Otec u porodu a covid

4
20.2.21 12:23

Otec u porodu a covid

Ahoj všichni, budu rodit sice až za půl roku, ale sonduju předem - co s otcem u porodu v covidové době?
Rodit jsem chtěla sama, chlap tam být chtěl, ale podle mě to není dobrý nápad - jednak je děsnej cíťa a nervák a já chci-potřebuju svůj klid a na druhou stranu už teď má náběh na slušný madonin komplex, takže nějakým drastickým zážitkem z porodu nechci úplně zničit zbytky našeho sexuálního života.
Jenže jak je covid, tak jsou návštěvy v porodnici úplně zakázané a aby viděl naše dítě až x dní poté, to mi přijde vůči němu dost blbé :-/ Takže jediná možnost je mít ho přímo u porodu, ale tomu jsem se právě chtěla vyhnout.

Nebo máte zkušenost s nějakým kompromisním řešením typu že chlap počká někde za dveřma ve vedlejší místnosti a s matkou a dítětem se uvidí, až je po všem? Je to vůbec reálné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1832
20.2.21 12:25

Rodíš až za půl roku, to může být všechno jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
20.2.21 12:26

Rodis az za pul roku, tak nevis co bude. Pokud ho nechces k porodu, tak co resis, prijde druhy den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.2.21 12:31
@migmina píše:
Rodis az za pul roku, tak nevis co bude. Pokud ho nechces k porodu, tak co resis, prijde druhy den :nevim:

já vím, půl rok je dlouhá doba, ale táhne se to rok, čísla děsivá a už prostě nevěřím, že do léta bude všecko v cajku, tak se připravuju i na variantu, že platit bude to, co teď.
no a právě že druhý den přijít nemůže, když jsou zakázané návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
20.2.21 12:45
@rita56 píše:
já vím, půl rok je dlouhá doba, ale táhne se to rok, čísla děsivá a už prostě nevěřím, že do léta bude všecko v cajku, tak se připravuju i na variantu, že platit bude to, co teď.

Jeste bych nedelala zavery, bude leto a ti blbci zase rozvolni. Pokud budou navstevy zakazane, tak stejne tam nebude moci prijit a ani ve druhe mistnosti, az porodis. Uvis podle dane situaci a lecos se muze na opatreni zmenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15359
20.2.21 12:53

Jako sorry, ale za pul roku muze byt vse uplne jinak. Ted bych fakt nic neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
20.2.21 13:01

Já rodim v srpnu.. A asi ani neočekávám že by se něco změnilo hold když nebudou návštěvy tak nebudou s tím nic neuděláme k porodu partnera pustí to zakázaný není pokud bude mít respirator 😊ale řešíš to asi fakt zbytečně protože do ty doby to bude zase všechno jinak 🤦🏽‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
20.2.21 13:04

Návštěvy jsou sice zakázané, ale otec dítěte má výjimku, jelikož má právo vidět své dítě. Takže buď v klidu, i když jsou zakázané návštěvy, tak otec k dítěti jít může. Nebo alespoň tak je to u nás. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6046
20.2.21 13:31

Otec ditete neni navsteva, ale zakonny zastupce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
20.2.21 13:56
@rita56 píše:

Otec dítěte není návštěva. Ten přijít může bez debat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
20.2.21 14:12

Otec ditete sice neni navsteva, ale realne vpusten na sestinedeli neni. Aktualne Vsetin, Valmez, Zlin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7646
20.2.21 14:19
@rita56 píše:
Ahoj všichni, budu rodit sice až za půl roku, ale sonduju předem - co s otcem u porodu v covidové době?
Rodit jsem chtěla sama, chlap tam být chtěl, ale podle mě to není dobrý nápad - jednak je děsnej cíťa a nervák a já chci-potřebuju svůj klid a na druhou stranu už teď má náběh na slušný madonin komplex, takže nějakým drastickým zážitkem z porodu nechci úplně zničit zbytky našeho sexuálního života.
Jenže jak je covid, tak jsou návštěvy v porodnici úplně zakázané a aby viděl naše dítě až x dní poté, to mi přijde vůči němu dost blbé :-/ Takže jediná možnost je mít ho přímo u porodu, ale tomu jsem se právě chtěla vyhnout.Nebo máte zkušenost s nějakým kompromisním řešením typu že chlap počká někde za dveřma ve vedlejší místnosti a s matkou a dítětem se uvidí, až je po všem? Je to vůbec reálné?

Tvůj chlap je cíťa, už teď má madonin komplex (vždyť jsi ve 3. měsíci, nemáš ještě ani břicho!) a ještě ti je vůči němu blbé, že dítě uvidí pozdě… Bože… tak kdo je tady v zátěžové situaci? Ty, nebo chlap?

Můj chlap taky nechtěl k porodu, ale vzhledem k situaci, kdy tam může jen osoba ze stejné domacnosti, řekl, že samozřejmě půjde, že mě v tom nenechá samotnou. Jako ano, může počkat na chodbě a přijít až na ty 2 hodiny po porodu. Unese, že tam bude sedět na chodbě třeba 6 nebo 10 hodin a třeba uprostřed noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7646
20.2.21 14:23

Jinak otec sice není návštěva, ale reálně ho dovnitř nejspíš nepustí. Pouze jako doprovod k porodu. Aktuálně Praha. Vzhledem k tomu, že pobyt v porodnici je max. 2 dny (pokud je vše v pořádku), není to takový problém. Mně totreba nevadí vůbec, v porodnici chci mít aspoň trochu klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
20.2.21 14:28

Tak budeš rodit ambulantně, no.
Já rodím duben/květen a vůbec nemá smysl to teď řešit. Nechápu proč ty řešíš něco, co bude za půl roku.
Navíc otec je zákonný zástupce, ne návštěva, ale dle textu asi nebudete ani jeden schopný si to prosadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.2.21 15:40
@kacz píše:
Jinak otec sice není návštěva, ale reálně ho dovnitř nejspíš nepustí. Pouze jako doprovod k porodu. Aktuálně Praha. Vzhledem k tomu, že pobyt v porodnici je max. 2 dny (pokud je vše v pořádku), není to takový problém. Mně totreba nevadí vůbec, v porodnici chci mít aspoň trochu klid.

Jo, přesně to jsem taky slyšela, teda je ještě možný, že ho nepustí za mnou, ale za dítětem jo, a v tom případě by to bylo ok. Ale kdo ví. Ale jestli se leží max 2 dny, tak to je v klidu. Jsem měla zkreslené představy, když tam kámošku drželi dlouho, jenže ta neměla mlíko a porodila dost předčasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat