Vyvolaný porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lakai.ka
Kecalka 213 příspěvků 26.02.09 21:32
Vyvolaný porod

Ahoj,ráda bych se chtěla zeptat maminek,které mají za sebou vyvolaný porod,jakým postupem se vyvolává a jestli je to bolestivé? Děkuju za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 26.02.09 21:54

Ahoj, tak i já si tím prošla a to dvakrát.
První porod dvojčátek
V 8 hodin ráno jsem dostala tabletu, která učinkovala snad do 5 minut. Já myslela, že je to prujem, ale ne. Bolesti byly po minutě a za dvě hodky začínaly mít nějakou měřitelnost. Ze začátku to bylo co minuta to minuta bolest, za ty dve hodiny už to bylo po 5 minutách. Rodila jsem 12 hodin ve 38 týdnu
Druhý porod Dominička
V 9 hodin ráno jsem dostala tabletu, která učinkovala do 5 minut. Už to nebyly bolesti jako u prujmu, ale jako při silné MS. Za hodinu se ty bolesti zhoršily a já je měla minutu a pul minuty klid a takhle to šlo ještě 3 a pul hodiny 8O 8O . Rodila jsem 4,5 hodiny ve 42 plus 3tt (neumim plus ve zkratce :? )

Lakai.ka
Kecalka 213 příspěvků 26.02.09 22:06

Kykoušek- díky moc. Já jsem si to představovala jako nějaký zákrok. Nevím jestli se to ještě dělá,ale myslím že se to jmenuje hemilton. A odstraní ti hlenovou zátku. A je to prý bolestivé.

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 26.02.09 22:15

hamilton může urychlit porod, ale nemusí. mně ho dělala v pondělí, zátka odešla v úterý a rodila jsem další pondělí :lol:

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.09 22:17

Citace z Velkého lékařského slovníku:
Hamiltonův hmat
Hamiltonův hmat - bimanuální stlačení dělohy při poporodním krvácení. Jedna ruka je zavedena do vaginy, druhá tlačí přes stěnu břišní A. Hamilton

Diskuse o „hamiltonu“ tady na emiminu:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Je to sice nepříjemné, ale žádná hrůza!
Taky mi to moc nepomohlo, ale porod jsem vyvolaný neměla! Dr. mi to udělala při KO a rodila jsem tak za týden přirozeně v 39tt!

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 26.02.09 23:14

Ahoj, já měla za to, že Dr prstem naruší obal plodových blan :nevim:

Baboon
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 26.02.09 23:27

Tušim, že jsem měla ve zprávě napsáno odloučení vaku plodových blan dle Hamiltona… prostě strčí prsty do vaginy a zaroštuje tam a děj se vůle boží :D

Vyvolávaný porod, jak jsem ho měla já. Večer mi Dr. zavedl gel na změkčení hrdla, že ráno budeme vyvolávat. Možná se to v noci rozjede samo. Do 5 minut po zavedení gelu začaly kontrakce v kuse, později se začaly dělat přestávky (prej to přejde) a 3 hodiny po zavedení gelu bylo hotovo. Pan Dr. byl taky trochu překvapenej (co teprv já, když mi nevěřili, dokud jsem jim neřekla, že cejtim hlavičku mezi nohama)

Jedna mamča PA říká, že vyvolávaný porod je rychlejší a bolestivější.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.09 07:26
vyvolaný porod

Tak já jsem měla taky vyvolávaný porod. Přijela jsem do porodnice ve čtvrtek ve 20:00 a než se vše sepsalo apod. tak tabletu mi zavedli až kolem 23hod. Není to vůbec bolestivé, ale hned mě upozornili, že ne každému se to rozjede po první tabletě, spíš až po druhé. No mě se to nerozjelo ani po druhé a dokonce ani po třetí. Druhou mi dávali někdy v pátek ráno a třetí kolem 14 hod v pátek, přesně si to už nevybavuji. Další mi chtěli dát až v sobotu, že prý ať si odpočinu, jenomže tam si člověk neodpočine ani se nevyspí, protože pořád někdo chodí kontrolovat ozvy, měřit tlak apod a to i v noci, tak jsem řekla, že chci hned další a pak mi nějaká sestřička doporučila, že si mám nechat dát kapačky, že by se to mohlo rozjet a tak jsem si je nechala dát, to bylo kolem 17 hod a začalo to. Sice mi nikdo nevěřil, všichni říkali, maminko to ještě nerodíte a pak zjistili že už rodím. Bylo to vcelku v pohodě, ikdyž těžko posoudit, každý má jiný práh bolesti a vnímá svůj porod jinak. No a malá se narodila v pátek ve 22:45. Neřekla bych, že musí být bolestivější než normální porod, ikdyž tam se ty cesty připraví sami, kdežto toto je vyvolávaný porod, takže je to „násilně“vyvolané. Jinak ty tablety obsahují tu samou látku co sperma, takže když budete hodně sexovat, tak se tomu vyvolávanému porodu můžeš vyhnout, ale u mě ani toto nepomohlo. Manžel už si dělala srandu, že ani do práce nestíhá chodit, jak sexujeme. Protože doktor říkal sexovat a sexovat a to i několikrát denně. Paradoxem je, že celé těhotenství jsem měla rizikové a ležáka s tím, že se otvírám a nakonec jsme to tak ustálili, že jsem 11 dní přenášela. Tak ať ti to proběhne v pohodě. Ono člověk když už má pocit, že fakt už nemůže, tak když se to mimčo konečně narodí, tak ho zaplaví hrozná vlna zvláštní síly a energie. Je to zvláštní a zajímavé. Tak se měj Zuni

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 27.02.09 09:45

Mě zavedl doktor ráno tabletu, celý den nic, už mě připravovali na císaře, ale pak v 11 to vypuklo - kontrakce po 1min az do porodu ráno v 10h.
byla jsem 42t+5.

Mišena
Stálice 68 příspěvků 27.02.09 10:39

TAK MĚ VYVOLÁVALI POROD TAKY, A TO TAK, ŽE MI ODTEKLA PLODOVÁ VODA A NIC SE NEDĚLO, TAKŽE SE ČEKALO 24 HODIN A POTOM MI PÍCHLI KAPAČKU A DO PŮL HODINY JSEM MĚLA STAHY CO MINUTU. tRVALO TO 9 HODIN. TAKŽE TAK.

P.
Ukecaná baba ;) 2100 příspěvků 27.02.09 10:51

mne zavedli gel v 6,30rano a v 18h byla holcicka na svete upozornovali me, ze to bude asi bolestivejsi, kdyz je to indukce, bylo to teda fakt nic moc, ale nemam srovnani s „obyc.“ porodem.zavadeni nebolelo vubec, pak ale rychle nastoupily celkem silny kontrakce.drzim pal­ce.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.09 11:13

Ahoj,
a proč se na to ptáš? Říkají Ti, že budou porod vyvolávat? (já bych teda byla pokud možno vždy pro porod nevyvolávaný, nikdy nevíš, jak na ten zásah tělo zareaguje..).
 Milada

Lakai.ka
Kecalka 213 příspěvků 27.02.09 11:33

Ahoj,mě to ne. Teď jsem teprve začala 17 tt. Ale dost se o tom tady píše. A já nevěděla co si mám pod tím přesně představit. A taky jsem prvorodička a je možné že třeba budu přenášet. :)

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 27.02.09 12:13

Ahoj,

poprvé jsem měla porod od začátku do konce vyvolávaný, tentokrát se tomu chci za každou cenu vyhnout, snad to vyjde.
Kontrakce u vyvolávaného porodu bývají silnější, než u přirozeného, což neznamená, že ve všech případech vedou k rychlému otvírání se. Prostě je to zásah do průběhu něčeho, co normálně probíhá přirozeně.
To je můj pohled, jistě se tu najde i spousta jiných..

lula
Kecalka 139 příspěvků 27.02.09 13:32

Ahoj tak já měla vyvolávaný porod ve 36 týdnu.V 6 ráno mě odtekla plodová voda,v 7 jsme dojeli do porodnice,bolesti jsem žádný neměla.Doktor mě prohlídl řekl,že jsem zavřená,v 10 mě zavedli tabletu a zabrala tak do půl hodiny.od půl 11 jsem měla bolesti po 5 minutách tak do 14 hod.odpoledne a potom už po 2 minutách do konce porodu. Mlaá se narodila v 16:30 hod odpoledne.Takže jsem rodila 6 hodin. :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >