a hrozí další tromboza… Myslím, že můj problém je teď spíš hodně v psychice ale. Každopádně moc díky za podporu 😇

Jsem na tom úplně stejně. Pustila jsem si seriál a přes den se půjdu ven opalovat. Zítra ráno jdu na kontrolu, 40+3. Možná už si mě tam nechají. Žádný poslíčky nemám, nic. Neudělám nic, i císaře přežiju, hlavně ať už je malej venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 08:01

@kacz přesně 😇 Moc držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
21.2.21 08:07
@nikive píše:
Fyziologické těhotenství trvá 42 týdnů, nikoliv 40, takže to, že budeš rodit ve 41. nebo 42. týdnů neznamená, že přenášíš. Rozhodně bych na vyvolávání kvůli týdnu nešla. Ten jeden týden navíc tě zabije? Jak to lékař prokázal, že 40+0 a víc ani ťuk? Miminko ví kdy má přijít na svět. Z nějakého důvodu se ještě narodit nechce. Nech to na něm. A nestresuj.
Využila bych přirozená doporučení jako bylinnou napářku, masáž bradavek, sex, datle. Ale tozhodně ne vyvolání ze strany lékaře. Mnohem více by mě stresovalo, že porod se zvrtne a půjdu na císař díky vyvolání.
Držím pěsti :andel:

Přesně tak, miminko se narodí, až samo bude chtít a bude na to připravené, to neurychlis.. Nedá se třeba v Tvém případě domluvit na hospitalizaci a kontrole, a dokud bude placenta a vše kolem v pořádku, tak počkat a nevyvolavat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 08:14

@Beckyttine5 no bohužel :-(. Mám skvělého zkušeného lékaře, který mi vše vysvětlil a z té trombozy mě „postavil na nohy“… Ale možná proto jsem z toho ve stresu, že prostě mi straší v hlavě to vyvolani a že víc už to odložit to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
21.2.21 08:19

Hele asi takhle, vyvolavanej porod me bolel uplne stejne jako prirozene prislej. A cisar byl docela uleva, zavrit oci a nechat vsechno na doktorech :D. Ale ja chtela celkovou narkozu no, epidural ani za nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.2.21 08:21

@Tarjei tohle je pěkná informace 😁 prostě nějak to bude 🙏 🙏. Mně asi nebudou epidural moct dát, kvůli lékům proti srážlivosti v této míře. Takže já vlastně nemusím ‚nic resit‘ :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat