Jak se vyrovnat s císařem?

82
11.3.09 09:34

Jak se vyrovnat s císařem?

Už je to přes 9 měsíců, co se mi malej narodil SC kvůli poloze KP. Měla jsem tehdy na výběr, jestli přirozený porod nebo císař. Rozhodla jsem se pro SC a vím, že jsem udělala dobře. Chtěla jsem normální porod, ale za ten risk mi to nestálo. Dr. mi po operaci řekl, že malej měl pupečník kolem krku, takže přirozený porod by nejspíš nedopadl dobře.
Po porodu jsem s tím byla docela srovnaná, ale zrovna dnes se mojí kamarádce narodil chlapeček, už když byla těhu tak jsme se o porodu moc nebavili, vždyť já měla přece císaře. Od každé ženy, která rodila normálně jsem si vždycky vyslechla jaký je císař brnkačka, že můžu být ráda, že přirozený porod je horší atd. Prostě si připadám jako neschopná a méněcenná před každou ženou, co porodila normálně. Až půjdu za kamarádkou do porodnice, tak ani nevím, zda se zeptat na porod, zase si vyslechnu něco v tom smyslu, že já nemám ani potuchy jaké to je.
Doufám, že při druhém porodu, mi bude dopřáno rodit přirozeně, moc bych si to přála. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

644
11.3.09 09:46

Ahoj Lucko,
přesně vím, o čem mluvíš. já jsem taky rodila SC a vyslechla jsem si nejdnou, tak to buď ráda, to jsi vlastně nezažila co jsou to bolesti (i když ty jsem třeba já měla) a co je to pravej porod atd. Taky jsem si vždycky při takový poznámce připadala jako trubka, ale teď už to neřeším. Sama vím, jak mi po SC bylo. Nemůžu to samozřejmě srovnat s normálním porodem, takže na takovýhle poznámky dnes už reaguju, že si prostě nevybereme a že každý porod s sebou přináší něco. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14597
11.3.09 09:50

Prosim te, vyprdni se na to…je uplne jedno, jak to dite vyndaj ven a rodit prirozene konec panevni je velky riziko, tak snad je lepsi mit jakous takous jistotu, ze dite bude v poradku. Ja rodila vsechny tri deti prirozene, prvni dcera mela pravej uzel na pupecni snure, slo tam o vteriny a mohlo to dopadnout blbe, a ted pri poslednim, kterej byl relativne v pohode (i kdyz pupecnik taky kolem krku), mi neodesla placenta a musela jsem stejne nakonec pod narkozu…to, ze nektera zenska porodi prirozene, neznamena, ze je vetsi hrdinka nez ta, ktera musela na sekci…tu si dobrovolne vetsinou nikdo nevybira a podle me nema smysl se tim zabejvat…kazdej ma taky jinej prah bolesti a nektery zensky prehanej…boli to strasne, ale da se to ustat se cti :roll: … bud rada, ze mas zdravy dite, a nestresuj se vecma, do kterejch ‚prirozene rodicim‘ nic neni :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
11.3.09 09:50

Ahoj,
vůbec si to tak neber. Zodpovědně ses rozhodla pro dobro vás obou tebe i mimča a na ostatní kašli. Porovnávání neporovnatelného prostě nejde. Asi jsi zažila méně bolesti (i když i to je otázka), ale zas možná více strach, aby bylo vše v pořádku. Já sama jsem rodila spontánně a dlouho. Vhledem k tomu, že malej byl v pohodě tak jsem to taky vydržela a prostě dotáhla do konce, ale kdyby mu hrozilo jakékoli nebezpečí a byl by to důvod pro císaře, neváhala bych.
Buď šťastná hrdá maminka :D
Ahoj
LuckaH

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
11.3.09 09:53

Tak to já teď taky řeším - čeká mě. Vím to téměř od třetího měsíce a ještě jsem se s tím nesmířila :cry: Kažodpádně co vím, tak kamarádka rodila oběma způsoby a císař je podle ní o hodně horší. Takže méně cená si rozhodně nepřipadej (i když hlava ví - mozek to nebere co, já to taky nějak nemůžu pobrat). Prostě jsem si svoje dítě chtěla porodit, nebo to aspoň zkusit a takhle za mě někdo rozhodl, že ne a já se s tím nějak nemůžu srovnat. :roll:
PS: kdyby se ti chtělo, napiš mi jak to probíhalo, kde jsi rodila a jak ti bylo po tom?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8440
11.3.09 09:57

ahoj, sice jsem rodila normálně a s císařem nemám zkušenosti
ale určitě se tím nedeptej. on „normální“ porod bolí, to jo, ale jen do té doby než se mimčo vyklube ven, pak už to nebolí. císař bolí ještě hodně dlouho potom a člověk je i dost omezený v některých věcech (dle zkušeností kamarádek)

A hlavně: je úplně fuk jak mimčo přijde na svět, hlavní je, že je zdravé a v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
11.3.09 09:59

Nechci to nějak zlehčovat, ale já bych jim řekla, že ony zase ví prd jaké to je rodit CŘ. :wink: Sama jsem tím prošla a že by to byla taková brnkačka, tak to ani omylem. :( Když si vzpomenu jak jsem se plazila podél zdi a měla strach si zakašlat, že mi to rozerve břicho, no díky. Jizvu jsem cítila celé šestinedělí......
Takže každé má svoje a já jsem hrdá, že jsem to zvládla i tak. Odměnou nám všem jsou naše děti. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.09 10:02

císař

Ahoj,
rovněž jsem rodila císařským řezem. Porod začal normálně, ale pak „byl špatný monitor“, takže celková narkóza a císařský řez. Způsob porodu jsem neřešila, byla jsem ráda, že jsme oba v pořádku, protože jsem nikdy nezažila tak obrovský strach jako na porodním sále, když kolem mě začali všichni lítat. Takže doporučení - raduj se ze ztravého dítěte, vše ostatní není důležité.
A k tomu, který ze způsobu porodu je obtížnější, rozhodně císař - je to velká operace břicha, po které by normálně následovala poměrně dlouhá rekonvalescence, ale následuje šestinedělí, kde se nejenom nezastavíš, ale ani nevyspíš. Přirozený porod se standardním průběhem představuje pro organismus zátěž, se kterou se lépe vyrovná ( je to přirozené!). A to nemluvím o počátcích kojení, které po císaři bývají mnohem náročnější. „Méněcennost“ je nesmysl, naopak!!! Buď na sebe pyšná, že jsi to všechno ustála!

• Nahlásit
  • Citovat
2681
11.3.09 10:16

Já tě taky chápu - první dcera se pro KP narodila císařem a teď u syna jsem hodně chtěla si vyzkoušet přirozený porod, skoro se to povedlo, takže jsem si prožila všechny bolesti apod. a na konci ho nevytlačila ven, zhoršily se mu funkce, takže opět sekce. Měl uzel na pupečníku a jak jsem ho tlačila ven, uzel se utahoval a kdybych ho vytlačila, tak to prý nepřežil. Takže za císaře můžu být vděčná, ale do teĎ mám někdy sny o tom, jaký to je, když ta hlavička leze ven, prostě když tlačíš a povede se. Taky si říkám, proč se to většině ženských povede a mě ne. Ale prostě se s tím musíme vyrovnat. Tak hlavu vzhůru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
11.3.09 10:19

Ahojky, mam za sebou oba porody, prvni CR - a bylo mi presne taky tak, rikala jsem si, ze co jsem to za zenskou, ze ani neporodim dite tak, jak se to ma......pak jsem si za dlouhych 11 let poridila druhe dite, porod klasicky, takze muzu srovnavat, ale nebudu, kazdy ma sve pro a proti a nejdulezitejsi opravdu je, ze se miminka v poradku dostanou na svet, v dany okamzik jedno jakou cestou, tak se netrap, priste to treba vyjde a kdyz ne, tak svet se nezbori.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
11.3.09 10:20

Já jsem taky rodila císařem. Věděla jsem od začátku těhotenství, že to tak bude a aspoň jsem se celou dobu nestresovala, narozdíl od kamarádky, která rodila přirozeně.
A to jsem nevěděla, že porod je soutěž o to, co víc bolí a co si víc prožiješ a blabla…
Já jsem se těšila na malýho a bylo mi úplně fuk, jak ho vyndaj.
Tygr-Tebe to teprve čeká. Ničeho se neboj a užívej si těhotenství. Potom to bolí, ale já viděla svý mimi a bolest byla fuč. Nesmíš se tomu poddávat. A kojení? To se mi rozběhlo taky úplně v pohodě a to mi malýho přiložili až druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3688
11.3.09 10:21

ahoj

podle mého názoru je pro císařský řez vždy nějaký pádný důvod. Já rodila přirozeně a když jsem byla těhu a přemýšlela co kdyby musel být CS tak jsem ho nechtěla, protože mi to připadalo horší. Je to přece jen operace a jizva se určitě hojí déle a taky jsi déle omezená v pohybu, nepochybuji o tom že bolesti (třeba trošku jiné) jsi měla potom taky a ležet na JIP taky není nic moc atd.

Podle mě je nejdůležitější zdraví miminka a všechny ženský, který se rozodnou porodit dítě ať už přirozeně nebo CS jsou fakt dobrý, já osobně už si život bez toho malého tvorečka nedokážu vůbec představit :wink:

Tak nesmutni a těš se z úsměvů svého dítěte, a co na porod se stejně zapomene ale dítě to tady bude pořád :oops: :wink:

Apri

PS:A kamarádka, která ti řekne že víš houby o porodu by se nad sebou měla hluboce zamyslet!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
11.3.09 10:26

Přesně mi mluvíš z duše,poznámky typu buď ráda,že jsi nerodila normálně,takhoe jsi to celé prospala mě maximálně serou(omlouvám se),možná jsem prospala to nejhorší a to vytlačení miminka ale když mě probudili po císaří a já hodinu řvala bolestma,protože mě probudili moc brzo a nemohli my dát nic na bolest,dva dny strávené na jipce protože se při OPERACI vyskytli potíže a pak ty bolesti při starání se o miminko a když jsem třetí den po císaři si vyžádala syna k sobě a starla se o něj stejně jako maminy co rodili normálně a doktoři nade mnou jen kroutili hlavou a šla jsem domů stejně jako mamina co porodila normálně mě naplňuje pýchou.Sice nevím jaké to je přirozený porod,ale vím,že císař není procházka růžovým :,-(em,když ještě občas dnes mě jizva bolí a pálí.Vůbec neber v úvahu ty keci,jen se té dotyčné zeptej jestli má za sebou operaci a jestli byla ta operace lepší než porod,protože císař je OPERACE.Hlavu vzhůru,kdo říká,že císař je pohoda ten LŽE. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
11.3.09 10:37

Tak já ho měla úplně v pohodě a nelžu!!!!
Měla jsem spinál, takže malýho jsem viděla hned a necítila jsem žádnou bolest. Druhý den to samo bolelo, ale rozchodila jsem to, protože jsem chtěla z jipu za mrňousem. Po propuštění z nemocnice úplná pohodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
11.3.09 10:50

Holky poperte se, o tom co koho bolí. :D :D :D

Každý člověk je přece jiný. Každý má jinou tělesnou stavbu. Někomu se modřiny dělají po každým plácnutí a někdo je nemá vůbec. Každý taky jinak snáší bolest. Takže co někoho bolí, to druhého bolet nemusí.

A k tématu: pro CR je vždy pádný důvod. Kecy o tom, že kdo rodil CR vlastně nerodil jsou kecy!!!! CR je 1000× významnější zásah do organismu ženy. Takže kdo rodil CR ví své a na ostatní se může vykašlat a myslet si své. :D

Já jsem rodila přirozeně ale moje švagrová obě děti CR, po prvním CR týden nemohla ani chodit a po druhém pohodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama