Jak se zavařuje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BabjLu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:08
Jak se zavařuje?

Dobrý den, chci zavařit ananasový kompot a nevím jak :oops:
Uvařím cukr s vodou a práškem aby to déle vydrželo (koupila jsem nějaký prášek, co se jmenuje pomůcka ke konzervovani) snad to můžu použít když zavařuju ve sklenících a jak dál? Píšou zavařovat pri 90 stupnut, ale nepisou postup co a kdy mám dát. Děkuji moc za radu (zavařuju v normálním hrnci)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 01.07.19 13:13

No nejprve si pořádně umyješ sklenice a víčka, je to důležité, když nejsou dobře umyté, kompoty se otevírají a kazí
pak nandáš kousky ananasu (ale nechápu proč ananasový, zavařuje se ovoce, které roste u nás a kterého je přebytek) - do sklenic a naliješ na to ten cukrový roztok, zavíčkuješ, dáš do hrnce a vaříš - musíš mít zavařovací teploměr, nevím jak bez něho dokážeš držet „var“ pod bodem varu

Cenarius
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 01.07.19 13:16

Jak co a kam mate dat? Napln do sklenic, zavickovat a zavarit. A to vim jako chlap co to nikdy nedelal.

BabjLu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:18

@Cenarius spíš jsem myslela, kolik se plní toho roztoku a kolik má být v hrnci voda…

Cenarius
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 01.07.19 13:28

@BabjLu tak plni se logicky, aby vsechno bylo ponoreny a opet vody v hrnci musi byt tolik, aby sklenicky byly pod vodou. Kazdymu dojde ue nebude zavarovat sklenice 2cm vrstvou vody.

debra.morgan
Echt Kelišová 9520 příspěvků 01.07.19 13:32
@Cenarius píše:
@BabjLu tak plni se logicky, aby vsechno bylo ponoreny a opet vody v hrnci musi byt tolik, aby sklenicky byly pod vodou. Kazdymu dojde ue nebude zavarovat sklenice 2cm vrstvou vody.

tak jestli to bude delat v troube v plechu, tak ty 2 cm vody stačí ;)

BabjLu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:33

@debra.morgan Dobrý den, zavařovat budu v klasickém hrnci na plotně, ale v receptu píšou 3cm nad víčko což je zvláštní, to jsem ještě neslyšela právě

mojmira
Hvězda diskuse 78480 příspěvků 01.07.19 13:35
@debra.morgan píše:
tak jestli to bude delat v troube v plechu, tak ty 2 cm vody stačí ;)

píše, že zavařuje v normálním hrnci, tak tam by měly být sklenice skoro ponořené

mojmira
Hvězda diskuse 78480 příspěvků 01.07.19 13:36
@BabjLu píše:
@debra.morgan Dobrý den, zavařovat budu v klasickém hrnci na plotně, ale v receptu píšou 3cm nad víčko což je zvláštní, to jsem ještě neslyšela právě

nikdy nedávám nad víčko, sklenice mám skoro ponořené ve vodě

opozice
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 01.07.19 13:38
@mojmira píše:
nikdy nedávám nad víčko, sklenice mám skoro ponořené ve vodě

proč ve vodě, zavařuje pára. :mavam: :*

BabjLu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:38

@mojmira Děkuji za odpověď a když dám tedy vody do hrnce, už má být tepla nebo se sklenice vkládají do studené a zapnout sporák.?

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 15434 příspěvků 01.07.19 13:40
@BabjLu píše:
@debra.morgan Dobrý den, zavařovat budu v klasickém hrnci na plotně, ale v receptu píšou 3cm nad víčko což je zvláštní, to jsem ještě neslyšela právě

normální dáváme u všeho cca 2cm pod víčko

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 01.07.19 13:40
@BabjLu píše:
@mojmira Děkuji za odpověď a když dám tedy vody do hrnce, už má být tepla nebo se sklenice vkládají do studené a zapnout sporák.?

to je jedno

opozice
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 01.07.19 13:42
@stinga píše:
to je jedno

vy jste divní, tolik rad jak zavařovat. :think:

mojmira
Hvězda diskuse 78480 příspěvků 01.07.19 13:44
@ka2ka píše:
normální dáváme u všeho cca 2cm pod víčko

také to tak dělám ;)

Stránka:  1 2 3 Další »