Zavařování - jsem blbec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kubido
Kecalka 215 příspěvků 21.06.19 17:58
Zavařování - jsem blbec

Holky co se stane s mojí jahodovou marmeládou, když jsem tam místo třech želírovacích látek dala jen jednu. První pokus a takhle to zkazím.. :roll:
Když je to ve skleničkách, tak to asi nezachráním už, co? :mrgreen:

Reakce:
Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11337 příspěvků 21.06.19 18:03
@Kubido píše:
Holky co se stane s mojí jahodovou marmeládou, když jsem tam místo třech želírovacích látek dala jen jednu. První pokus a takhle to zkazím.. :roll:
Když je to ve skleničkách, tak to asi nezachráním už, co? :mrgreen:

bude ridci no… uvidis, jak moc zle to bude. V nejhorsim to misto mazani na chleba pouzijes jako ovocnou omacku na palacinky nebo tak.

Kolik sklenicek toho mas?

Pipet
Generální žvanilka 24284 příspěvků 21.06.19 18:04

Bude to sirup :mrgreen:
Tak teoreticky to můžeš vyklopit do hrnce, zaželírovat a znova dát do sklenek - samozřejmě vymytých.
Nedělala jsi zkoušku na talířku, jak tuhne?

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 21.06.19 18:05

Jako že jsi zkazila poměr želírovacího cukru nebo pektinu? Jahody mají docela dost pektinu, já je dělám úplně bez něj, jen s cukrem…

ibetula
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 21.06.19 18:11

My davame jahodovou do bileho jogurtu, syn si to rad rozmicha tak na tohle by se ridsi hodila.

Kubido
Kecalka 215 příspěvků 21.06.19 18:13

Dělala jsem ze 3 kilo jahod a podle návodu na té želírovací směsi jsem měla dát pytlík na kilo ovoce a já tam dala jen jeden. Manželovi zrovna volali že má hasičskej výjezd, tak jsem ani talířkovou zkoušku nestihla, rychle to naházela do skleniček a přebrala od něj děti a až teď mi to došlo.. :think:
Skleniček je celkem 9. Kdyby z toho byla jen omáčka, tak by to snad tolik nevadilo, já jsem se bála aby se to pak nějak nekazilo nebo tak něco.. :)

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 21.06.19 18:16

@Kubido Jestli je tam málo cukru, může se to dřív kazit… Ale já normálně dávám 500 g na kilo jahod a nezplesnivěla mi nikdy…

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 21.06.19 18:29

@Kubido pokud nemáte studený sklep, tak bych asi raději marmeládu skladovala v ledničce, ať nesplesniví, byla by to škoda

Tarinka
Echt Kelišová 8418 příspěvků 21.06.19 19:01

Normalne to vyklop do hrnce, zahrej a pridej zbylej cukr.

Váš příspěvek
Reklama