Jak se začít mít ráda?

Anonymní
22.7.21 18:34

Jak se začít mít ráda ?

Ahoj :mavam:
Máte nějakou zkušenost, jak dospět k tomu mít se znovu ráda a nabrat zpět sebevědomí.
Nebudu to tady rozpiplavat.
Mám deprese a úzkosti, nikdo mě nemá rád. Já sama sebe nenávidím tak, že to možné není, partnerský život skrz to stojí za ho…:) tedy nic.
PRÁŠKY BRÁT NEHODLÁM. To už do mě nikdo nedostane. Co to se mnou dělalo! Nikdy víc.
Chtěla bych být zpátky prostě já…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
22.7.21 18:37

Ahoj a kolik ti je? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
22.7.21 18:43

Co koníčky, oblíbené činnosti, výlety? Dělej si věci pro sebe a podle sebe. Kašli na to, jestli tě někdo má, nebo nemá rád a nekoukej na to, zda jsi oblíbená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
22.7.21 18:43

Jestli mas deprese, uzkosti a nenavidis se, potřebuješ jak terapii, tak leky. Je mozne, ze ti nesedly, najdi empatictejsiho psychiatra, ktery bude ochoten nastavovat lecbu tak, aby ti nakonec sedla a pomohla. Deprese neni depka, ze ktere se vybrecis za večer, je to nemoc a je potreba ji lecit tak, jako zlomenou nohu nebo angínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
22.7.21 19:02

Chce to koníčky. Co tě baví? Mě třeba kreslení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
22.7.21 19:12

To nerozchodis. Lepsiho dr no…vis, co Ti ty stavy vyvolava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
22.7.21 19:38

S nikym se neporovnavat. Brat se za nejlepsi v mnoha oblastech, ktere urcite najdes(umis nejlip uvarit…dopln si neco, umis nejlip uklidit…, umis v praci nejlip…, vyborne pocitas, nebo ctes atd) Delej radost sama sobe. Potes nekoho nebo pomoz nekomu a pochval se za to v duchu. Jde to po kruckach a je to stejne jako s cvicenim, nechce se ti do toho, flakas to a nakonec bez toho nemuzes byt. Odmenou ti ale bude sebevedomi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
22.7.21 20:09

Jestli ti nesedly prasky, tak je vymen.
A chod nekam na terapii, bez toho to nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31708
22.7.21 20:16

https://youtu.be/uA0G3ZRsloY
Trochu ezo. Jinak terapie, léky. Terapie dlouhodobě. Seberozvojový knihy, podcasty. Omezit internet. Dělat si dobře. Pečuj o sebe, chval se, buď k sobě hodná. Dělej co máš ráda. Odměnuj se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 21:18
@Klárinka.B píše:
Ahoj a kolik ti je? :think:

25

Příspěvek upraven 22.07.21 v 21:25

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 21:18
@holka_z_hor píše:
https://youtu.be/uA0G3ZRsloY
Trochu ezo. Jinak terapie, léky. Terapie dlouhodobě. Seberozvojový knihy, podcasty. Omezit internet. Dělat si dobře. Pečuj o sebe, chval se, buď k sobě hodná. Dělej co máš ráda. Odměnuj se

Kéž by to bylo tak snadné, jak se to napíše. Opravdu kezby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 21:21
@Villanelle píše:
Jestli mas deprese, uzkosti a nenavidis se, potřebuješ jak terapii, tak leky. Je mozne, ze ti nesedly, najdi empatictejsiho psychiatra, ktery bude ochoten nastavovat lecbu tak, aby ti nakonec sedla a pomohla. Deprese neni depka, ze ktere se vybrecis za večer, je to nemoc a je potreba ji lecit tak, jako zlomenou nohu nebo angínu.

Co na větě „léky brát nehodlám“, je nepochopitelného? Nechci to svinstvo brát!
Antidepresiva jsem měla. Po vysazení to byla nehorázná katastrofa! Kterou už nikdy nechci zažít. Vše bylo ještě horší a mnohonásobně vyšší! Nedám to už do pusy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 21:24

Chtěla jsem radu, nějaké doporučení, třeba nějaká kniha, kurz, já nevím.
Ale místo toho tady čtu jak se mám dolovat léky…Odepisovat na nic už nebudu.
Všechno řešit práškami. Prášek vám dá falešný pocit sebevědomí, štěstí a zdravý…
Dík za rady. Myslím že raději si poradím sama..

• Citovat
  • Nahlásit
880
22.7.21 21:42
@Anonymní píše:
Chtěla jsem radu, nějaké doporučení, třeba nějaká kniha, kurz, já nevím.
Ale místo toho tady čtu jak se mám dolovat léky…Odepisovat na nic už nebudu.
Všechno řešit práškami. Prášek vám dá falešný pocit sebevědomí, štěstí a zdravý…
Dík za rady. Myslím že raději si poradím sama..

Achjo. Tys neměla moc dobryho psychiatra co? Prasek ti neda falesny pocit sebevedomi, prasek ti napravi hormonalni imbalanci, ktera zpusobuje, ze se citis, jak se citis. Jestlis je najednou vysadila, je to jako by cukrovkar vysadil inzulín, nediv se, ze ti bylo zle. A sama si neporadis. Deprese a uzkostnou poruchu mam v blizke rodine, mela jsem dlouha leta z první ruky, co s clovekem dela, kdyz AD nebere, nebo bere jako lentilky, a jaky rozdil je, kdyz je bere pravidelně. Hele je to tvuj zivot, ty se prvotne musis rozhodnout, ze to chces jinak a ne s tim cernym zavojem pres oci. Ale na rozjetou opravdovou depresi a úzkosti ti zadny konicky, zadna dovolena ani knizky nepomůžou, to musis řešit minimalne v akutní fazi leky a dlouhodobě terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31708
22.7.21 21:43
@Anonymní píše:
Kéž by to bylo tak snadné, jak se to napíše. Opravdu kezby.

Neříkám že to je snadný. Je to boj a cesta. Já jsem na ní už 2 roky. Čím dřív začneš, tím líp :hug: a všechno jde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat